Porwania

Mam wrażenie, że do dzisiaj każdy z nas z uporem ma nadzieję, że Krzysztof wróci do domu cały i zdrowy. Nie było ceremonii pogrzebu, która miałaby namacalny wymiar. Nam tego nie dano.

Danuta Olewnik-Cieplińska

Każdego roku w Polsce ginie około 20 tysięcy osób, spośród których około 6 tysięcy stanowią dzieci. Choć większość z nich odnajduje się w ciągu kilkunastu dni, nie wszystkie sprawy kończą się szczęśliwie. Głośna sprawa porwania Krzysztofa Olewnika w 2001 roku do dziś budzi silne emocje, a w poszukiwaniach zaginionych dzieci brała udział cała Polska.

Monika Sławecka, autorka książek Balet, który niszczy i Alkohol. Piekło kobiet, porusza kolejny trudny temat - porwania. Opowiada o wstrząsających przejściach osób, które przeżyły uprowadzenie. O tragedii rodzin i bliskich tych, którzy nigdy nie zostali odnalezieni. O trudnej pracy detektywów operacyjnych, agentów CBŚ i psychologów, a także o kulisach działań samych przestępców.

To opowieść o cierpieniu, niepewności i traumie, które na zawsze odmieniły życie wielu osób.

Czy jest sposób, by uchronić przed tym siebie, naszych bliskich, a zwłaszcza nasze dzieci?

Informacje dodatkowe o Porwania:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2020-05-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Porwania

Porwania - opinie o książce

Balet, który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych
Monika Sławecka0
Okładka ksiązki - Balet, który niszczy. Traumatyczne historie ze szkół baletowych

Perfekcja, delikatność, artyzm - to określenia najczęściej kojarzone z baletem. Lekkie, eteryczne ruchy i niewinność emanująca ze sceny kłócą się z przemocą...

Dożywocie
Monika Sławecka0
Okładka ksiązki - Dożywocie

„Anioł śmierci”, „ Królowa zbrodni” – tak nazywano Małgorzatę Rozumecką, którą skazano na dożywocie za zlecenie...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;