Potęga teraźniejszości

Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myślach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka - Potęga teraźniejszości - uczyniła go sławnym na całym świecie.

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam. Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!

Katarzyna Figura

To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znastwem i cierpliwością najpierw zachęca do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich książek.

Wojciech Eichelberger

Jedna z najlepszych książek, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Z każdego zdania emanuje prawda i duchowa siła.

Deepak Chopra

Ta książka odmieni twoje myślenie... A rezultat? Więcej radości - już teraz!

"O: The Oprah magazine"

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.

o. Jan M. Bereza OSB, Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości". Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.

Jacek Wysocki, mistrz aikido (7 dan)

Informacje dodatkowe o Potęga teraźniejszości:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2022-09-09
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Power of Now

Kup książkę Potęga teraźniejszości

Potęga teraźniejszości - opinie o książce

To dwie książki, które towarzyszą mi od nowego roku. „Potęga teraźniejszości” właśnie skończona. Odkąd pamietam, a dokładniej od „Potęgi podświadomości” widziałam, że muszę po nią sięgnąć. I tak jak zachwycona byłam dziełem Murphy’ego to tutaj czytałam z ogromną trudnością. Później, czytałam te tematy, które mnie interesowały. Zaczęłam omijać strony. Wiele zdań się powtarzało i nie do końca przemawia do mnie Istota tej książki. Znalazłam dużo stwierdzeń, które na pewno zapamiętam jednak rozwleczenie słów na tyle stron było męczące. Skończyłam z bólem i chociaż to początek roku to obstawiam, że to będzie książka na topie pt. „ Moje Rozczarowanie roku”.

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mieć taką wiedzę i się nią podzielić ze światem - to coś pięknego. Książka ma w sobie tyle mądrości.. Mogłabym ją czytać ic zytać i ciągle odkrywać nowe znaczenia. Staram się stosować do rad w niej zawartych ale niestety jest mi bardzo cięzko. Pełni teraźniejszości udaje mi się być może około 5 minut dziennie... To dla mnie i tak bardzo, bardzo dużo. Mam ńadzieję, że będzie coraz lepiej. Wszystko napisane w prosty sposób, nie pozostają żadne niedomówienia. Warto naprawdę!!!

Avatar użytkownika - Agata89
Przeczytane:2013-10-21, Ocena: 2, Przeczytałam,
Potęga teraźniejszości
Eckhart Tolle 0
Okładka ksiązki - Potęga teraźniejszości

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu...

Nowa Ziemia
Eckhart Tolle0
Okładka ksiązki - Nowa Ziemia

Jeśli szukasz drogi do wewnętrznej przemiany i odnowy, znajdziesz ją w tej książce. Nowa Ziemia to opowieść, w której każdy z nas odnajduje cząstkę siebie...