Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. Wspomnienia

Dwie strony życia, dwa ustroje - jeden niesamowity los

Człowiek orkiestra, człowiek instytucja, kochany przez publiczność Alosza Awdiejew opowiada o tym, jak stał się Polakiem z wyboru. Jak przetrwał wojnę, dzięki komu odebrał ,,czerwone" wychowanie i dlaczego osiadł nad Wisłą.

Ale zaraz, czy łatwo zostać Polakiem? Alosza przeszedł tę drogę z ogromną pasją i determinacją. I nadal nie żałuje. Ponad pięćdziesiąt lat spędził w Polsce, od ponad ćwierćwiecza ma polskie obywatelstwo. Przygarnął go cały naród i Alosza liczy, że już go nie odda.

Ta książka to KAWAŁ historii Polski i Rosji w jednym tomie.

Jest człowiekiem słowa: badanego, mówionego, śpiewanego. Jako Profesor i Piosenkarz, jako Polak i Rosjanin, jako Myśliciel i Rozbawiacz - jest osobowością integralną.

prof. Jerzy Bralczyk

Łączy w sobie bezpruderyjną radość Wiosny i niedaremny smutek Jesieni. Ot, Zjawisko Przyrodnicze. Zjawisko - chłonę, podziwiam i dziękuję Komu Trzeba, że jest.

Andrzej Poniedzielski

Alosza to: profesor, polonista, anglista, felietonista, malarz, ogrodnik, pianista, mim, kucharz, karateka i tenisista w jednym. Znam go długo, ale po każdym wywiadzie, tak jak i po lekturze tej książki, dowiaduję się, że nie wiem o nim wszystkiego.

Henryk Sawka

Informacje dodatkowe o Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. Wspomnienia:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2019-03-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: bóg biografie

Kup książkę Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. Wspomnienia

Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące
Alosza Awdiejew0
Okładka ksiązki - Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące

Cała prawda o tym, jak żyć - z uśmiechem! Trzymamy w ręku nie tylko zbiór felietonów kultowego artysty, ale również napisany w humorystyczny sposób poradnik...

Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem
Alosza Awdiejew0
Okładka ksiązki - Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem

Dla wszystkich, których kochasz albo nie! Opakowanie Pigułek... wystarcza na cały rok, ale już pierwsza dawka rozśmiesza. W dodatku natychmiast...