Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile

Tom 1 cyklu Pokrzywdzona

Ładna, inteligentna, miła, a jednak życie nie rozpieszcza Emilii. Gdy w końcu odchodzi od męża, który latami nią poniewierał, wydaje się, że ma jeszcze szanse na szczęście i miłość. Tymczasem choć jest ostrożna, wciąż poznaje niewłaściwych mężczyzn. Pewnego dnia trafia na Pawła. Zaangażowany, seksowny, normalny, kochający. Czyżby to było TO? Pokrzywdzona jest wciągającą i pouczającą książką o budowaniu związku i nowego życia po przejściach.
Co jednak okaże się rzeczywistością, a co manipulacją?

Informacje dodatkowe o Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2019 (data przybliżona)

Kup książkę Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile

Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-07-25,

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Emilia jest kobietą po przejściach. Mimo pozornie idealnego życia kobieta czuje, że czegoś w nim brakuje. W końcu postanawia zakończyć nieudany związek i odchodzi od męża, zamieszkując z nastoletni synem w mieszkaniu. Postanawia cieszyć się życiem na nowo i ma nadzieję na odnalezienie prawdziwej miłości i stworzenie związku idealnego. Zakłada profil w serwisie randkowym i pomimo kilku początkowych nieudanych prób udaje jej się poznać wymarzonego mężczyznę. Paweł świetnie gotuje i traktuje Emilię jak prawdziwą księżniczkę. Widują się jedynie w weekendy, ponieważ system pracy kobiety nie pozostawia jej zbyt wiele wolnego czasu na tygodniu. Po pewnym czasie zaczyna się jednak zastanawiać dlaczego mężczyzna nigdy nie zaprasza jej do siebie. Dodatkowo jest on bardzo zazdrosny, a część  historii, które opowiadał zaczyna się różnić od siebie.

Czy ten mężczyzna na pewno jest taki idealny? Emilia zaczyna mieć wątpliwości, jednak boi się przyznać sama przed sobą do własnych podejrzeń.

***

Początkowo książka zapowiadała się całkiem ciekawie, jednak po jakimś czasie zaczęła mnie nudzić. Niby historia ciekawa, bo bardzo „życiowa”, ale napisana w taki sposób, że niejednokrotnie podczas czytania czułam się zmęczona tym wszystkim. Zdaję sobie sprawę, iż opisywana historia nie należy do najłatwiejszych, ponieważ kobieta została przez życie bardzo negatywnie doświadczona, jednak sposób przedstawienia głównej bohaterki sprawiał, że przez większość czasu byłą ona dla mnie irytująca. Nie byłam w stanie się z nią solidaryzować ani jej zrozumieć, ponieważ odniosłam wrażenie, że swoją naiwnością sama ściąga na siebie wszystkie nieszczęścia. Jej portalowy partner także bardzo szybko mnie do siebie zniechęcił i niejednokrotnie podczas czytania miałam ochotę krzyczeć „Kobieto! Zostaw go! Szkoda czasu!”.

Nie jestem chyba w stanie powiedzieć o tej książce nic pozytywnego, może z wyjątkiem dostrzeżenia faktu, że porusza trudny temat, który może dotyczyć każdego z nas. Poza tym czas spędzony z tą pozycją uważam za zmarnowany, ponieważ wzbudzał u mnie jedynie irytację i znudzenie. Nie jest to książka, którą poleciłabym komukolwiek.

Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01
Przeczytane:2021-07-18,

Przyznam szczerze, iż najpierw przeczytałam drugą część z tej serii, dopiero pojakimś czasie wróciłam do pierwszej. I chociaż przez to wiedziałam, jak potoczą się losy bohaterów, to mimo to z ciekawością brnęłam przez "Pokrzywdzoną".

Książka opowiada o losach Emilii, kobiety która nie do końca szczęśliwie dokonała wyboru małżonka i trwała u jego boku. Po jakimś czasie jednak postanawia rozwieźć się, a razem z synem przeprowadza się do mieszkania. Wtedy właśnie zakłada konto na portalu randkowym, by znaleźć tego odpowiedniego mężczyznę, z którym będzie mogła dzielić życie. Mimo dużych wymagań, Emilia poznaje Pawła, który wydaje się wręcz mężczyzną idealnym. Tylko czy napewno?

Powieść czyta się dosyć szybko, glównie dlatego iż napisana jest bardzo prostym językiem. Można by rzec, że wręcz potocznym. Losy bohaterów śledzi się ciekawie, lecz według mnie jest to książka na jeden wieczór. Nie porwała mnie, nie wywołała żadnych większych emocji. Ot, urozmaicenie nudnego dnia.

Avatar użytkownika - emylka90
emylka90
Przeczytane:2021-07-18,

"Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile." Emilia po rozstaniu z mężem, postanawia miłość znaleźć w internecie na portalu randkowym. Ma spore wymagania, ale jako kobieta po wieloletnim nieszczęśliwym małżeństwie chciałaby trafić na lepszego mężczyznę. Po kilku beznadziejnych przypadkach trafia na Pawła. Czy to będzie to?

Książkę dobrze się czyta, chociaż napisana jest językiem bardzo prostym, czasem wręcz potocznym.
Z ciekawością przechodziłam przez kolejne strony i dopingowałam Emi.
Nie każdemu może przypaść do gustu, ale myślę że jest to warta uwagi autorka.

PS. Zdecydowałam się przeczytać tę lekturę między innymi dlatego, że oboje z mężem mamy imiona głównych bohaterów. Ciekawość zwyciężyła, ale mam nadzieję że nasza historia będzie zupełnie inna.

Avatar użytkownika - Oldzah
Oldzah
Przeczytane:2021-07-11,

Emilia po wielu latach nieudanego małżeństwa postanawia odejść od męża i ułożyć sobie życie na nowo. Mieszka razem z nastoletnim synem i psem. Damian co drugi weekend spędza z ojcem, który nie do końca bierze odpowiedzialność za swoją funkcję, bo oczywiście wymiguje się od płacenia alimentów. Emila postanawia założyć profil na portalu randkowym, aby mieć szansę poznać kogoś nowego. Po nieudanych początkach w końcu poznaje Pawła, który wydaje się całkiem sensowny i normalny.

Jednak nie wszystko układało się po jej myśli. Paweł wywarł bardzo złe wrażenie na Damianie, więc musiała zapomnieć o wspólnie spędzanym czasie we trójkę. Dodatkowo Paweł cały czas przekładał poznanie jej z matką i znajomymi. Emi nie do końca pasowały jego wymówki, ale starała się to sobie jakoś tłumaczyć. Przeciągało się również leczenie nogi Pawła oraz jego powrót do pracy. Emi jednak starała się podchodzić do tego racjonalnie, bo widziała jak bardzo mężczyzna o nią dba i się stara. Niestety jedno odkrycie zmienia wszystko o sto osiemdziesiąt stopni.

Muszę przyznać, że nie do końca przypadł mi do gustu styl autorki. Początkowe niektóre fragmenty były dla mnie nie zrozumiałe i nie związane z fabułą, chociaż pod koniec co nie co się wyjaśniło. W książce mamy poruszony temat znęcania się psychicznego w rodzinie oraz wyrwanie się z tego koszmaru po kilkunastu latach. Na szczęście Emi udało się ułożyć swoje życie na nowo, chociaż do pełni szczęścia brakuje jej bliskości i miłości, dlatego zaczyna szukać kogoś nowego. W każdym wieku jest szansa znaleźć szczęście. Książka bardzo mnie nie zachwyciła, ale zakończenie zaciekawiło, więc z chęcią sięgnę po drugą część.

Avatar użytkownika - cafeetlivre
cafeetlivre
Przeczytane:2021-07-04,

"To chyba nie ma sensu. Trzeba przełknąć tę kolejną życiową gorzką pigułkę, która będzie przypominać o sobie każdego dnia."
~~~
Książki polskich autorów są coraz częściej obdarowywane uwagą przez czytelników, co bardzo mnie cieszy. Jak to się mówi: "cudze chwalicie, swego nie znacie". Możemy się pochwalić naprawdę pokaźną ilością autorów, którzy tworzą godne uwagi tytuły. Sama staram się sięgać po ich książki, kiedy tylko znajdzie się taka okazja. Ola April i jej "Pokrzywdzona" jednak nigdy nie przewinęły mi się na mediach społecznościowych, dlatego gdy otrzymałam propozycję przeczytania tejże książki, byłam tak zaintrygowana, że bez zawahania się na to zdecydowałam.
"Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile" to pierwszy tom serii obyczajowej z nutką kryminału w tle. Główna bohaterka, Emilia, już wiele w życiu przeszła. Przeżyła nieodpowiedniego męża, wychowuje syna Damiana i cały czas szuka szczęścia w dziedzinie relacji. Kobieta jest piękna, inteligentna i bardzo sympatyczna, dlatego często udawało jej się nawiązywać relacje z mężczyznami. Niestety żaden z nich nie spełniał jej oczekiwań. Pewnego dnia jednak Emilia natrafiła na Pawła. Mężczyzna od razu zdawał się być idealny. Czy jednak on wyłamie się ze schematu nieodpowiednich facetów na jakich natrafiała ostatnimi czasy?
Szczerze, sama jestem zaskoczona moim pozytywnym odbiorem "Pokrzywdzonej". Nie nastawiałam się w sumie na nic. W internecie też nie jest o niej zbyt głośno, a jednak okazała się być naprawdę ciekawym tytułem. Może na początku było mi się ciężko wciągnąć w historię, jednak potem z każdą stroną chciałam wiedzieć więcej i więcej. Autorka zadbała o to abyśmy mogli wymyślać multum teorii co do tego jak zakończy się historia. Kreacja postaci sprawiała, że w jednej chwili się ich uwielbiało i stało za nimi murem, a w innej miało się nadzieje, że wypłyną na nie jakieś brudy. To ciekawa lektura, bardzo niepozorna, ale zaskakująca. Szkoda, że tak mało o niej słychać. Zasługuje na dużo większy rozgłos i zainteresowanie.

Recenzja była publikowana na innych portalach.

Avatar użytkownika - nata5551
nata5551
Przeczytane:2021-07-01, Przeczytałam, Mam, Czytam Pierwszy,

Emi to kobieta, która wyszła za mąż, za mężczyzną myślącym tylko o sobie. Po zamążpójściu nie była przygotowana psychicznie na nagłą zmianę w zachowaniu swojego wybranka. Była w tym związku nieszczęśliwa. W końcu dojrzała i przeprowadziła się wraz z synem do małego mieszkanka, odchodząc od męża. Nareszcie odzyskała wolność. Jednak czuła, że brak jej normalnego faceta u boku. Zapragnęła prawdziwej miłości. Zapisała się na portal randkowy, lecz trafiała cały czas na nie tego "odpowiedniego" faceta. W końcu spotkała Pawła. Czy to będzie prawdziwa miłość? Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? Warto przeczytać tę książkę i z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterki.

"Pokrzywdzona. Niezapomniane chwile" to historia o poszukiwaniu miłości. Główna bohaterka Emi po wieloletnim, nieudanym małżeństwie postanawia się rozwieść i poszukać szczęścia gdzie indziej, a właściwie z kimś innym ;) Portal randkowy ma jej pomóc poznać kogoś wyjątkowego. Sama zaznacza, że nie ma wielkich wymagań, a mimo wszystko nie potrafi trafić na kogoś "normalnego". Minie sporo czasu, aż w końcu coś zacznie się układać, jednak nie wszystko złoto, co się świeci. Na salony wkracza wątek kryminalny i jest to całkiem fajny powiew świeżości w książce obyczajowo-romantycznej.

Co się rzuca w oczy to to, że książka jest bardzo minimalistyczna w słowach. Nie jest to minus, gdyż dzięki temu jest bardzo autentyczna i trafia do serca, jednak trzeba być na to przygotowanym, że nie będzie to jakieś opus magnum, tylko lekka rozrywkowa książka napisana potocznym językiem.

Przyjemnie spędziłam czas podczas lektury. Współczułam i kibicowałam głównej bohaterce, żeby w końcu jej wyszło, żeby znalazła drugą połówkę. Momentami strasznie było mi jej żal, bo mimo że biedaczka domyślała się co się święci, to szła w zaparte i nie dawała rozumowi dojść do głosu. Jednak serce to poczciwy drań! Polecam od razu kupić drugą część, by dowiedzieć się, co będzie dalej ;)

Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu
Ola April 0
Okładka ksiązki - Pokrzywdzona 2. Człowiek z peronu

Człowiek z peronu to druga część serii Pokrzywdzona - powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym.Gdy droga biżuteria znika z domu, Emilia nie ma wątpliwości...