Potęga zemsty

Tom 3 cyklu Furia wikingów

Synowie Ragnara dokonują okrutnej zemsty za śmierć ojca.

Pod wodzą Ivara wikingowie zdobywają odległe i nieznane im dotąd ziemie, gdzie pozostawiają krwawy ślad.

Jeszcze nie wiedzą, że przyjaciele okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone zostaną krwią i cierpieniem.

Zdrady wprawią w osłupienie sojuszników, a akty zemsty zszokują wrogów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach znowu przyjdzie zginąć ważnym postaciom.

Do czego może się posunąć wojownik, by odzyskać utraconą chwałę?

Daniel ,,Dantez" Komorowski - od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała ta książka.

Informacje dodatkowe o Potęga zemsty:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2021-02-09
Kategoria: Historyczne
Język oryginału: Polski

Tagi: Literatura historyczna

Kup książkę Potęga zemsty

Potęga zemsty - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2022-01-05, Ocena: 3, Przeczytałam,

Tę część historii o synach Ragnara czytało mi się póki co najlepiej. Przy poprzednich dwóch tomach dużo narzekałam i w zasadzie dalej podtrzymuję wszystkie zarzuty. Postacie są papierowe, dialogi sztuczne, nie czuć w ogóle klimatu tych czasów - to tak w skrócie. Nie wiem, być może już się przyzwyczaiłam do takiego stylu? Albo tak pomogła zmiana lokalizacji na południową Europę? Czasami są takie tytuły, które z niewiadomych powodów ciągną nam ku sobie, nawet jak są źle zrobione. Lubię wikingów po prostu.

Tak jak wspomniałam, lądujemy razem z Ivarem na nowym terenie - Sycylii. Walczył tam z Arabami, a potem wplątał się w pewną intrygę pałacową, żeby nie zaspoilerować za dużo. To dla mnie najlepsze fragmenty z tej powieści, chociaż Amira dalej mnie irytuje samym swoim byciem, a wrogowie Bezkostnego zachowują się, jakby bardzo daleko było im do legendarnych strategów. Nawet zaczęłam się przejmować losem Fenrira, wilka Ivara. Z drugiej strony długo czekałam na wątek postaci w masce (również enigmatyczny opis, żeby nie zdradzić za dużo), niestety bardzo wolno się to rozwija.

Z książką po części zapoznałam się w formie audiobooka. Od początku tej serii towarzyszy Jakub Wieczorek jako lektor. Podoba mi się jego sposób czytania, ale przyznaję, że musiałam trochę podkręcić tempo, żeby słuchało mi się lepiej. Najgorsze były te błędy, które co jakiś czas pojawiają się w powieści, a wypowiedziane na głos dostają jeszcze większej mocy. Błędy w rodzaju "ostrze na końcu kończy się" albo z poprzedniego tomu - "wpłynęli do zatoki, która powitała ich szeroko otwartymi ramionami". Rozumiem takie wpadki w brudnopisie, kiedy pisarz myślami już jest gdzieś dalej, ale nie w finalnej wersji tekstu. Można tylko złapać się za głowę i spróbować jakoś to przełknąć.

Myślę, że "Potęga zemsty" spodoba się fanom serii i tego autora. Było tu wszystko, do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni w poprzednich tomach. Książka jest dostępna w abonamentach, w sklepie - warto dać jej szansę i samemu się przekonać.

Egzemplarz do recenzji otrzymałam od wydawnictwa.

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Niespodziewana śmierć Ragnara mocno odbiła się na jego synach, jak i wielu innych wojownikach. Jego potomkowie nie mogli pozostawić sprawy nierozwiązanej i pod przywództwem Ivara, byli gotowi na dokonanie krwawej zemsty. Pomszczenie ojca, to jednak dopiero początek wyzwań, jakie czekają na Ivara i jego braci. Nie obejdzie się tutaj bez masy walki, „odwiedzenia” nowych zakątków starego kontynentu i wszechobecnej zdrady. Nikt nie będzie mógł się tutaj czuć bezpiecznie i zbyt pewnie. W każdy bowiem momencie sojusznik/przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem, gotowym do wbicia topora w plecy.

Autor kontynuuje tutaj historię rozpoczętą w części drugiej. Stanowi ona trzon całej przedstawionej fabuły, wokół której twórca rozmieszcza masę innych równie ciekawych wątków. Wspomniana zemsta za śmierć ojca jest jedynie początkiem opowieści. Czytelnik ma tutaj okazję obserwować wyprawę Ivara na Sycylię, jego potyczki na arenie gladiatorów, problemy jego braci i wszechobecną zdradę. Kolejne strony powieści wypełnione są więc akcją, dramaturgią, gniewem, lejącą się krwią oraz miłością i poświęceniem.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autor wspomniał, że trzecia część cyklu „Furia wikingów” jest jego ulubioną. I powiem Wam, że słuchało się jej świetnie, a „Potęga zemsty” zakończyła się w takim momencie, że chętnie sięgnęłabym od razu po kolejną. I okazuje się, że życzenia czasem się spełniają, bo właśnie dziś, w moje imieniny, wychodzi kolejny tom cyklu „Czas chaosu”.

A mnie wydawało się, że już po odejściu Ragnara, chaos wkradł się w życie Wikingów, więc aż strach się bać co będzie dalej.

Ale wracając do tomu trzeciego. Kierowani chęcią zemsty synowie Ragnara mobilizują sojuszników, by razem uderzyć na Northumbrię. Wiele wrogiej krwi spłynie, jednak temu, po którego przybyli, uda się ukryć. Ukazywany nam świat wydaje się kipieć od brutalnych walk, nieuzasadnionego niczym okrucieństwa i gwałtów.

Niejeden władca przekona się jak niestałym miejscem jest tron i jak łatwo z niego spaść tracąc głowę. Również sojusze z niewłaściwymi osobami mogą przynieść rezultaty nader odmienne od zamierzonych.

Dynamiczna akcja nie pozwala głębiej odetchnąć i oderwać się od opowieści nawet na chwilę. Gdy życie budzących sympatię, najważniejszych bohaterów jest zagrożone, gdy muszą sięgnąć niemożliwego, dokonać druzgocących wyborów, by przeżyć, zapominamy o otaczającym nas świecie i zaparzonej przed godziną kawie.

Wyczekuję już kuriera z przesyłką żałując, że audiobook z najnowszą częścią nie jest jeszcze dostępny.

"Potęga zemsty" to już trzecia część przygód przystojnych i walecznych Wikingów. Seria, którą osobiście uwielbiam i mogę ją czytać bez końca.

Książka jest ciekawa. Autor @daniel.komorowski.autor jak zwykle mnie nie zawiódł. Napisana jest prostym językiem. Czyta się ją z dużą przyjemnością. W tej części dzieje się, dzieje. Jest ciekawiej niż w poprzednich częściach. Bohaterowie też się rozwijają, są bardziej wyraziści. I do tego ten klimat. Niespodziewane zwroty akcji, walki i mnóstwo krwi. Uwielbiam, a wszystko przez pewien serial. Ciekawe jaki.

"Słowo nie­kie­dy jest moc­niej­sze od ostrza. Pa­mię­taj o tym."

Wzbudzają powszechny i uzasadniony strach swoją bezwzględnością. Pod wodzą jednego z największych wojowników Ivara Bezkostnego skutecznie podbijają odległe i nieznane im dotąd ziemie, pozostawiając po sobie krwawy ślad. Teraz Wikingów napędza zemsta oraz chęć odwetu. "Świat usły­szy, że z nami się nie za­dzie­ra." Synowie Ragnara, chcąc pomścić śmierć ojca, nie spoczną nim dokonają krwawej zemsty. Nie wiedzą jednak, że ci, którym ufali okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone będą krwią, jak i cierpieniem.

Napisana z wielkim rozmachem Furia Wikingów seria autorstwa Daniela Komorowskiego opiera się na faktach historycznych, chociaż, jak sam przyznaje niekoniecznie trzymał się chronologii wydarzeń. Po emocjonującej końcówce drugiego tomu, wiedziałam, że trzeci rozpocznie się z przytupem. To bezpośrednia kontynuacja, w której główną rolę odgrywa zemsta. Dzieje się wiele. Dynamiczna, wielowątkowe akcja, porywa już od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać. Nie zabraknie krwawych, brutalnych opisów, widowiskowych walk na arenie, zawiłych intryg, jak i moralnych wyborów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach życie straci wiele ważnych postaci."Jeśli ktoś ma serce do walki, to po­tra­fi się po­sta­wić sil­niej­sze­mu". Zapadające w pamięć sceny, wyraziści bohaterowie, szczególnie postać nieustraszonego Ivara, wielkiego wojownika, stratega. Wydaje się, że mając u boku ukochaną kobietę nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a cały świat stoi przed nimi otworem.

Zakończenie sprawia, że mam ochotę od razu sięgnąć po kontynuację.

Polecam serdecznie.

Dziś #piszebezwspomagania o książce, a w sumie o książkach do których zasiadam jak do ? brak mi porównania.

Uwielbiam kryminały, klimatyczne thrillery, niebanalne książki obyczajowe, inspirujące biografie, książki historyczne, fantastykę..... ale są książki, które mi się śnią.

Po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów serii napisanej przez @daniel.komorowski.autor wiedziałam, że chcę poznać całość. Kupiłam gdzieś na promocji jeden z tomów, później drugi, ale tak odkładałam czytanie... bo brak Ragnara.

Gdy Autor spytał mnie ,,masz ochotę przeczytać tom trzeci", pomyślałam to chyba ten moment by przestać ubolewać nad śmiercią wielkiego wojownika, a poznać dalszą historię jego synów. Tak też zrobiłam.

Weszłam w świat pełen brutalności, intryg, kłamstw i zdrad. Moje emocje sięgały zenitu. Jak ja uwielbiam te klimaty, jak ja uwielbiam pióro Autora.

Może jestem nieobiektywna, bo we wcześniejszym wcieleniu zdecydowanie byłam Wikingiem ? i dlatego w tych książkach, czuję się jakbym wróciła do domu. Nie mniej każdy tom serii to małe święto, które celebruję z ogromną radością. Wydłużamy na ile się da okres czytania, bo żal mi rozstawać się z lekturą.

Jeśli lubisz gdy słowa w książce płyną same, cenisz sobie wyrazistych bohaterów, a intryga wciąga od pierwszych stron, to ta książka jest dla Ciebie. I nie nie, nie mów, że.... ale o Wikingach? Spróbuj, a możesz być przyjemnie zaskoczona/y.

Zdecydowanie #wartojakpieron i ode mnie 10/10

Gniew Północy
Daniel Komorowski0
Okładka ksiązki - Gniew Północy

Wikingowie znowu ruszają do walki! Dokonują zemsty na Karolu Wielkim za atak na ziemie duńskie i oblegają Paryż, miasto, którego ponoć nie sposób zdobyć...

Żądza krwi
Daniel Komorowski0
Okładka ksiązki - Żądza krwi

Jaki los spotka rozbitków z duńsko-norweskiej floty, którą pochłonął ogromny sztorm zesłany przez samych bogów? Kto przejmie władzę? Przed nimi Irlandia...