Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy

Potęga liczb

Liczby są wszędzie! Potęga liczb wprowadzi dzieci w fascynujący świat liczb i wyjaśni, jak pomagają nam w codziennym życiu.

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez liczb?

Liczby są niezwykle ważne w codziennym życiu. Jak inaczej moglibyśmy prosić o trzy gałki lodów? Albo skąd wiedzielibyśmy, że zostało nam 60 minut na zabawę z naszymi przyjaciółmi, a nie 60 sekund? Dlaczego w ogóle minuta ma 60 sekund, a nie 100? Skąd się wzięło zero i jaki język rozumieją komputery?

Przez wieki ludzie wymyślali sprytne sposoby używania liczb, żebyśmy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat, budować miasta, znajdować drogę do domu i znacznie więcej. Potęga liczb opowiada historię tego przełomowego wynalazku.

Gotowi?

1, 2, 3, start!

- Mnóstwo ciekawostek na temat liczb dla dzieci w wieku od sześciu lat

- Świetne ilustracje

- Prezentowe wydanie w twardej oprawie

- Ilustratorka jest laureatką nagrody Golden Apple przyznawanej podczas Biennale ilustracji w Bratysławie

Daniela Olejníková - Ilustratorka i graficzka. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie, na Wydziale Grafiki. Większość jej ilustracji opiera się na pracy tradycyjnymi technikami, takimi jak linoryt czy sitodruk. Najbardziej lubi proste kształty połączone z wzorami i teksturami.

Isabel Thomas - jest pisarką naukową i autorką książek dla dzieci. Napisała ponad 140 książek, była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród takich jak ASE Science Book of the Year, Royal Society Young People's Book Prize i Blue Peter Book Awards. Isabel pisuje również do dziecięcych magazynów naukowych Whizz Pop Bang! i The Week Junior, prowadzi kreatywne warsztaty dla szkół oraz podczas literackich i naukowych festiwali, jest też dyrektorką szkoły podstawowej.

Raphael Honigstein - urodzony w 1973 roku niemiecki autor i dziennikarz.

Informacje dodatkowe o Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: In Great Numbers. How Numbers Shape the World We Live in

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat bóg

Kup książkę Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2021-03-07, 12 książek 2021,

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy.
@wydawnictwo_kropka

Liczby są wszędzie.trudno wyobrazić sobie świat bez liczb. Są bardzo ważne w codziennym życiu.
Warto je poznać. Przecież matematyka to królowa nauk.

Piękne wydanie książki, świetne ilustracje, duży format.
I mnóstwo ciekawostek na temat liczb. Nie tylko dla dzieci. Dorosły też może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Ja polecam, super książka dla małych i dużych fanów królowej nauk - matematyki

Jurgen Klopp. Robimy hałas
Raphael Honigstein0
Okładka ksiązki - Jurgen Klopp. Robimy hałas

Jürgen Klopp – charyzmatyczny wojownik, wulkan energii przy linii bocznej, żywioł oddany swojej pasji, czyli piłce nożnej. Prowadzone przez...