Ponieważ wróciłam

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-03-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788377858486
Liczba stron: 320

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Po rewelacyjnie przyjętym debiucie autorka Esesmana i Żydówki powraca w nowej odsłonie

Jak to jest odejść, a potem powrócić z martwych? Otrzymać drugą szansę i anioła stróża, którego można zobaczyć, dotknąć, poczuć... i który przybywa z pomocą zawsze, gdy to konieczne. Dzieli się tym, co sam wie o ludziach i życiu, dobru i złu. Jedyny temat, na jaki milczy, to relacja z jego podopieczną, Magdaleną. Chłodną karierowiczką z wielkiego miasta, która tak naprawdę nie wie, po co ani dla kogo żyje. A przecież to ta sama kobieta, która kiedyś pragnęła umrzeć z miłości!

Historia, którą za moment przeczytasz, utkana została z moich wspomnień. Oczywiście nie poznasz ich w całości. Opowiem ci tylko najważniejsze wydarzenia z mojego życia.

Życia z aniołem.

Zanim zacznę, muszę cię ostrzec. Przypuszczalnie już jutro nie będziesz pamiętać mojej historii. Nie doszukuj się w tym magii. To normalne.

,,Możesz o mnie opowiedzieć innym ludziom, ale to bezcelowe. Niczego nie zapamiętają, nie zrozumieją" - to jego słowa, nie moje. Wierzę mu, ponieważ nigdy mnie nie okłamał. Nie potrafi oszukiwać. Nie posiada też wolnej woli. Ani poczucia humoru.

Mimo wszystko liczę na to, że ty zrozumiesz...

Kup książkę Ponieważ wróciłam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ponieważ wróciłam

Czas czytania przeze mnie tej książki zbiegł się z rekolekcjami adwentowymi. To co kapłan głosił o śmierci, przemijaniu, uzupełniało w jakiś sposób treść książki. Aniołowie, wolna wola, nasze decyzje i decyzje innych. Polecam. Autorka do tego stopnia mnie porwała, że na pewno sięgnę po inne jej książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Fascynująca opowieść o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa nasza wolna wola. Utwierdza nas w przekonaniu, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który opiekuje się nami i dba o nasze bezpieczeństwo. Pięknie ukazuje odwieczną walkę dobra ze złem i nieustającą siłę miłości. Gorąco polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasia441
kasia441
Przeczytane:2020-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, Mam,
Inne książki autora
Esesman i Żydówka
Justyna Wydra0
Okładka ksiązki - Esesman i Żydówka

Kwiecień 1943 roku. Debora Singer wyskakuje z wagonu transportującego krakowskich Żydów. Podczas próby ucieczki boleśnie skręca w kostce nogę i nie jest...

Zaniemówienie
Justyna Wydra0
Okładka ksiązki - Zaniemówienie

Fascynująca opowieść o losach rodzin boleśnie uwikłanych w historię. Bez przemilczania aż do zaniemówienia... Tychy, małe miasteczko na Śląsku...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje