Na tropie sensacji

Chiara Gottardi nie ma czasu na romanse. Redakcja gazety, którą przejęła po ukochanej babci, chyli się ku upadkowi. Młoda dziennikarka jest gotowa zrobić wszystko, by uratować rodzinny biznes przed bankructwem. Gdy wpada na trop tajemniczych wyścigów, postanawia zgłębić temat, licząc na to, że sensacja przyciągnie nowych czytelników. Prosi o pomoc przyjaciela, Salvatore Galluzziego – dawnego kierowcę wyścigowego, wdowca, który wciąż opłakuje śmierć żony. Razem trafiają w sam środek nielegalnej jaskini rozpusty, gdzie zasady dyktuje rosnący poziom adrenaliny. Żadne z nich nie podejrzewa, że ta wspólna przygoda to zaledwie początek długiej i niebezpiecznej drogi, która zmieni ich życie na zawsze…

Informacje dodatkowe o Na tropie sensacji:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2021-11-19
ISBN: 9788382195873

Kup książkę Na tropie sensacji

Na tropie sensacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Dziś przychodzę do was z książką z wyścigami samochodowymi w tle. Lubicie ten wątek?

Przyznam się szczerze, że pomimo dużego wyboru romansów z tym motywem za wiele takowych nie miałam okazji czytać. Odkryłam natomiast, że nielegalne wyścigi w książkach wywołują u mnie ten sam rodzaj ekscytacji co moje ukochane niegrzeczne gwiazdy rocka 🙈
Więc jeżeli zapytajcie, czy książka mi się podobała, to odpowiem, że zdecydowanie tak.

Victoria Black, autorka "Na tropie sensacji", zabiera czytelnika do Włoch. Opowiada historię Chiary, dziennikarki śledczej, która za wszelką cenę chce uratować swoją gazetę. W tym celu za pomocą Salvatore, przyjaciela i rajdowca, wchodzi do świata osób związanych z nielegalnymi wyścigami. Intrygujące, prawda?

Mnie ta historia pochłonęła od pierwszego rozdziału. Autorka ma lekki styl pisania i umie zainteresować czytelnika. Doskonale łączy wątek miłosny z nutką niebezpieczeństwa i jak sam tytuł wskazuje, sensacji. Podobała mi się zawiła fabuła, pełna ostrych zwrotów akcji oraz towarzyszaca temu adrenalina. To było naprawdę dobre. Victoria Black doskonale oddała klimat znany z kultowych filmowych produkcji związanych z tematyką wyścigów samochodowych. Niebezpieczeństwo i bohaterowie działający na pograniczu prawa, tajemnice i lojalność, miłość i adrenalina. To wszystko łączyło się w dopracowana całość.

Sam wątek miłosny też zasługuje na uwagę. Daleko mu do sztampowego romansu. Relacja głównych bohaterów jest dość skomplikowana. Każdy z nich tkwi w pewnego rodzaju trójkącie, pomiędzy partnerem z przeszłości a obecnym związkiem, którego żadne z nich nie potrafi do końca określić.

Czy sytuacja zagrożenia spowoduje, że bohaterowie zmienią priorytety i spojrzenie na życie? Czy Chiarze uda się uratować rodzinny biznes? Czy uda im się wyjść z niebezpieczeństwa bez szwanku?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce.

Autorka kończąc pierwszy tom serii #związanilojalnością zamyka pewne sprawy jednocześnie otwierając drzwi następnym wątkom. Czuję się zaintrygowana i zaciekawiona, ale jestem w tej komfortowej sytuacji, że następna część czeka już na półce.

Ciara Gottardi po rozstaniu z partnerem otrzymuje od babci gazetę "Słoneczny telegram". Jako redaktor radzi sobie doskonale. Do czasu, kiedy zaczyna grozić bankructwo. Ale Ciara się tak łatwo nie poddaje. Kiedy wpada na trop tajemniczych ulicznych wyścigów, wie, że to może być petarda, która podniesie rodzinny biznes z gliszczy. W tym celu prosi o pomoc swojego przyjaciela...
   Salvatore Galluzzie jest wdowcem. Śmierć żony odcisnęła na nim piętno, którego nie może się pozbyć. Mężczyzna porzucił ukochaną prędkość na rzecz naprawy aut. Zyskał również przyjaciółkę, z którą wiąże go czysty układ - friends with benefits. Postanawia pomóc swojej przyjaciółce. W końcu lojalność do czegoś zobowiązuje.
   Czy prowadzone śledztwo nie ściągnie im na głowę kłopotów? Czy odkryją o co chodzi w tych wyścigach i kto za tym stoi? Czy wspólna sprawa przyciągnie Ciarę i Salvatore do siebie? Czy jest szansa na miłość?

Autorka zadebiutowała prawie rok temu powieścią "(Nie)rozsądne szepty". Jako, że czytało mi się ją bardzo dobrze i trafiła w mój czytelniczy gust, nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności przeczytania drugiej książki w dorobku autorki.
    Pierwszy tom serii "Związani lojalnością" zapowiadał się pełen adrenaliny, pasjonującego śledztwa i być może miłości. Zaczęłam czytać i moje brwi na wstępie już poszybowały do góry. Główna bohaterka pokazała swój temperament i pazur. Wszystko po to, by za chwilę wejść w fazę rzucania epitetami. I tak było dosłownie przez całą powieść. Raz leniwie, a raz wręcz kipiało emocjami. Raz błogość zalewała moje serce, by na kolejnej karcie powieści adrenaliny wręcz roznosiła mnie od środka. Doskonała gra na emocjach. Istny rollercoaster.
   Sam temat śledztwa i szukaniu prawdy fascynował i wciągnął mnie bezapelacyjnie. Byłam zaintrygowana o co w tym wszystkim chodzi. Jaki związek ze sprawą mają kolejni pojawiający się mężczyźni. Zwykli, jak i ci znani z ekranu. A tym bardziej moja ciekawość wzrosła w chwili comeback eks partnera głównej bohaterki. Pojawiało się coraz więcej pytań. Więcej zagadek, na które usiłowałam znaleźć odpowiedź. Natomiast prawda okazała się być dosłownie na wyciągnięcie ręki. Świetnie ukazana sensacja. Zaskakująca i z przesłaniem, że pieniądze szczęścia nie dają. One tylko pomagają, podczas gdy najważniejsza jest miłość i przyjaźń.
   W powieści nie brakuje gorących scen miłosnych. Ale są na tle ogniste a przy tym subtelne, że nie rażą po oczach bezpruderyjnością. Ważniejsza była głębia przekazu niż sam czysty seks.
   Główna para bohaterów została dobrana do siebie odesłanie pod względem charakteru. Uzupełniali się idealnie. Oboje odważni, lojalni, zdeterminowani i uparci. A przy tym troskliwi i opiekuńczy. Poza tym Ciara pokazała, że potrafi słowem usadzić człowieka. Ostra z niej babka i doskonały śledczy. Sal natomiast zaimportował mi tym, że potrafił wziąć sprawy w swoje ręce i się poświęcić dla dobra sprawy.
   Uwielbiam towarzyszyć Ciarze i jej przyjaciółce, Letti. One dwie to jak dziesięć innych. Harde, waleczne i bawiące się w uprzejmość. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie Letticia będzie miała okazję się wykazać. Jej historia zasługuje na osobny tom.
   Autorka najnowszą powieścią dostarczyła mi rozgrywki na najwyższym poziomie. Nie znajdziemy tu co prawda opisów prosto z wyścigów, ale to co pokazała autorka wystarczyło dla tła wydarzeń. Nie odczuwam pod tym względem żadnego niedosytu. Dzięki temu mogłam się skupić na relacji głównej pary bohaterów. Na ich walce z demonami. Z powieści wyziera i humor, i smutek. Żal i rozpacz po stracie oraz uczenia się na nowo uczuć, które miały zostać spopielone. Bardzo fajna, wciągającą powieść. Czytałam ją z ogromną przyjemnością i z jeszcze większą przyjemnością zachęcam do czytania. Warto. Ja już się nie mogę doczekać kontynuacji.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo AMARE

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Katania, nielegalne wyścigi, zdesperowana dziennikarka i śledztwo, które może prowadzić jedynie przy pomocy przyjaciela. Oboje mają za sobą doświadczenia, które nie pozwalają im na zaangażowanie, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by się trochę zabawić. Brzmi dobrze? A w rzeczywistości jest naprawdę świetnie. Autorka zabiera nas do niebezpiecznego świata, pełnego zagadek, układów i adrenaliny, w którym jest też trochę miejsca na namiętność, pożądanie oraz miłosne dylematy. To naprawdę świetna książka, napisana z pasją, energią i bez reszty wciągająca. Kto odważy się wyruszyć na tę przejażdżkę wraz z bohaterami?
Chiara to dziewczyna z pazurem, świadoma zarówno swojej inteligencji jak i trudnego charakteru. Ma cięty język, jest uparta i stara się być samowystarczalna. Jednak nawet tak silnej osobowości czasem dokucza zwyczajna samotność. Ma to szczęście, że jej praca jest jej pasją i z ogromną przyjemnością zagłębia się w dziennikarskie śledztwa, czasem też ryzykując. Jej obecna sytuacja jest bardzo kiepska, firma stoi na skraju bankructwa, a Chiara nie chce pomocy, pragnie sama uratować dziedzictwo, jakim jest dla niej ta redakcja. I tu właśnie pojawia się jej szalony plan na artykuł, który spali na panewce bez udziału jej przyjaciela, a także kumpla do łóżka, Sala.
Salvatore jest wdowcem i choć minęły cztery lata nadal nie do końca pogodził się ze śmiercią żony. Z zacięciem i oddaniem prowadzi warsztat samochodowy, bowiem właśnie auta są jego miłością. Wiedzie odrobinę nudne i samotne życie, które powoli zaczyna mu doskwierać. Z tego też powodu, oraz ewidentnej słabości do Chiary, angażuje się w ten niebezpieczny plan, jakim jest przeniknięcie do świata nielegalnych wyścigów. Sam kiedyś świetnie radził sobie na torze, jednak strata ukochanej sprawiła, że już się do tego nie nadawał. Czy powrót do tego hobby obudzi w nim nie tylko tęsknotę za prędkością ale i za towarzystwem i bliskością drugiej osoby?
To naprawdę doskonale napisana książka, która zapewnia nam i ciekawie wykreowany romans i wątek sensacyjny na wysokim poziomie. Autorka na przykładzie głównych bohaterów pokazuje, że kochać można nie tylko raz. Brawurowo poprowadziła wątek Sala, a uczucia i wątpliwości, które nim targały, były świetnie oddane i jak najbardziej właściwe. Ogromnie przypadł mi do gustu także temat wyścigów, które przedstawione zostały niezwykle interesująco, a adrenalina i prędkość im towarzysząca udzielały się podczas czytania. Jeśli szukacie romansu z czymś jeszcze, bo znudziły Wam się sztampowe historie, to jak najbardziej polecam sięgnięcie po tę książkę. To naprawdę dopracowana i przemyślana historia, którą czyta się z ogromną przyjemnością.

Avatar użytkownika - lalkabloguje
lalkabloguje
Przeczytane:2021-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka mnie wciągnęła. Ma ok. 380 strona, które czyta się bardzo szybko. Historia kręci się wokół Chiary, ale poniekąd opowiada historie nie tylko jej życia ale także Salvatore, Leticii, które wiążą się jednak ze sobą w całość.

Chiara, to młoda kobieta, która prowadzi gazetę odziedziczoną po babci. To jej marzenie, ale ma dość poważne kłopoty finansowe. Kłopoty finansowe, porzucenie przez chłopaka, wszystko to wprowadza w jej życie chaos. Ratunkiem dla niej jej napisanie artykułu, który uratuje ich przed bankructwem. Za namową przyjaciółki chce zdemaskować nielegalne wyścigi uliczne. O pomoc prosi Sala, swojego przyjaciela, który na wyścigach się zna jak mało kto.

Salvatore cierpi po śmierci żony. Prowadzi warsztat samochodowy. Kiedyś brał udział w wyścigach, ale dla żony zrezygnował, ale po jej śmierci nie udało mu wrócić na tor. Propozycja Chiary przypada mu do gustu, choć jest niebezpiecznym i szaleńczym pomyłem.

To moje pierwsze spotkanie z autorkę, i jeśli mam być szczera nie będzie ostatnie. Książka jest napisana perfekcyjnie dla czytelnika. Co nie znaczy, że nikt nie znajdzie błędów. Historia ciekawa, stopniująca napięcie, wciągająca od początku i posiadająca w erotyczne sceny. Napisana z dwóch perspektyw: Chiary i Salvatore z przewagą tej pierwszej. Takie rozwiązanie uwielbiam, bo mogę poznać je z perspektywy każdej ze stron. Bohaterowie są świetnie wykreowani, nie tylko ci główni ale i ci poboczni. Nawet te postacie co są niejako statystami w historii mają cos w sobie, choć nie koniecznie będziemy o nich pamiętać .

Fabuła książki kręci się wokół artykułu , jaki Chiara ma napisać. Jednak zanim poznamy wszystkie szczegółu, autorka poprowadzi nas poprzez historie Chiary i jej nieudanego związku, zahaczając o Sala i śmierci jego żony, kończąc na przyjaciółce Chiary. Wszystko to łączy się w całość, okraszone scenami erotycznymi między głównymi postaciami. Scenami, które są bardzo wysmakowane i dodają pikanterii historii. Autorka dawkuje nam informacje. Niby cała historia opiera się na tropieniu sensacji przez Chiarę, z pomocą Sala, Leticii i na koniec Mateo, a mamy także piękna historie miłości, oddania, lojalności. Były momenty, gdy trzeba było sobie zrobić przerwę z namiaru emocji. Historia jest pełna nie tylko adrenaliny, uczuć, miłości, rozterek, bólu ale i niedomówień, tajemnic, a także podążania za marzeniami. Chiara i Sal są bardzo wyraźnie wykreowani , idealnie pasują do siebie. W książce mamy także kilka innych postaci, które zapadną nam w pamięć.

Zakończenie idealne, pozytywne i przynoszące nam spokój po całej historii. Teraz czekam na tom drugi i mam pewne przypuszczenia, o czym będzie, a raczej o kim... Polecam

Biorąc książkę do ręki, nie miałam co do niej zbyt wielkich wymagań czy wyobrażeń.. Tak więc gdy zaczęłam czytać, to muszę przyznać, że bardzo miło się zaskoczyłam! Już od pierwszych stron tej historii zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, co wcale nie było wymuszone, nie mogłam tej książki odłożyć! musiałam wiedzieć co będzie dalej!
Chiara to twardo stąpająca po ziemi dziennikarka, która ma swoją własną redakcję, którą odziedziczyła po Babci, niestety ma teraz bardzo poważne problemy finansowe i grozi jej bankructwo. Kobieta jest jednak zbyt dumna, żeby przyjąć pieniądze od swoich przyjaciół, wymyśla więc sposób na uratowanie swojej redakcji.. Musi napisać artykuł i to najlepszy w swoim życiu.. Proste prawda? W końcu z tego żyje i tak właśnie zarabia na życie.. Tylko skąd nagle wziąć temat, który zbije wszystkich z nóg? Otóż Chiara i jej szalona przyjaciółka zawsze znajdą sposób.. jest jeden mały kłopot.. potrzebują zawodowego kierowcy, który zgodzi się na ich szalony plan...
Salvatore to przyjaciel Chiary, znają się od lat, mężczyzna kiedyś ścigał się zawodowo, więc dla niego to powinna być bułka z masłem, oczywiście godzi się pomóc kobiecie, w końcu czego się nie robi dla przyjaciół!
W końcu znalazłam książkę w której było dużo wyścigów, informacji o samochodach! No po prostu raj dla mej duszy, uważam że Autorka świetnie poradziła sobie z tym tematem, oraz bardzo zgrabnie połączyła wszystkie wątki! Te związane z pracą jak i te łączące bohaterów, którzy zostali przedstawieni w bardzo korzystnym świetle.
Jak najszybciej będę czytać kolejny tom, jak się cieszę, że nie muszę już na niego czekać! Jeśli lubicie szalonych ludzi, adrenalinę, samochody, dziennikarstwo, przyjaźń i miłość, to ta książka jest dla Was!

Na krawędzi prawdy
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na krawędzi prawdy

Czy w labiryncie kłamstw można odnaleźć drogę do miłości? Mimo traumatycznych przeżyć, Letticia stara się żyć normalnie. Na co dzień pracuje w redakcji...

(Nie) rozsądne szepty
Victoria Black0
Okładka ksiązki - (Nie) rozsądne szepty

Rosemary Brandon to dwudziestoczteroletnia kobieta, która prowadzi całkiem zwyczajne życie, kończy studia położnicze, jest w długoletnim związku...