Powrót Temudżeinów

Tom 8 cyklu Drużyna

Załoga "Czapli’’ przebywa w rodzimej Skandii, ale nad ich zazwyczaj spokojną ojczyzną zbierają się ciemne chmury. Temudżeini, bezwzględni wojownicy ze stepów Wschodu, nie zrezygnowali ze swoich ambitnych planów ataku na Skandię. Teraz właśnie postanowili wyruszyć na wyprawę i podbić niepokorny kraj. Hal wraz ze swoją załogą stają do walki. Na pokładzie „Czapli” muszą pokonać zdradziecki nurt lodowatej rzeki, aby powstrzymać wroga – bez względu na cenę.

Informacje dodatkowe o Powrót Temudżeinów:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-7686-790-8
Tytuł oryginału: Return of the Temujai (The Brotherband Chronicles Book 8)
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Kup książkę Powrót Temudżeinów

Powrót Temudżeinów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 2020, 52 książki 2020, Fantasy, Dla młodzieży,

"Drużyna. Powrót Temudżeinów" należy do wspaniałego cyklu "Drużyna" Johna Flanagana.

Po poprzednich książkach genialnego autora, które przeczytałam z ogromną przyjemnością. Muszę przyznać, że ani trochę się nie zawiodłam. Jestem zachwycona. Uważam, że warto było czekać.

Powieść jest przepełniona mnóstwem akcji, przygód i zwrotów akcji. Pokochałam "Drużynę" tak samo jak "Zwiadowców" Johna Flanagana i z całym sercem polecam tę serię każdemu. Po prostu je uwielbiam. I czekam na dalsze losy tak dobrze mi znanych bohaterów.

Powieść ma niecałe czterysta stron, więc szybko się ją czyta i to z ogromną przyjemnością wraca się do tak dobrze znanego świata stworzonego przez autora.

Jednak nie tylko fabuła mnie zachwyciła, ale jak zawsze cudowna okładka, która wręcz krzyczy, żeby przeczytać tę powieść.

Ósmy tom opowiada dalsze losy Hala i reszty drużyny "Czapli". Mieszkańcy Skandii od dawna wiedzą, że ich kraina blokuje Temudżeinom dostęp do morza. Dlatego co parę lat pojawiają się znienacka i sprawdzają czy Skandianie nie przestali się mieć na baczności.

Jednak tym razem sprawa wygląda nieco poważniej...

Jak bardzo? Przekonajcie się sami!

A więc gorąco polecam tę powieść i liczę na to że spodoba się każdemu tak bardzo jak i mi.

Książka należy do gatunku fantasy.

O czym opowiada? W głównej mierze pokazuje siłę prawdziwej przyjaźni która połączyła naszych bohaterów od początku. Pokazuje również determinację, patriotyzm i wielkie innych liczących się wartości.

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2020-01-19, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, przygoda,
Oblężenie Macindaw
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Oblężenie Macindaw

Po wielu latach trudnej nauki u Halta, Will jest teraz samodzielnym zwiadowcą. Jego pierwsze doświadczenia w charakterze strażnika Araluenu nie zapowiadają...

Ucieczka z zamku Falaise
John Flanagan0
Okładka ksiązki -  Ucieczka z zamku Falaise

Próba uwolnienia gallijskiego księcia kończy się katastrofalną porażką, mimo starannie przygotowanego planu. Teraz to Will oraz jego uczennica, Maddie...