Pory roku. Zima

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328084957
Liczba stron: 336

Tom 2 cyklu Pory roku

Ocena: 4 (1 głosów)

Czterokrotna finalistka Nagrody Bookera, uznawana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę i jej druga powieść z czterotomowego cyklu ,,Pory Roku"!

Zima? Ponura. Mroźny wiatr, ziemia jak żelazo, woda jak kamień. Najkrótsze dni, najdłuższe noce. Drzewa gołe i drżące. Letnie liście? Martwa ściółka. Świat się kurczy; soki zanikają. Zima sprawia jednak, że pewne rzeczy stają się lepiej widoczne. I jeśli jest lód, będzie ogień.

W ,,Zimie" Ali Smith siła życiowa mierzy się z najcięższą z pór roku. Druga, po rewelacyjnej ,,Jesieni", część głośnego cyklu ,,Pory roku" to skrzącą się dowcipem opowieść zakorzeniona w historii, pamięci i cieple, przy czym jej główny korzeń tkwi głęboko w tym, co nieprzemijające i wiecznie zielone - sztuce, miłości, śmiechu.

Tagi:

Kup książkę Pory roku. Zima

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pory roku. Zima

Inne książki autora
Hotel Świat
Ali Smith0
Okładka ksiązki - Hotel Świat

Kiedy Sara Wilby zaczyna opowiadać nam swoją historię jest już martwa. Pamięta tylko jak zginęła: pracowała w hotelu sieci Global Hotels i założyła...

Wiosna
Ali Smith0
Okładka ksiązki -  Wiosna

W Wiośnie głos Ali Smith przesycony jest nadzieją. Trzecia, po świetnej Zimie i rewelacyjnej Jesieni, część głośnego cyklu Pory roku to pełna uroku opowieść...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy