Poszukiwania

Wciągająca powieść Nory Roberts, rozgrywająca się na wyspie na Pacyfiku, gdzie spotykają się ze sobą miłość i zbrodnia. Fiona Bristow mieszka w urokliwym domu na wyspie Orcas, przy zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ma trzy labradory i prowadzi szkołę dla psów. Ale kilka lat temu przeżyła koszmar - była jedyną niedoszłą ofiarą mordercy, który porywał młode kobiety, dusił je i zakopywał z czerwonym szalem. Teraz Fiona odnalazła spokój, którego tak bardzo potrzebowała. Wszystko zmienia się w dniu, gdy przed jej domem pojawia się zdesperowany Simon Doyle, właściciel niesfornego szczeniaka. Fiona wie, jak sobie poradzić z psem. Gorzej idzie jej z Simonem, skrytym artystą rzemieślnikiem. Na szczęście prawa przyciągania powoli zaczynają działać. A wtedy odzywa się przeszłość - z cienia wyłania się żądny krwi zabójca... [Świat Książki, 2012]

Informacje dodatkowe o Poszukiwania:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)

Kup książkę Poszukiwania

Poszukiwania - opinie o książce

Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2016-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Znakomity romans, dreszczyk emocji do ostatnich stron i te psiaki które bawią. Rewelacyjna historia! Pełna dobrych uczuć, humoru i kryminał w jednym, zdecydowanie świetne połączenie, dobra książka na jesienne melancholijne wieczory. Polecam serdecznie!
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek na 2016 rok,
Książka gruba, chwilami przegadana, no i te psy wyskakujące z kazdej niemal strony! Powieść powstała może na zamówienie dla wielbicieli czworonogów? Byłaby ciekawsza gdyby okroić ją nieco, sama sprawa z Perrym, który z więzienia daje wskazówki Francisowi Eckle'owi aby dokonczył jego makabryczne dzieło jest dość wciągająca.
Avatar użytkownika - FireDancer
FireDancer
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Jakiś czas temu zaczytywałam się w powieściach Nory Roberts. Uwielbiałam jej romanse, serię o policjantce Eve Dallas oraz opowieści fantastyczne. Moje serce autorka skradła jednak powieściami sensacyjnymi z wątkami miłosnymi. "Poszukiwania" to pierwsza tego rodzaju książka Nory, która znalazła się na mojej półce. Fiona Bristow, główna bohaterka przed laty porwana przez psychopatycznego mordercę. Jego celem były młode kobiety, które porywał, więził i zabijał, zakopując ciała w płytkim grobie obwiązane czerwonym szalem. Fiona, jako jedyna ucieka, składa zeznania dzięki którym FBI trafia na trop szaleńca. Niestety zanim został schwytany, zemścił się na kobiecie w niewybaczalny sposób, raniąc najboleśniej jak tylko mógł.
Po latach poznajemy Fionę, treserkę psów, prowadzącą ośrodek szkoleniowy. Kobieta zajmuje się również tresurą psów ratowników, sama uczestnicząc w grupie ratowniczo-poszukiwawczej. Mieszka na małej wyspie z 3 pięknymi i niezwykle mądrymi labradorami. Stara się żyć normalnie, z dnia na dzień, nie przywołując demonów przeszłości. Jednak jej życie przewraca się do góry nogami, kiedy pojawia się zabójczo przystojny Simon, stolarz-artysta i jego przeuroczy szczeniak, wymagający dobrego przeszkolenia. Niestety w tym samym czasie do Fiony dochodzą informację o kolejnych zaginionych kobietach... O kolejnych czerwonych szalach. Przeszłość wraca jak bumerang tylko jak to jest możliwe, skoro jej prześladowca nadal siedzi w więzieniu i z nikim z zewnątrz się nie kontaktował? Czy Fiona jest na tyle silna psychicznie by stawić czoło zmorom przeszłości? Czy w jej życiu znajdzie się miejsce dla mężczyzny? Jak rozwinie się relacja jej i Simona? W pierwszej kolejności książkę poleciłabym miłośnikom psów, gdyż autorka bardzo dokładnie i skrupulatnie zapoznała nas z tresurą psów, ich zachowaniami i upodobaniami. Czytając miałam wrażenie, że któryś z nich zawsze się koło mnie kręci, a w domu mam tylko kota;) Wielki plus dla Nory Roberts za tak dogłębne zbadanie tematu.  Powieść jest niezmiernie lekka i przyjemna, a język jakim się posługuje autorka bardzo przyjazny. Czyta się naprawdę z wielkim zainteresowaniem, gdyż akcja świetnie się rozwija. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów i przynudzania.
Dreszczyk emocji dostarcza nam wątek sensacyjno-kryminalny. FBI. Seryjny morderca. Czerwony szalik. Demony przeszłości. Morderca numer 2?
I to na co czekają pozostali - dobry romans! Nora Roberts nie owija w bawełnę. Jest bardzo bezpośrednia. Co mi się najbardziej u niej podoba? Jej bohaterowie ze sobą rozmawiają! Za to ją bardzo cenię. Rozmowa jest dla mnie w życiu czymś więcej niż prostą wymianą zdań. To własnie poprzez rozmowę poznajemy drugą osobę, wyrażamy własne emocje  i informujemy innych o naszych potrzebach, pragnieniach. Bez niej daleko się nie zajdzie, niestety.  Czym byłyby też dla nas książki, gdybyśmy o nich nie rozmawiali?  Gorąco polecam przyjemną i lekką lekturę na chłodne wieczory. "Poszukiwania" z całą pewnością podgrzeją nam atmosferę

Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Bardzo dobra książka. Choć ma 446 stron wcale się nie nudzi. Autorka ze znajomością rzeczy opisuje poszukiwania zaginionych osób przez ekipy poszukiwawczo-ratunkowe z psami. W książce nie brakuje również interesujących opisów tresury psów. Opisy tego, co dzieje się u głównej bohaterki przeplatane są relacją z perspektywy mordercy. Nora Roberts przedstawia nam kolejną wspaniałą bohaterkę. Kobietę silną, odważną, radzącą sobie z problemami, niezależną. Atutem są również inteligentne i miejscami zabawne dialogi. Polecam
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 2, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Chociaż bardzo cenię Norę Roberts jako pisarkę, tym razem w swojej powieści zbyt dużo miejsca poświęciła psom i ich tresurze. To wyszedł istny poradnik szkolenia psów!
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Bardzo przyjemna książka! Ma w sobie wszystko, co czytelnik potrzebuje. Książka wciąga od pierwszego rozdziału, jest niesamowita, cudowna, momentami słodka! Zakochałam się w tych psiakach! Główną bohaterką jest Fee - Fiona Bristow. To młoda kobieta, która na wyspie Orcas prowadzi szkołę dla psów (cuda!). Poznaje tam Simona - własciciela zabawnego szczeniaka, artystę. Coś iskrzy. Ale przeszłość Fiony nie daje o sobie zapomnieć, a Simon zrobi dla niej wszystko...wszystko by była bezpieczna. Przede wszystkim uwagę warto zwrócić na opowiedzianą historię. Bo niby wszystko wiadomo, kto jest mordercą i kto jest jego celem, to jednak jest ona tak opowiedziana, że trzyma w napięciu mimo wszystko. Czytając ją miałam wrażenie, że te przykre wydarzenia toczą się gdzieś obok mnie. Opisane były dość realistyczne. I tyczy się to zarówno tych dotyczących głównej bohaterki, jak i tych dotyczących jej prześladowcy. Ale nie ma co się dziwić, gdyż jedną z cech tej autorki jest właśnie drobiazgowe przedstawianie sytuacji. Autorka książki w tle pokazuje jak ważna jest przyjaźń, szczególnie w tak tragicznych okolicznościach. Polecam.
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jedna z lepszych pozycji, jakie udało mi się ostatnio zakupić i przeczytać. Wciągająca, pełna wielu wątków, które pięknie się łączą, emocji opisywanych i przedstawianych w niebanalny sposób, tworząca pewien klimat, który ciężko opisać, daje czytelnikowi poczucie, jakby był bezpośrednim obserwatorem opisywanych wydarzeń. Warto poświęcić te kilka - kilkanaście godzin na tę pozycje, która z pewnością zapada w pamięć na dłużej.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Uśmiałam się, zwłaszcza w momentach tresury szczeniaka. Fajnie się czyta, polecam.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Poszukiwania bardzo trafny dobór tytułu. Przedstawione są tu poszukiwania: - zagubionych turystów - przez ekipę ratunkową, w skład której wchodzą psy; - mordercy - który naśladuje osadzonego w więzieniu Perry'ego; - tej drugiej połówki, którą pokochamy mimo wszystko. Trzymająca w napięciu powieść, którą warto przeczytać.
Avatar użytkownika - eyesOFsoul
eyesOFsoul
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Poszukiwania (2012) kategoria: thriller, kryminał, sensacja, obyczajówka liczba stron: 448 cena: 39,90 zł (twarda okładka) wydawnictwo: Świat Książki ocena: 6,5/10 "Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze." ~ Aureliusz Augustyn z Hippony PSY Nigdy nie byłam zwolenniczką Nory Roberts. Książki, które przetoczyły się przez moje dłonie miały charakter masówki. Coś na zasadzie... Schematyczna powieść, wciągający początek, przewidywalna pointa... Trochę seksu i dobry ,,norowski" styl. Tej książki jednak nie sposób zaliczyć do typowej masówki. Chociaż i mnie zastanawia, jakim cudem ta kobieta wydaje tyle książek w ciągu roku?! Ale do rzeczy... ,,Poszukiwania" przenoszą nas na malowniczą wyspie Orcas u wybrzeży Seatlle. Pośrodku gęstych lasów, gdzie niezmącona cisza otacza Fionę Bristow, czas płynie powoli... Tę iście sielankową idyllę przerywa powrót psychopatycznego mordercy, którego Fiona była niedoszłą ofiarą. Koszmar sprzed lat powraca... Do gry wchodzi też nieokrzesany artysta (nawiasem, bardzo pociągający, ale nie potrafiłabym z takim człowiekiem wytrzymać chociażby pięć minut. Jestem niemalże pewna, że zabilibyśmy się przed zakończeniem pierwszego rozdziału), który od matki dostaje równie nieokrzesanego szczeniaka. Simon potrzebuje wychować psa... I prosi o pomoc Fionę, która na wyspie zawodowo zajmuje się tresowaniem psów. Kiedy między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć... Do gry wchodzi morderca, który szuka zemsty. Książka jest niebywała... Ostatnio trafiam na naprawdę dobre kryminały, które czyta się jednym tchem. Z pewnością i ta pozycja Nory Roberts trafi na półkę, którą będę wszystkim polecam. Jestem zaskoczona całą konstrukcją książki... I tym jak bardzo wciągnęła mnie historia Fiony. Bo mowa tu nie tylko o romansie między Fioną a Simonem, ale i o takim poradzeniu sobie z traumą, jaka siedzi w człowieku po trudnych sytuacjach. Na samym myśl o tym, co musiała przeżywać ta kobieta mam ciarki na całym ciele. Kontekst szukania zemsty przez mordercę i powrót strachu sprawia, że ta książka ma mocny, mroczny klimat. Autorka z pewnością nie rozczaruje żadnej czytelniczki. Wiadomo, Norze Roberts można wszystko zarzucić... Banalność, wtórność, brak zarysowanych konkretnych granic, to że postać Simona jest przerysowana, a Fiony zaś za delikatna... Ale z pewnością nie zarzucę jej tego, że historia mnie nie wciągnęła... Bo wciągnęła mnie nieziemsko i mimo, że ostatnio mam wielkiego lenia, by cokolwiek przeczytać (a co dopiero o tym napisać!) to przychodzę do Was dziś z recenzją... I to w dużej mierze pozytywną recenzją książki Nory Roberts! A czytałam wiele jej książek, i ta, na tle pozostałych zdecydowanie się wyróżnia. Podoba mi się, że autorka poruszyła temat szkolenia psów poszukiwawczych. To jak ważna jest ich w rola w czasie poszukiwania osób zaginionych... To jak bardzo te psy są potrzebne. To jak trudno jest być trenerem psów i jaką cierpliwością musi wykazać się człowiek, który podejmuje się tego zadania... Wiele wskazówek wyciągnęłam z tej książki, które z pewnością zastosuję u siebie w życiu. Wiadomo, nie ma czegoś takiego u nas w Polsce. Nie słyszałam, by cywile wraz ze swoimi podopiecznymi szukali osób zaginionych. Natomiast psy policyjne i górskie to zupełnie inna kwestia... Szkolone są zapewnie podobnie jak to opisała Roberts w swojej książce. ,,Poszukiwania" to zdecydowanie książka dla kobiet. Klimat, który pokazała Nora Roberts w ogóle nie pasuje mi do książek, które byłyby cenione przez mężczyzn. Jest w tej książce chyba za dużo takiej obyczajowości, która... niekoniecznie się podoba. Książka chyba jest takim lekarstwem na odprężenie... Ale dalej ma klimat sensacyjno-kryminalny, który zapobiega nudzie. No i oczywiście, jeśli chcecie się dowiedzieć czy szalikowy morderca znowu dopadnie Fionę, to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. _______________________ http://recenzencki.wordpress.com/2014/03/26/poszukiwania-nora-roberts/ Katarzyna Sternalska ~ eyesOFsoul (C)
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kolejna dobra powieść Nory Roberts, która zapada w pamięć. Zresztą nie znalazłam żadnej o której powiedziałabym że nie jest fajna. To wciągająca historia opisująca wiele wątków takich jak uczucia, miłość, przyjaźń, strach. Polecam, wspaniała lektura, warta poświęcenia jej czasu.
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013,
Koniec rzeki, Willa, Z mroku przeszłości
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Koniec rzeki, Willa, Z mroku przeszłości

Potwór wrócił. Cuchnął krwią. I budził grozę. Nie miała wyjścia. Musiala puścić się biegiem, tyle że tym razem biegła w jego stronę. Wiedziała że jest...

Hołd
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Hołd

Janet Hardy, wielka gwiazda Hollywoodu, nie żyje od ponad trzydziestu lat, ale wciąż wywiera wpływ na losy swojej rodziny. Jej córka bezskutecznie próbuje...