Na tropie sensacji

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2021-11-19
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382195873
Liczba stron: 394
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Ocena: 5.6 (5 głosów)

 Ciara Gottardi po rozstaniu z partnerem otrzymuje od babci gazetę "Słoneczny telegram". Jako redaktor radzi sobie doskonale. Do czasu, kiedy zaczyna grozić bankructwo. Ale Ciara się tak łatwo nie poddaje. Kiedy wpada na trop tajemniczych ulicznych wyścigów, wie, że to może być petarda, która podniesie rodzinny biznes z gliszczy. W tym celu prosi o pomoc swojego przyjaciela...
   Salvatore Galluzzie jest wdowcem. Śmierć żony odcisnęła na nim piętno, którego nie może się pozbyć. Mężczyzna porzucił ukochaną prędkość na rzecz naprawy aut. Zyskał również przyjaciółkę, z którą wiąże go czysty układ - friends with benefits. Postanawia pomóc swojej przyjaciółce. W końcu lojalność do czegoś zobowiązuje.
   Czy prowadzone śledztwo nie ściągnie im na głowę kłopotów? Czy odkryją o co chodzi w tych wyścigach i kto za tym stoi? Czy wspólna sprawa przyciągnie Ciarę i Salvatore do siebie? Czy jest szansa na miłość? 


    Autorka zadebiutowała prawie rok temu powieścią "(Nie)rozsądne szepty". Jako, że czytało mi się ją bardzo dobrze i trafiła w mój czytelniczy gust, nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności przeczytania drugiej książki w dorobku autorki. 
    Pierwszy tom serii "Związani lojalnością" zapowiadał się pełen adrenaliny, pasjonującego śledztwa i być może miłości. Zaczęłam czytać i moje brwi na wstępie już poszybowały do góry. Główna bohaterka pokazała swój temperament i pazur. Wszystko po to, by za chwilę wejść w fazę rzucania epitetami. I tak było dosłownie przez całą powieść. Raz leniwie, a raz wręcz kipiało emocjami. Raz błogość zalewała moje serce, by na kolejnej karcie powieści adrenaliny wręcz roznosiła mnie od środka. Doskonała gra na emocjach. Istny rollercoaster. 
   Sam temat śledztwa i szukaniu prawdy fascynował i wciągnął mnie bezapelacyjnie. Byłam zaintrygowana o co w tym wszystkim chodzi. Jaki związek ze sprawą mają kolejni pojawiający się mężczyźni. Zwykli, jak i ci znani z ekranu. A tym bardziej moja ciekawość wzrosła w chwili comeback eks partnera głównej bohaterki. Pojawiało się coraz więcej pytań. Więcej zagadek, na które usiłowałam znaleźć odpowiedź. Natomiast prawda okazała się być dosłownie na wyciągnięcie ręki. Świetnie ukazana sensacja. Zaskakująca i z przesłaniem, że pieniądze szczęścia nie dają. One tylko pomagają, podczas gdy najważniejsza jest miłość i przyjaźń. 
   W powieści nie brakuje gorących scen miłosnych. Ale są na tle ogniste a przy tym subtelne, że nie rażą po oczach bezpruderyjnością. Ważniejsza była głębia przekazu niż sam czysty seks. 
   Główna para bohaterów została dobrana do siebie odesłanie pod względem charakteru. Uzupełniali się idealnie. Oboje odważni, lojalni, zdeterminowani i uparci. A przy tym troskliwi i opiekuńczy. Poza tym Ciara pokazała, że potrafi słowem usadzić człowieka. Ostra z niej babka i doskonały śledczy. Sal natomiast zaimportował mi tym, że potrafił wziąć sprawy w swoje ręce i się poświęcić dla dobra sprawy. 
   Uwielbiam towarzyszyć Ciarze i jej przyjaciółce, Letti. One dwie to jak dziesięć innych. Harde, waleczne i bawiące się w uprzejmość. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie Letticia będzie miała okazję się wykazać. Jej historia zasługuje na osobny tom. 
   Autorka najnowszą powieścią dostarczyła mi rozgrywki na najwyższym poziomie. Nie znajdziemy tu co prawda opisów prosto z wyścigów, ale to co pokazała autorka wystarczyło dla tła wydarzeń. Nie odczuwam pod tym względem żadnego niedosytu. Dzięki temu mogłam się skupić na relacji głównej pary bohaterów. Na ich walce z demonami. Z powieści wyziera i humor, i smutek. Żal i rozpacz po stracie oraz uczenia się na nowo uczuć, które miały zostać spopielone. Bardzo fajna, wciągającą powieść. Czytałam ją z ogromną przyjemnością i z jeszcze większą przyjemnością zachęcam do czytania. Warto. Ja już się nie mogę doczekać kontynuacji.


Polecam.

 

 

 


Współpraca: Wydawnictwo AMARE

 

 

 

 

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Na tropie sensacji

Kup książkę Na tropie sensacji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pokusa w garniturze
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Pokusa w garniturze

Della Collins nie ma łatwego życia. Odkąd została opiekunem prawnym swojego młodszego brata, stara się pogodzić pracę, studia i bycie matką. Zaczyna zdawać...

(Nie) rozsądne szepty
Victoria Black0
Okładka ksiązki - (Nie) rozsądne szepty

Rosemary Brandon to dwudziestoczteroletnia kobieta, która prowadzi całkiem zwyczajne życie, kończy studia położnicze, jest w długoletnim związku...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy