Pokusa w garniturze

Della Collins nie ma łatwego życia. Odkąd została opiekunem prawnym swojego młodszego brata, stara się pogodzić pracę, studia i bycie matką. Zaczyna zdawać sobie sprawę, że ponosi porażkę na najważniejszym polu. Niełatwo jest bowiem upilnować nastoletniego buntownika, gdy większą część doby spędza się poza domem. Teraz do codziennych zadań musi dołączyć jeszcze staż w redakcji, aby zaliczyć pozostałe semestry na studiach. Przytłoczona obowiązkami, za namową przyjaciółki, pozwala sobie na jedną noc zapomnienia z przystojnym, tajemniczym klientem. Sądziła, że nigdy więcej się nie spotkają. Nie mogła się bardziej pomylić.

River Ericson zawiódł się na najbliższych w najgorszy możliwy sposób. Gdy dowiedział się, że żona zdradza go z jego bratem, chciał tylko jednego - dostać opiekę nad córką. Nie spodziewał się jednak, że ,,ukochana" nie pozwoli mu tak łatwo odejść, czy też raczej nie da odejść jego pieniądzom. Posądzony o przemoc domową został skazany na rok więzienia. Po wyjściu nie wie, jak zacząć życie na wolności, gdyż dla niego wszystko się skończyło. Nie może zbliżać się do córki, boi się, że jego obecność zniszczy karierę siostrze, a na samą myśl o związkach czuje niechęć i strach. Szukając chwili wytchnienia, podrywa młodą kelnerkę i spędza z nią upojną noc. Nie wie, że ta jedna noc zmieni całe jego życie.

Szukali zapomnienia.

Myśleli, że nigdy więcej się nie spotkają.

Los szykował dla nich jednak coś zupełnie innego.

Informacje dodatkowe o Pokusa w garniturze :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-02-22

Kup książkę Pokusa w garniturze

Każdy ma inną historię i każdy inaczej na nią reaguje. Czasem miłość nie wystarcza, by uczynić z kogoś lepszego człowieka czy uleczyć jego rany…

Pokusa w garniturze - opinie o książce

Della to dziewczyna, która mimo młodego wieku, wiele już przeżyła. Po śmierci rodziców została rodziną zastępczą dla swojego nastoletniego brata, który niejednokrotnie sprawiał kłopoty wychowawcze. Studia i praca zajmują jej cały wolny czas, przez co jej życie nie wygląda jak życie jej rówieśników. Dziewczyna musiała szybko dorosnąć, aby stanąć na wysokości postawionego przed nią zadania. Mimo trudności, nie skarży się i robi wszystko, aby życie jej i brata było jak najlepsze.
River to dojrzały mężczyzna po przejściach. Niesłusznie oskarżony przez żonę o pobicie jej i ich córki, został skazany na rok pozbawienia wolności. Zostały mu także odebrane prawa rodzicielskie. Po wyjściu z więzienia musi zacząć życie na nowo, a jego głównym celem jest odzyskanie córki.
Oboje nie chcieli związku, jednak potrzebowali odrobiny rozrywki w swoim życiu. Gdy River i Della poznają się w kawiarni, w której dziewczyna pracuje, postanawiają umówić się na wspólną noc bez zobowiązań, po której każde pójdzie w swoją stronę. Para nie spodziewała się, że ich drogi tak szybko ponownie się skrzyżują.
Bardzo inteligentna, ambitna i zdolna studentka  oraz częściowo złamany przez życie redaktor naczelny. Czy tych dwoje czeka szczęśliwe zakończenie? Czy Della i River otworzą się na związek? Jak rozwinie się ich relacja? Czy zdołają poradzić sobie ze swoimi problemami?
W książce poznamy fajnie wykreowanych bohaterów, którzy bardzo szybko wzbudzają sympatię. Ich relacja, która początkowo miała być tylko przyjaźnią z bonusami, zaczęła przeradzać się w coś poważnego. Jednak każde z nich broni się przed tym i nie chce się przyznać do swoich uczuć. Szczególnie River blokuje i odpycha swoje uczucia względem dziewczyny.
Muszę przyznać, że początkowo miałam spory problem z wciągnięciem się w tą historię. Kilkukrotni do niej podchodziłam, ale chyba trafiłam na okres chwilowego zastoju czytelniczego, bo przy kolejnym podejściu całkowicie wciągnęłam się w historię tej dwójki. Bardzo podobały mi się momenty pokazujące pracę w wydawnictwie. Miło się poznawało ten świat. Do tego "Pokusa w garniturze" zapewnia nam sporo emocji. Znajdziemy momenty niepewności, żalu i smutku. Będzie złość i bezsilność, ale także rodzące się stopniowo uczucie i erotyzm, który został naprawdę fajnie opisany przez autorkę.
Całość napisana jest przyjemnym językiem, dzięki czemu sprawnie płyniemy przez kolejne rozdziały. Myślę, że jest to książka, z którą można spędzić miłe popołudnie. Zachęcam do jej przeczytania.
Dziękuję Victorii Black za zaufanie, a Wydawnictwu WasPos za egzemplarz patronacki.

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-03-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Della przejmuje opiekę nad nastoletnim bratem po śmierci rodziców. Nie jest łatwo. Musi pogodzić pracę ze studiami i wychowaniem dorastającego Treya, który sprawia nie małe problemy. Jednego wieczoru po namowie przyjaciółki postanawia się zrelaksować w ramionach mężczyzny. Do kawiarni, w której pracuje Della trafia nieziemsko przystojny River. Mężczyzna dopiero co wyszedł z więzienia i ma taki sam cel- przygoda na jedną noc. Nie może pogodzić się że stratą córki, a już na pewno nie potrafi wybaczyć byłej żonie i bratu.

Czy ta jedna noc zmieni życie bohaterów na lepsze? A może przysporzy im jeszcze więcej kłopotów?

Historia napisana lekkim, przyjemnym językiem. Pokazana z perspektywy dwóch osób, co dla mnie jest wielkim plusem. Poznajemy zarówno rozterki Delli jak i Rivera. Po prostu płynie się przez książkę, chcąc dowiedzieć się co wydarzy się dalej.
Della wykreowana jest jako odpowiedzialna młoda dziewczyna, która wybrała opiekę nad bratem zamiast studenckiego życia.
River dosłownie skradł moje serce. Pomimo tego co spotkało go w życiu potrafił walczyć do samego końca o córkę, która jest dla niego całym światem.
W relacjach rodzinnych jak i z Dellą pokazał, że jest prawdziwym mężczyzną.
Zdecydowanie dobrze rozłożona treść, w której wydarzenia spokojnie się toczyły.
Spokojnie, ale w żadnych wypadku nie było nudno! Akcja po prostu toczyła się swoim odpowiednim torem, który pozwolił poznać dokładnie postacie, ich wartości
i przeszłość.
Na początku można pomyśleć, że będzie to typowy romans biurowy. Nic bardziej mylnego. "Pokusa w garniturze" ma co prawda w tle romans w firmie, jednak nie jest o typowy erotyk szef- podwładna. Fakt w tej książce są sceny erotyczne, ale opisane ze smakiem.
Zdecydowanie więcej znajdziemy chwil wzruszających, które złamią nam serce, żeby zaraz na nowo je poskładać.
Urzekła mnie determinacja bohaterów w dążeniu do realizacji swoich marzeń i pragnień.
Książkę więc polecam z całego serca. Na pewno sięgnę po inne tytuły autorki

Książka "Pokusa w garniturze" Victorii Black to świetny i emocjonujący romans.

Della straciła rodziców. Sama opiekuje się nastoletnim bratem, a w między czasie studiuje i pracuje. Niestety nie ma czasu dla siebie. Ze wszystkich sił stara się zapewnić bratu lepszy byt, lecz Trey jej to utrudnia, pakuje się w coraz to nowe kłopoty.
Więc, gdy w kawiarni pojawia się niesamowicie przystojny i intrygujący nieznajomy postanawia na chwilę oderwać się od problemów i spędzić upojną noc w ramionach Rivera.

River natomiast został wrobiony przez swoją byłą żonę i trafił do więzienia za pobicie córki i żony. Niestety, wszystkie dowody skazywały jego winę, co skutkowało tym, że stracił prawa do córki i dostał zakaz zbliżania się do małej May. Rok później wyszedł z więzienia i postanawia odzyskać córkę.

Oboje tak skrzywdzeni przez los. Oboje szukający chwili zatracenia. Oboje walczący o tych, których kochają.

Czy będzie happy end ?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, uważam za bardzo udane.
Cała fabuła w książce jest bardzo oryginalnie wymyślona, chodź by to, że mamy tutaj fajny wątek pracy w wydawnictwie. Bohaterzy, też są dobrze wykreowani, tacy realni w swoich problemach i obawach. A ich chwilę zapomnienia to czysty ogień 🔥. Mamy intrygę w tle co daje nam pewien dreszczyk emocji, ja nie mogłam się doczekać jak ta sprawa się zakończy 😍. Jedynym małym minusem były przemyślenia i rozważania bohaterów. Na mój gust za często się powtarzały lub sami bohaterzy do nich wracali.

Polecam miła lektura do oderwania się od rzeczywistości 😍

Della wzięła na siebie dużo więcej niż ludzie w jej wieku. Po śmierci rodziców została opiekunem prawnym brata, studiuje i pracuje. Na dodatek musi zaliczyć staż, co normalnie nie byłoby wielkim problemem. Jednak ona musi znaleźć taki, gdzie jej zapłacą inaczej, nie będzie, w stanie się utrzymać z bratem, a to już nie takie proste. Na dodatek brat jest nastolatkiem i coraz częściej wpada w kłopoty. Młoda kobieta nie ma czasu dla ciebie, boi się, że zawiedzie, że odbiorą jej brata i choć stara się jak może, są coraz większe problemy.
River został zdradzony przez żonę i to z jego własnym bratem. Niestety to był dopiero początek jego problemów. Pragnął tylko zabrać córeczkę od matki, która i tak nigdy się nią bardziej nie interesowała. Jednak kobieta miała inne plany. River został oskarżony o przemoc domową, wsadzony do więzienia na rok, a do córki nie ma prawa się zbliżać. Po wyjściu, za namową siostry wraca do pracy w wydawnictwie. Jednak boi się, że jego prywatne sprawy wpłyną na firmę, a do tego nie chce dopuścić. Na dodatek bardzo tęskni za swoim dzieckiem, a na razie nie widać możliwości, aby mógł się z nią spotkać, choć na chwilę.
Obije, potrzebują chwili zapomnienia, chwili tylko dla siebie. Obije, trafiają do baru, trafiają na siebie i spędzają namiętną noc (mimo że Della nigdy nie szukała mężczyzny naraz). To miał być tylko ten jeden raz, mieli nigdy więcej się nie spotkać. Życie jednak ma inny plan. Della nie tylko zostaje stażystką w jego wydawnictwie, ale zostaje przydzielona pod jego opiekę i chociaż to przypadek, on w to nie wierzy. Jak potoczy się dalsza znajomość Delli i Rivera? Czy kobieta poradzi sobie z buntującym bratem? Czy River udowodni swoją niewinność? Czy odzyska córeczkę?

Historia w książce zdecydowanie mi się podobała, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. To niebanalna historia dwójki ludzi, których życie nie oszczędzało, a każdy z nich niesie swój własny bagaż. Od książki nie mogłam się oderwać i to praktycznie od samego początku aż do ostatnich stron. Akcja toczyła się dość szybko, z ciekawymi zwrotami akcji.

Bohaterowie ciekawi, moim zdaniem dobrze wykreowani.
Della to bohaterka, którą podziwiałam praktycznie od pierwszych stron. Pracuje, studiuje i opiekuje się nastoletnim bratem. Po śmierci, rodziców szybko dorosła, nie myślała tylko o sobie, zajęła się bratem, a jednocześnie nie było to pretekstem, aby olać naukę. Wie, że to jest ich przyszłość, że jak skończy studia, zacznie być łatwiej. Bardzo ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.
River zawiódł się bardzo na żonie, a więzienie i brak kontaktu z własnym dzieckiem załamało go. To mężczyzn, który boi się zaufać, boi się, że po raz kolejny będzie cierpieć. To bohater, którego zdecydowanie polubiłam, którego było mi żal, któremu mocno kibicowałam.

„Pokusa w garniturze” to książka, która zdecydowanie przypadła mi do gustu i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -

👔❤RECENZJA❤👔

„Każdy ma inną historię i każdy inaczej na nią reaguje.Czasem miłość nie wystarcza,by uczynić z kogoś lepszego człowieka czy uleczyć jego rany…”

Beztroska młodość dwudzistodwuleniej Delli, skończyła się w momencie tragicznej śmierci rodziców.Teraz chcąc utrzymać opiekę nad nastoletnim bratem,musi ciężko pracować i za wszelką cenę skończyć studia,by móc znaleźć wymarzoną pracę w jednym z wydawnictw.
Trzydziestodwuletni River przestał tak na prawdę żyć,w momencie gdy jego żona zdradziła go z jego bratem,a potem oskarżyła o pobicie jej i ich pięcioletniej córki.
Tych dwoje spotyka się w momencie,w którym on akurat wychodzi z więzienia, za niesłuszne oskarżenia,i szuka seksualnego ukojenia na jedną noc,a ona za namową przyjaciółki postanawia dać się ponieść przyjemności z pierwszym lepszym przystojniakiem,by choć na chwilę nie myśleć o jakże trudnej codzienności.
Kilka godzin,które spędzą ze sobą, będzie dla obojga nie do zapomnienia,ale obarczeni brzemieniem swojego aktualnego życia, przeszłości i tak niepewnej przyszłości,postanawiają już nigdy się nie spotkać.
Jakie jest zdziwienie, dezorientacja,a nawet złość,gdy okazuje się,że River jest szefem wydawnictwa,do którego Della, właśnie dostała się na wymarzony staż,który mimo dodatkowej pracy,pomoże jej w ciężkiej sytuacji finansowej.
River,wściekły i nie mniej zaskoczony niż ona,podejrzewa,że Della doskonale wiedziała kim jest,przed ich nocną przygodą i postanawia wyfżywac się na swojej stażystce na każdym kroku.Della mimo nienależącej się jej absolutnie krzywdy, jaką powodują słowa Rivera,musi pozostać, akurat w tym wydawnictwie,bo tylko u nich ma zapewniony płatny staż.
A co jeśli okaże się,że River tak samo nienawidzi pracy z Dellą, i jej bliskości, co pragnie jej znowu mieć pod sobą,a wie,że jest to niemożliwe?
A co jeśli i ona,gdyby tylko było to możliwe rozłożyła by nogi u niego na biurku.
Trudna sytuacja,dwojga ludzi, dosłownie opętanych wzajemnym pożądaniem,którzy muszą trzymać na wodzy, swoje rządze,bo…

River musi odzyskać córkę,a Della musi zrobić wszystko by nie odebrano jej opieki,nad buntującym się i sprawiającym co raz więcej kłopotów nastolatkiem.
…bo po pierwsze nie chcą dodatkowo komplikować,i tak już nieźle skomplikowanej i niezręcznej sytuacji,a przede wszystkim mają za wiele do stracenia. To nie będzie ani łatwe,ani przyjemne, zarówno dla Delli jak i dla Rivera,bo stawiając najbliższą rodzinę,na pierwszym miejscu, jest szansa,że całkowicie zapomną o sobie i swoim własnym szczęściu. Przestawione emocje i walka z uczuciami głównych bohaterów, obrazuje świat trudnych wyborów, priorytetów,ale też walki o siebie i próbach nie zapominania, ale niestety o przedkładanym na drugi plan,swoim własnym szczęściu. Świetna historia z bardzo gorącymi momentami, od których wszystko się zaczęło, a których mamy tu na prawdę dużo, ale nie należy zapomnieć, że w tej całej historii, przede wszystkim chodzi o walkę o najbliższych, a potem dopiero o własne szczęście.
Rozdziały pisane z perspektywy obojga, pozwalają nam dokładnie poznać ich odczucia, tak samo jak drugoplanowi bohaterowie, tacy jak siostra Rivera; jego sekretarka i przyjaciółka w jednym; jak i szalona przyjaciółka Delli, wiele wnoszą do fabuły.
Jednak właściwie do ostatnich stron nie wiemy jak zaskoczy się ta historia i to dokładnie w każdym poszczególnym aspekcie.

Gorąco polecam!

Dziękuję wydawnictwu i autorce za książkę do recenzji🧡🧡🧡

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Widzisz lwa, to się trzesiesz. W moim przypadku lwem były kobiety. Piękna z pozoru łagodna, mogła okazać się gwoździem do mojej trumny."

@victoria_black_autor

Delia szybko musiała dorosnąć. Po śmieci rodziców zmuszona była do połączenia studiów, opieki nad bratem i pracą. Strasznie dużo wzięła sobie na głowę, ale ani śni jej się rezygnacja z czegokolwiek. Nie ma lekko, nastoletni brat ciągle się buntuje, dodatkowo zaczyna staż w wydawnictwie, a to dla kogo w nim będzie pracowała zupełnie psuje jej szyki. Poznany przypadkowo w lokalu River szukał odskoczni od własnych skomplikowanych spraw, chwili ukojenia, posmakowania przyjemności, takie znalazł, lecz wszystko stworzyło dodatkowy problem. Z Delią połączyła go namiętna noc, teraz będą musieli nauczyć się współpracy, co będzie wymagało od nich nadludzkich starań. Pragną siebie ale problemy, z którymi muszą się zmagać powodują, iż nie potrafią znaleźć doskonałego rozwiązania ich problemów. River jest mężczyzną, z którego zadrwiła kobieta, zadała bolesny cios a dodatkowo pomogła jej bliska mu osoba. Niewinny, leczył rany, ponosił przykre skutki czyjejś chciwości, zazdrości, zemsty za swoje dobro.

Niebanalna historia pewnych ludzi, którym los ciągle dokładał kłód pod nogi. Delia zmagała się z nadmiarem obowiązków, wychowaniem nastolatka, buntem, sumiennością, szczerością, odpowiedzialnością i wytrwałością w dążeniu do niełatwego celu. River ponosił skutki niewłaściwie ulokowanych uczuć, zemsty chciwej kobiety, zadzdrosnego mężczyzny, fałszywych oskarżeń rzutujących na całe dotychczasowe życie i odbierające najcenniejszy skarb, którym nie są pieniądze, lecz własne dziecko. Obydwoje zagmatwani w prywatne sprawy, z których szukają ujścia w swoich ramionach. Każde szuka właściwego rozwiązania, lecz to wymaga czasu, cierpliwości i chęci, których zaczyna im brakować. Wspólna praca, niedomówienia i plotki krążące. Ciekawa, zagmatwana, szczera, przepełniona bólem i lękami, ogromnie ciężka walka o odzyskanie utraconego życia, uczucie, które warte jest każdej bitwy a także odnalezienie się w nowej sytuacji. Interesująca, gorąca, opisująca losy zwykłych ludzi. Bez mafii też da się pisać dobre książki.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Pokusa w garniturze" to nieco inna odsłona Autorki, którą do tej pory poznałam, jednak niemniej interesująca, a co najważniejsze świetnie napisana. Przemyślana i niesztampowa fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie, którzy zmagają się ze swoją przeszłością i jej ogromnym wpływem na teraźniejszość to dwa najmocniejsze atuty tej książki. Ponadto, dzięki postawieniu na duży opis emocji i przemyśleń postaci oraz narrację obu stron, mamy okazję mocno zaangażować się w poznawaną historię i zrozumieć wszelkie pobudki, które kierują zachowaniem postaci. Sama opowieść wciąga już od prologu, wzmaga apetyt na więcej i dzięki temu wstępowi wiemy, że będzie to coś, czego do tej pory nie czytaliśmy. Autorka pisze świetnie, ma intrygujące pomysły, a ta pozycja jedynie to udowadnia.
Della to młoda dziewczyna, która powinna cieszyć się wkraczaniem w dorosłość i korzystać w pełni ze studenckiego życia. Niestety, los postawił przed nią inne zadania i kompletnie nie przypomina swoich rówieśników. Pracuje na cały etat w kawiarni, studiuje, a do tego wychowuje nastoletniego brata. Po tragicznej śmierci rodziców zdecydowanie zbyt wiele spadło na jej barki. Dzięki niepohamowanej ambicji, ogromnej inteligencji i całej masie samozaparcia stara się jak może pogodzić wszystkie role, jakie jej przypadły, a nie jest to zadanie łatwe. Pomimo zmęczenia zarówno fizycznego jak i psychicznego brnie do celu, nie zważając na to, że jej życie prywatne poszło w odstawkę. Jej celem jest płatny staż w wydawnictwie, a dzięki niebanalnym pomysłom i szczerej miłości do literatury, znajduje się to w jej zasięgu. Nie ma jednak pojęcia o tym, że to zatrudnienie tak ogromnie wpłynie na jej życie.
River jest prezesem rodzinnego wydawnictwa , a w dodatku jego redaktorem naczelnym. Gdy wraz z siostrą przejął stery w firmie dał się poznać jako wymagający ale dobry szef, który nade wszystko naprawdę szczerze uwielbia swoją pracę i wykonuje ją z pasją. Niestety jego życie prywatne runęło z dnia na dzień, przez nie stał się człowiekiem z łatką skazańca, a do tego stracił najważniejszą w swoim życiu osobę- córkę. Bowiem River przede wszystkim jest ojcem, który kocha miłością bezgraniczną. Gdy go poznajemy nie przypomina już poprzedniego siebie, jest zdeterminowany, by odzyskać równowagę w życiu, a z drugiej strony nie ma zamiaru zaufać nikomu, prócz garstki osób, która tkwi u jego boku od lat. Nie w głowie mu związki, jakiekolwiek relacje, gdyż jest zraniony, sfrustrowany i najzwyczajniej w świecie ma złamane serce. I teoretycznie żadna urocza stażystka nie będzie w stanie tego zmienić.
To świetnie napisana książka, która oprócz oczywistego wątku romantycznego, porusza także ważną kwestię skomplikowanych relacji rodzeństwa. Na przykładzie bohaterów widzimy jak różne odcienie przybiera ten rodzaj spowinowacenia, jak wiele może przynieść emocji, czasem nawet cierpienia czy zazdrości, jednak zawsze podszyty jest tym, co najważniejsze- miłością. I prędzej czy później, nawet jeśli po pokonaniu całej masy wybojów na drodze, rodzeństwo odnajdzie łączącą ich więź. Ponadto, bardzo spodobała mi się cała konstrukcja postaci oraz ich naprawdę świetnie zbudowane życiorysy. Fabuła oparta na świetnie ukazanej pracy w wydawnictwie oraz ogromnej miłości ojcowskiej była skonstruowana naprawdę wnikliwie i wzorowo. Jeśli chodzi o chemię między Della a Riverem to była ona niezaprzeczalna, a że dzieliła ich całkiem spora różnica wieku (do której mam słabość w tego typu literaturze) to tak naprawdę stali się moimi ulubieńcami od początku i nie sposób było im nie kibicować. Zaletą była także dojrzałość obojga bohaterów, mądrość życiowa oraz odpowiednio ułożone priorytety. Ze spokojnym sumieniem mogę polecać tę książkę wszystkim miłośnikom gatunku, a ze swojej strony jestem przekonana, że sięgnę po kolejne pozycje od Autorki, gdyż pisze naprawdę świetnie.

(Nie) rozsądne szepty
Victoria Black0
Okładka ksiązki - (Nie) rozsądne szepty

Rosemary Brandon to dwudziestoczteroletnia kobieta, która prowadzi całkiem zwyczajne życie, kończy studia położnicze, jest w długoletnim związku...

Na krawędzi prawdy
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na krawędzi prawdy

Czy w labiryncie kłamstw można odnaleźć drogę do miłości? Mimo traumatycznych przeżyć, Letticia stara się żyć normalnie. Na co dzień pracuje w redakcji...