Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-240-3731-5

Odkryj potęgę KIEDY Podejmuj właściwe decyzje we właściwym czasie O której organizować burzę mózgu, aby nie była burzą w mózgu? Czy najlepszy czas na prośbę o podwyżkę zależy od faz Księżyca? Seks tylko przed snem, a fitness o poranku? I o której trzeba iść spać, żeby w końcu się wyspać? Na te pytania odpowie ci twój zegar biologiczny Ludzie wcale nie dzielą się na SOWY i SKOWRONKI! Ta książka całkowicie zmieni twój sposób myślenia. Dowiedz się, którym typem jesteś: DELFINEM, LWEM, NIEDŹWIEDZIEM CZY WILKIEM?Wiedza o twoim naturalnym zegarze biologicznym sprawi, że poznasz swój idealny moment. Na regenerujący sen, udany trening, kreatywne myślenie, a nawet podwyżkę i seks… Wystarczą drobne zmiany w planie dnia, by w pełni uwolnić swój potencjał. Nie musisz zmieniać tego, CO i JAK robić. Kluczem do sukcesu jest KIEDY. Ta książka sprawi, że odnajdziesz swój własny rytm. Doktor Michael Breus jest chronobiologiem i psychologiem klinicznym. Dzięki codziennej pracy z pacjentami stworzył przełomową teorię chronotypów. Jest autorem zaskakująco prostego i skutecznego programu, który prowadzi do synchronizacji rytmu życia z wewnętrznym zegarem biologicznym.

Kup książkę Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:2017-03-07, Przeczytałam,
Potęga kiedy. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem Michaela Breusa to książka chronobiologa i psychologa klinicznego, mająca na celu poprawienie jakości życia poprzez synchronizację rytmu naszej pracy z wewnętrznym zegarem biologicznym.   Właściwą część publikacji otwiera test pozwalający upewnić się, którym typem jesteśmy: delfinami, lwami, niedźwiedziami czy wilkami. Dopiero poznanie swojej właściwej natury jest szansą na dalsze działanie. Odkrycie praw rządzących naszym naturalnym zegarem biologicznym sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam podejmować konstruktywne decyzje, chudnąć, osiągać lepsze rezultaty w pracy, podejmować nowe zobowiązania i sprawnie wywiązywać się z tych starszych.   Breus dotyka właściwie każdej sfery życia. Pokazuje, jak wielką siłę ma tytułowe „kiedy”, proponując różne pory wykonywania zadań dla każdego z chronotypów. Odpowiada więc na pytania między innymi o to, kiedy najlepiej jeść, kiedy dzwonić z ofertami, kiedy uprawiać seks, kiedy zapamiętywać, kiedy opowiadać żarty, kiedy pisać maile, kiedy dojeżdżać do pracy, kiedy czytać dla przyjemności i wiele, wiele innych. Autor wspomina zarówno o najlepszych porach na różne formy aktywności, jak i o najgorszych - to ich unikanie znacząco poprawić ma jakość naszego życia.   Istotne podczas lektury publikacji jest to, że wcale nie trzeba czytać jej całościowo. ...

Opinie o książce - Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2017-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka Potęga KIEDY to bardzo obszerny zapis psychologicznego aspektu życia, dotyczący funkcjonowania organizmu człowieka w zgodzie z jego naturalnym rytmem biologicznym. Ten swoisty poradnik podzielony został na trzy zasadnicze części. W części pierwszej autor charakteryzuje poszczególne chronotypy - delfin, niedźwiedź, lew, wilk. Dzięki dokładnym testom, które czytelnik rozwiązuje, można dowiedzieć się ku jakiemu typowi się skłaniamy. Jakie "zwierzę" nas w jakiś sposób definiuje. Kolejna część - równie rozbudowana - to opis różnych sfer życia człowieka pod względem synchronizacji określonych czynności i zachowań z naturalnym rytmem biologicznym, przypisanym do danego chronotypu. Mamy tu więc sugestie kiedy jest najlepsza pora np. na spanie, aktywność fizyczną, posiłki, zadbanie o zdrowie, badania, uczenie się, na zapamiętywanie, kreatywność, zabawę i pracę. Ostatnia część stanowi niejako podsumowanie całej treści. Takie kompendium wiedzy na dany temat. Dodatkowo graficznie przedstawione zostały tu przykładowe zegary biologiczne dla "delfina", "niedźwiedzia", "lwa", czy "wilka". Zaznaczyć przy tym należy, że każdy człowiek ma swój niepowtarzalny i autonomiczny zegar biologiczny, który jest warunkowany i spójny z naszym DNA. Cała rzecz w tym, aby teraz umieć synchronizować ten wewnętrzny zegar z naszym codziennym rytmem życia. Cywilizacja bowiem w dużym stopniu zweryfikowała pewne zmiany w systemie dobowym organizmu człowieka - pewne destrukcyjne zmiany. Dlaczego? I jaki niszczący okazał się w tym względzie rozwój szybkiego transportu, czy wynalezienie żarówki? Przeczytajcie sami. Dowiecie się też czym jest prawdziwy chronosynchronizm i co może rozregulować nasze wewnętrzne poczucie czasu.

Idealna znajomość psychologii pacjenta pozwoliła dr Michaelowi Breusowi skonstruować zarys własnego doświadczenia i przedstawić go w tej oto w autorskim poradniku. Uśmiech doktora , który zamieszczony jest na końcu okładki przekonuje ,że można spróbować zmienić swoje życie. Autor nie zapomina w swoim poradniku o osobach , które posiadają problemy żyjąc swoim naturalnym rytmem.

Poradnik Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem składa się 16 rozdziałów podzielonych na 3 części:

I cześć: Chronotypy

II część: Najlepsza pora na ...

III część: Pora ,,kiedy" w życiu

Właściwie jest jeden z najlepszych poradników,z którym miałam się okazję się zapoznać, ponieważ przekaz jej był zrozumiały dla mnie jako czytelnika. Wiele informacji zawartych w poradniku zgadza się z rytmem naszego życia, gdyż nasz zegar biologiczny funkcjonuje za szybko, a porady udzielone przez dr Breusa stanowią cenną wskazówkę jak mamy żyć i cieszyć się życiem, jak jeść, spać, zadbać o zdrowie , aktywność, kreatywność.

Spodobało mi się to z jaką dokładnością występuje tutaj podejście do każdego zagadnienia zawartego w poradniku. Umiejętność posiadania wiedzy zawodowej doktora Breusa pozwoliła mu zwrócić uwagę na istotne mechanizmy funkcjonowania pacjenta. Podoba mi się to w tej książce, że każdy przypadek jest konsultowany z innymi lekarzami medycznie w specjalizacji jaką zajmuje się dr Breus - psychologia kliniczna.

Warto jest zwrócić uwagę na każdy przedstawiony w poradniku rozdział ze względu na to, że:

W pierwszym rozdziale części została pozytywnie ujęta psychologia osobowości na podstawie podziałów chronotypów, do których zaliczamy: delfina, lwa, niedźwiedzia, wilka. Opis modelowego dnia jest treścią tej części rozdziału.

II część poradnika dotyczy zapoznania jaką porą wybrać na funkcjonowanie życia. Do każdego z umieszczonej w tej części rozdziałów jest podsumowanie, które zostało w interesujący sposób opracowane.

III część dotyczy opisu zegara biologicznego, a pory roku oraz zegar biologicznego, a zegara biologicznego, a wieku i związanymi z tym tematem zagadnieniami.

Poradnik ten został napisany przez autora medycznym językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Tekst umieszczony w poradniku jest czytelny, grafika tabelek i stron została opracowana starannie, występują podkreślenia po zakończeniu tekstu. Zawiera 448 stron, oprawa miękka, z ciekawym widniejącym po lewej stronie zegarem biologicznego napisem Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem.

Polecam przeczytać ten poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak.

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2018-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie 2018 - 20 książek, Mam,
Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980