Północny sabat

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-09-29

Tom 1 cyklu Północny Sabat

Dalia to dyplomowana zielarka i właścicielka modnej, warszawskiej klubokawiarni Aria. Dzieli swój czas pomiędzy pracę, przyjaciół i brata Branka, który jest jej jedyną rodziną. Na początku października podczas pracy na stanowisku archeologicznym na Ślęży Branko przepada bez śladu. Tydzień później Dalia znajduje w swojej skrzynce pocztowej tajemniczy przedmiot z notatką prowadzącą do antykwariatu w centrum Warszawy. Gdy poznaje właściciela antykwariatu, Radowoja, oraz jego młodszego brata Teowoja, jej życie z dnia na dzień się zmienia. To od nich dowiaduje się, że jest słowiańską Zaklinaczką i wywołuje klątwę, która od tysięcy lat dziesiątkuje Sabat. W dodatku tym razem pojawia się na świecie o sto pięćdziesiąt lat za wcześnie, burząc tym samym rytm wszechświata. Łowca tylko czekał na tę okazję. Choć Dalia dotychczas nie wiedziała nic o swoich umiejętnościach, gotowa jest zrobić wszystko, aby uratować Sabat przed zagładą. Odkrywa też, co łączy ją z Teo – mężczyzną, obok którego nie potrafi przejść obojętnie, a z którym w każdym poprzednim wcieleniu ginęła od ostrza Łowcy. Czy tym razem uda im się stawić czoła niebezpieczeństwu?

Tagi: bóg

Kup książkę Północny sabat

Opinie o książce - Północny sabat

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2022-04-02, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Skóra parzy... Ziemia się rozstępuje... Wiatr się wzmaga... Żywioły jej nie parzą, wiatr nie chłodzi..."

Dalia jest dyplomowaną zielarką. W Warszawie prowadzi klubokawiarnię Aria. Wolny czas spędza z przyjaciółmi i bratem Brankiem, który jest jej jedyną rodziną. Na początku października podczas pracy na Ślęży Branko znika.
Jakiś czas później Dalia znajduje w skrzynce na listy dziwny przedmiot i notatkę prowadzącą do jednego z Warszawskich antykwariatów. Tam poznaje dwóch braci Radowoja i Teowoja, a jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dalia dowiaduje się że jest Słowiańską zaklinaczka która wywołuje klątwę zagrażającą całemu Sabatowi. Tym razem jednak burzy rytm wszechświata bo pojawia się o 150 lat za wcześnie, burząc rytm wszechświata. Pomimo tego, że Dalia do tej pory nic nie wiedziała o swoich umiejętnościach jest gotowa, żeby zrobić wszystko i uratować Sabat.

"Północny sabat" ro najlepsza fantastyka z elementami słowiańskimi, jaką ostatnio czytałam. Wciągnęłam się już od pierwszej strony i jak nigdy dawkowałam sobie historię Dalii, bo nie chciałam żeby się skończyła. Znalazłam tu wszystko czego w fantastyce potrzebuję czyli magię, tajemnicę, odrobinę miłości i akcję, która z każdą stroną nabiera tempa.
Byłam mocno zdziwiona, kiedy zobaczyłam, że to debiut Agnieszki Sorycz. Jeśli tak wygląda debiut to nie mogę się doczekać kolejnej książki autorki :D
Iiiiiiiiiii chce więcej przygód Dalii.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Słowiańskie, wiedźmowe i magiczne tematy są teraz w modzie. W fajnej modzie. I w ten nurt idealnie wpisuje się "Północny sabat".

Powieść jest ciekawa, dobrze skonstruowana, chociaż nie mogę stwierdzić, że jest napisana w lekkim stylu. W tym wypadku jest to plus, ponieważ wchodzimy w alternatywny świat, który powinien trochę od nas wymagać. I to autorce udało się bardzo dobrze. Podobał mi się pomysł na fabułę, obyczajowa fantastyka w klimatycznej otoczce. Bohaterowie są wyraziści, charakterni i łatwo im kibicować. A wszystko to w otoczeniu starej magii, słowiańskich bóstw i tajemnicy.

Jeśli klimat czarów, obrzędów i bożków jest Waszym klimatem - to ta książka jest dla Was. Mnie się podobała i spędziłam z nią miło czas.

Sięgacie po książki z wątkami mitologicznymi? Lubicie mitologię słowiańską?
Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco to zachęcam was do sięgnięcia po "Północny sabat"!
Zanim sięgnęłam po tę pozycję naczytałam się sporo pozytywnych opinii i oczekiwałam rewelacyjnej książki. Powiem wam w sekrecie, że moje oczekiwania zostały spełnione!
W ogóle nie czułam, że jest to debiut autorki!
Akcja toczy się we współczesnej Warszawie, a główną bohaterką jest Dalia. Niestety jej w miarę normalne życie zostaje zburzone, kiedy jej brat zaczyna być w niebezpieczeństwie. Kobieta próbując go odnaleźć trafia na tajemniczego Teowoja, który zabiera ją do domu sabatu. Jednak tam robi się coraz mroczniej.
Utracona pamięć, magia, klątwa i słowiańskie bóstwa to wszystko spada na Dalię jak grom z jasnego nieba.
Do tego niespodziewany zwrot akcji pod koniec i zachwyt nad "Północnym sabatem" macie murowany.
Historia Dalii pochłonęła mnie od pierwszych stron. Jeśli uwielbiacie tajemnice, niewyjaśnione historie, magię i słowiańskie bóstwa to naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję.
Autorka trzyma czytelnika cały czas w napięciu po to, aby pod koniec go zaskoczyć.
Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu.