Pokuta

Podejmij decyzję, zanim ktoś zrobi to za ciebie…

Po samobójczej śmierci swojej siostry, Marty, Anna podejmuje się opieki nad jej dwuletnią córką. Od tej pory ma tylko jeden cel: odnaleźć mężczyznę, którego imię pojawia się w dzienniku Marty. Wszystko bowiem wskazuje na to, że właśnie Adam Teodorczyk jest odpowiedzialny za to, co stało się z jej siostrą. Odnajduje go i wciąga w toksyczną relację, by dokonać zemsty, ale nie wszystko pójdzie zgodnie z jej planem.
Pokuta to frapująca opowieść o miłości i okrucieństwie, dobru i złu, które drzemią w każdym z nas. Które z nich wybierzesz? Pora zadać sobie najtrudniejsze w życiu pytanie…

Informacje dodatkowe o Pokuta :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788382198331

Kup książkę Pokuta

Pokuta - opinie o książce

Ela i Rafał są parą od jakiegoś czasu. Kiedy wybierają się nad rzekę, młody chłopak ma swoje plany. Chciałby choć trochę zbliżyć się do dziewczyny. Jednak staje się coś zupełnie innego, znajdują pewien dziennik, który okazuje się, był własnością pewnej dziewczyny, która uczyła się w tym samym liceum co ona. Postanawia dowiedzieć się więcej o autorce i w tym celu nie tylko czyta zapiski, ale również postanawia porozmawiać ze swoją nauczycielką. Fakty, jakie odkrywa, nie są wcale takie łatwe, a każda kolejna przeczytana strona jest pełna emocji, tajemnic i... Co odkryje Ela?
Anna po samobójstwie siostry nie tylko zajęła się jej malutką córeczką, ale również postanowiła się zemścić. Ma plan i zamierza doprowadzić do upadku Adama Teodorczyka, człowieka odpowiedzialnego za to wszystko. Czy jej się uda? Kim jest Adam? Co go łączyło z Martą? Jaka relacja połączy go z Anną?

Zacznę od tego, że książką jest wielowątkowa, czytamy ją z perspektywy wielu bohaterów, często „przeskakując” między przeszłością a teraźniejszością. To wszystko sprawiło, że książka nie była taka lekka w odbiorze i chociaż jest dość cienka, czytałam ją na trzy podejścia. Kiedy dotarłam do ostatniej strony, stwierdziłam, że nawet była ciekawa, jednak aby do takich wniosków dojść, potrzebowałam trochę cierpliwości, aby zrozumieć, co się dzieje w książce i wszystko ze sobą połączyć.

Bohaterów mamy wielu i tym razem niestety nie jestem w stanie o każdym wam, chociaż troszkę powiedzieć, jednocześnie nie zdradzając znaczących faktów z książki. Według mnie byli dobrze wykreowani.

„Pokuta” to książka, do której czytania trzeba podejść z cierpliwością i poświęcić chwilę, aby zrozumieć, co w niej się dzieje.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-09-11,

Krótka opowieść o miłości i okrucieństwie, dobru i złu, które drzemią w każdym z nas... Mocna książka, miałam chwile wzruszenia. Krótka historia, jednak przeczytanie jej zajęło mi kilka dni- musiałam robić od niej przerwę. Nie jest to łatwa ksiażka.

👉Siostra Ani popełniła samobójstwo, dlatego kobieta postanowiła zaopiekować się jej małą córeczką, Zosią. Anna czyta dziennik, który znalazła siostry, gdzie często przewija się imię Adam. To jego Ania obwinia za wszystko, co się stało z jej siostrą i całą ich rodziną. Targana wyrzutami sumienia postanawia zemścić się na mężczyźnie.

👉Książka nie tylko pokazuje te dobre, pozytywne emocje i uczucia. Ukazuje trudne emocje, traumy z przeszłości, rozczarowanie, żal i zemstę. Krótka, ale bardzo... intrygująca książka. Jak dla mnie mocna.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2022-09-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Zło jest w dobru i dobro w złu, a ty jesteś zło i dobro.

Wybierz, które jesteś bardziej."

Tym razem w moje ręce trafiła "Pokuta". Autorem książki jest debiutujący pisarz, Łukasz Łuszczki.

Książka jest dość krótka i przeczytałam ją dość szybko,choć potrzebowałam nieco czasu by zrozumieć jak została opowiedziana ta historia, wczuć się w przedstawionych bohaterów i ich codzienne życie.

Narracja zmienia się wraz z kolejnymi stronami.

Po tym jak siostra Ani, Marta popełniła samobójstwo, kobieta postanowiła zaopiekować się jej małą córeczką, Zosią. Jednocześnie Anna czyta dziennik pozostawiony przez siostrę,na jego stronach nieustannie przewija się imie Adam. To jego Ania obwinia za wszystko co się stało z jej siostrą i całą ich rodziną. Targana wyrzutami sumienia postanawia zemścić się na mężczyźnie.

Nie potrafiła jednak przewidzieć wszystkich konsekwencji realizowanego z takim uporem planu.

Lektura jest wymagająca, trzeba się na niej skupić, ponieważ w miarę rozwoju fabuły pojawiaja się analiza psychologiczna poszczególnych osób.

To powieść o uczuciach, nie tylko dobrych, ukazująca ludzką naturę.

Okrucieństwo, pochopne decyzje, rozczarowanie ,żal a także traumy z przeszłości..

Wszystko to oferuje "Pokuta"

Mnie samą skusił intrygujący opis na okładce książki i nie rozczarowałam się.

Polecam czytelnikom szukającym czegoś wymagającego i ciekawego jednocześnie.