Pościg

Tom 3 cyklu Drużyna

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”.

Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie

Informacje dodatkowe o Pościg:

Pościg - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Kocham pana Flanagana :) Urzekł mnie kolejną serią o bohaterach, których nie sposób nie darzyć sympatią. Każdy ma w sobie coś potrzebnego i każdy stanowi część wspaniałego zespołu. Tym razem talent Edvina dostarczył mi śmiechu, choć humor Thorna chyba jednak nadal pozostaje na pierwszym miejscu. W ogóle jeszcze muszę podkreślić to, jak dobrze Flanagan prowadzi całą akcję. Na 400 stron książki ani razu nie poczułam się znużona, wręcz przeciwnie - pozostawałam w stanie napięcia, czy aby wszystko się uda, co będzie dalej. Polecam!
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejna część. Kolejne dawki szczęścia. Trochę szkoda, u mnie w bibliotece nie ma kolejnych części ale wyczaiłam serię ,,Zwiadowcy' tego samego autora, którą zamierzam przeczytać. Książka jest świetna. Gratuluje autorowi. Jestem pod ogromnym wrażeniem całej serii.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Ciąg dalszy pościgu Hala i drużyny Czapli, który zabierze ich na wody Danu i portu pirackiego. Po drodze czeka go kilka pułapek zastawionych przez Zavaca. Jednak Hal, który posiada instynkt przywódcy i sternika nie podda się tak łatwo. Tym jednak razem uda się doprowadzić do konfrontacji obydwu statków i ich załug.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ta część wyjątkowo obfituje w wydarzenia. Dużo się dzieje i naprawdę jest o czym czytać. Akcja toczy się w przyzwoitym tempie, a sytuacje, w których uczestniczą Czaple, są interesujące i całkiem dobrze opisane. Odskocznią od dotychczasowych części jest podróż przez rzekę i mylą się ci, którzy z góry uznali, że taki rozwój wydarzeń jest nudny. Wręcz przeciwnie - wydaje mi się, że Flanagan przedstawił podróż przez rzekę w dużo ciekawszy sposób niż można się było po tym spodziewać. Całość jest wciągająca i dopracowana pod względem szczegółów
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Uwielbiam styl pisania pana Flanagana. Nie wiem dlaczego. Ale rewelacyjnie czyta mi się jego książki. Pochłaniam je w zaledwie kilka wieczorów. "Pościg" jest to tom kończący ściganie Zavaca przez drużynę Czapli, zostaje rozstrzygniętych również wiele kwestii. Bardzo podobają mi się nietuzinkowe sposoby rozwiązujące problemy głównych bohaterów. Zauważyłam, że Thorn w "Pościgu" pełni podobną rolę co Halt w "Zwiadowcach" (innej serii napisanej również przez Johna Flanagana). Podobnie jak Halt, jest bohaterem obdarzonym czarnym, wręcz wisielczym, humorem, ma swoje przyzwyczajenia od których nie sposób go odwieść. Obaj pełnią również role mentorów. Halt w sensie dosłownym i oficjalnym, a Thorn bardziej tajemniczym i prywatnym. W "Zwiadowcach" bardzo polubiłam Halta, więc nic dziwnego, że również Thorn, jako bohater, przypadł mi do gustu. Dużo czasu minęło, odkąd ostatnio czytałam jakąś książkę Johna Flanagana i nawet nie myślałam jak bardzo stęskniłam się za jego prozą, dopiero czytając "Pościg" uświadomiłam sobie, że muszę częściej sięgać po książki tego autora. Wam też to zalecam!
Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2013-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam, Przeczytane,
Kiedy zobaczyłam w księgarni trzecią, ostatnią już część ,,Drużyny" Johna Flanagana pt.: ,,Pościg", bez wahania kupiłam ją. Wprost nie mogłam się doczekać, aż znowu znajdę się w Skandii i razem z bohaterami będę żeglować po Morzu Białych Sztormów. Czaple podążają za okrutnym Zavaciem. Muszą odzyskać skradziony Andomal, dopiero wtedy będą mogli godnie powrócić do ojczyzny. Na swojej drodze spotykają jednak wiele przeciwności, niebezpieczeństw oraz ludzi, którzy za wszelką cenę próbują im przeszkodzić. Zavac, sprytny i przebiegły pirat nie zamierza poddać się bez walki. Malownicze krajobrazy opisane w bardzo ciekawy sposób, znowu zachwyciły mnie i oczarowały. Tym razem w książce pojawia się Madziaria, zupełnie nowy kraj. Podobała mi się również przeprawa bohaterów przez rzeki i niebezpieczne wodospady. Styl autora jak zwykle dobry, nieco dowcipny, a powieść czyta się sprawnie, z zainteresowaniem. Bohaterowie są sympatyczni, czytelnik może polubić ich już od pierwszych stron. Wiedzą czego chcą, cechuje ich waleczność, odwaga, honor. Jednocześnie każdy z nich jest zupełnie inny, a także ma wady, nie ma więc mowy o wyidealizowanych, a w konsekwencji denerwujących postaciach. Tym razem młodzi wojownicy muszą zmierzyć się z licznymi intrygami Zavaca, który uniemożliwia im pościg za każdym razem, kiedy wydaje się, że wszystko zmierza ku lepszemu. Czaple zostają oskarżone o morderstwo, a udowodnienie niewinności okazuje się niezwykle trudne. Dochodzi nawet do zamieszek, a ostatecznie spór zakończyć ma bitwa na morzu. Kto wyjdzie z niej z tytułem zwycięzcy? Powieść mówi nam, że nie należy poddawać się nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Zawsze jest jakieś rozwiązanie i wyjście. Oczywiście nie wystarcza siła, potrzebny jest także trzeźwy i bystry rozum. Warto mieć przyjaciół i wspierać siebie nawzajem. Bohaterowie razem będą walczyć o odzyskanie Andomalu, nie zostawią chorego przyjaciela na pastwę losu. Znów wspaniałą postacią okazuje się Lydia, która będzie gotowa wziąć udział w bitwie wraz z kolegami. Myślę, że "Pościg" spodoba się wszystkim fanom fantasy oraz powieści przygodowych. To książka, o której się nie zapomina i z przyjemnością powraca się do niej. Zabawna, wzruszająca, mądra bardzo wciągająca. Podziwiam Johna Flanagana za taki talent i pomysły, których nadal mu nie brakuje.
Avatar użytkownika - Faledor
Faledor
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, Mam,
Trzecia i ostatnia część trylogii opowiadająca o przygodach młodych Skandian, którzy wyruszyli w nieznane, by odzyskać utracony honor i cześć. Ciekawa i wciągająca książka. Więcej można przeczytać tu: http://czytanie-mojapasja.blogspot.com/2013/06/druzyna-poscig.html
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jedna z najlepszych serii., każdą cześć czyta się z zapartym tchem.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Królewski zwiadowca
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królewski zwiadowca

W królestwie Araluenu zachodzą nieuchronne zmiany, wymuszone przez nieubłagany upływ czasu. Król Duncan, złożony chorobą, nie może pełnić...

Morska pogoń
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Morska pogoń

Po latach grabieży i napaści Skandianie, na mocy zawartych traktatów, pełnią funkcję strażników Morza Białych Sztormów. Pilnują bezpiecznej żeglugi handlowych...