Poligon rachunkowy dla chemików. Zbiór zadań z podstaw chemii

,,POLIGON RACHUNKOWY dla chemików - zbiór zadań z podstaw chemii" to niezbędnik, który pozwoli przetrwać studentom pierwszych lat studiów chemicznych oraz kierunków pokrewnych. Jego celem jest ugruntowanie nabytej już wiedzy, jak również wprowadzenie zagadnień, które nie są realizowane w szkole średniej, a w wielu przypadkach są niezbędne w pracy chemika. Materiał zebrany w zbiorze obejmuje zagadnienia z:

obliczeń bazujących na podstawowych prawach chemicznych, stężeń oraz ich przeliczania, mieszania roztworów, rozpuszczalności, pisania równań reakcji redukcji i utleniania oraz zadań opartych o równania reakcji.

Wszystkie zadania poprzedzone są krótkim wstępem teoretycznym wraz z szeroko opisanymi przykładami.

Zbiór zadań obejmuje 7 rozdziałów:

Rozdział 1 - podstawowe prawa chemiczne

Rozdział 2 - stężenia roztworów (procentowe, molowe, normalne)

Rozdział 3 - przeliczanie stężeń

Rozdział 4 - mieszanie roztworów, rozcieńczanie, zagęszczanie

Rozdział 5 - równania reakcji red-ox

Rozdział 6 - obliczenia stechiometryczne

Rozdział 7 - pole minowe - zadania z tzw. gwiazdką utrwalające wiadomości z rozdziałów 1-6

Główne założenie książki to przeprowadzić studenta przez możliwie maksymalną ilość zadań obliczeniowych co pozwoli na opanowanie materiału w sposób wystarczający do samodzielnej pracy laboratoryjnej, w tym również pisaniu równań reakcji chemicznych oraz przeprowadzaniu obliczeń niezbędnych w pracy chemika.

Informacje dodatkowe o Poligon rachunkowy dla chemików. Zbiór zadań z podstaw chemii:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-08-10
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788301199937

Kup książkę Poligon rachunkowy dla chemików. Zbiór zadań z podstaw chemii

Poligon rachunkowy dla chemików. Zbiór zadań z podstaw chemii - opinie o książce

Bajki o zwierzętach
Okładka ksiązki - Bajki o zwierzętach

Książka jest zbiorem bajek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta mające ludzkie cechy. Autorzy obnażają i wyśmiewają przywary ludzkie, spersonifikowane...

Świt X. Marauders
Okładka ksiązki - Świt X. Marauders

Krakoa, niepodległe państwo na Pacyfiku, przyciąga mutantów z całego świata... ale nie wszystkie ludzkie kraje pozwalają im przenieść się do nowej ojczyzny...