Powiadomienie

Najtrudniejszym wyścigiem jest wyścig po życie.

Magda od lat jest zagorzałą fanką wyścigów Formuły 1, a Liam Davidson, wielokrotny mistrz świata, to jej ulubiony zawodnik. Pewnego dnia spełnia się jej największe marzenie - w konkursie zorganizowanym przez Liama wygrywa możliwość spędzenia kilku dni ze swoim idolem. Od pierwszego spotkania, na tle sportowej rywalizacji, los funduje im zaskakujące doświadczenia. Gdy ta przygoda ma dobiec końca, Magda wraz z najlepszym kierowcą świata ulegają poważnemu wypadkowi, po którym czeka ją długa rehabilitacja. Z czasem odzyskuje zdrowie, a gdy jej życie wreszcie obiera właściwy kierunek, wydarzenia znów zmieniają tor i zaczynają mknąć niczym rozpędzony bolid. Wygląda na to, że kolejne powiadomienie ponownie zmieni życie każdego z bohaterów.

Informacje dodatkowe o Powiadomienie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-07-12
ISBN: 9788382199727

Kup książkę Powiadomienie

Powiadomienie - opinie o książce

Magda od zawsze kochała wyścigi Formuły 1. Ogląda je w telewizji, śledzi gwiazdy tego sportu, m.in. Liama, mężczyznę, który jest wielokrotnym mistrzem i wygrywa większość wyścigów. Kobieta ma pewną przypadłość, lunatykuje i robi wtedy różne rzeczy. Pewnego dnia Liam ogłasza konkurs, a Magda ma zamiar wziąć w nim udział, z tym że postanawia poczekać do rana i wymyślić coś naprawdę ciekawego. Kiedy się budzi, okazuje się, że znowu lunatykowała, a na dodatek wymyśliła i zrobiła wtedy całkiem sensowną pracę konkursową, którą postanawia dodać. Kobieta wygrywa i wraz z siostrą wyrusza na przygodę życia.
Liam okazuje się człowiekiem sympatycznym, a wszystko, czego Magda i jej siostra Gaja się dowiadują, wszystko, co zobaczą, bardzo im się podoba. Między Magdą, a Liamem zaczyna się coś dziać, a wiedza, jaką ona posiada, mocno go zaskakuje. Czuje się w jej towarzystwie bardzo dobrze, dlatego proponuje jej przedłużenie pobytu. Kobieta się zgadza i zostaje, kiedy inni uczestnicy konkursu kończą już swoją przygodę. Czy to będzie dobra decyzja? Dlaczego Liam chciał, aby Magda została? Co takiego się stanie? Jak potoczą się dalsze losy Magdy i Liama?

Książka z początkowo wolniejszą akcją, później znacząco przyspiesza i niejednokrotnie zaskoczyła mnie zwrotami. To historia o kobiecie, która przez pewne zdarzenia tak naprawdę traci wiele, a jej świat znacząco się zmienia. To historia o mężczyźnie, który ciężką pracą osiągnął naprawdę wielki sukces. Mnie się podobała, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji.
Zakończeniem autorka mocno mnie zaskoczyła i sprawiła, że po przeczytaniu ostatniej strony jeszcze długo siedziałam nad zamkniętą książką, myśląc „co tu się właśnie stało”. Nie będę ukrywać, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że historia tak się skończy.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowany, znacząco zmieniają się podczas historii, niestety o tym nic nie mogę powiedzieć więcej. Oboje polubiłam, chociaż nie zawsze zgadzałam się z ich decyzjami. Jacy byli i jacy się stali, musicie odkryć sami (zbyt wiele musiałabym zdradzić z historii, mówiąc o nich coś więcej).

„Powiadomienie” to ciekawa pozycja, która wywołuje emocje podczas czytania. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Powiadomienie" to debiut, obok którego nie sposób nie zauważyć.
Czytając opis wydawcy, może się wydawać, że jest to kolejna historia, gdzie podobnych napisane zostało setki, jednak w tym przypadku odkryłam zupełnie coś innego, coś, czego nie umiem zdefiniować, ale zapadło mi to głęboko w serce, coś, co poruszało najgłębiej ukryte struny...
Autorka w swej historii nie oszczędza nam dramatu, ale daje również chwile oddechu i udowadnia, że życie potrafi zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Pani Agnieszka nie boi się trudnych tematów, nie "cukierkuje" życia, choć czasami odnosiłam wrażenie, że przesadziła znów w drugą stronę, zrzucając na biedną dziewczynę tyle nieszczęścia.
Śmiało pisze o mobbingu, wykorzystywaniu seksualnym i gwałcie, internetowym hejcie- który coraz bardziej wpływa na życie w realu i prowadzi do nieodwracalnych konsekwencji. Nie boi pisać się o chorobie i o tym jak wpływa ona na codzienność, ale może co najważniejsze, potrafi pięknie pokazać prawdziwą przyjaźń. Pokazuje, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa, i nie musi się zawsze kończyć w łóżku.
Pięknie pisze o relacji, na której zawsze możemy polegać- o siostrzanej miłości, która potrafi współczuć, ale kiedy potrzeba potrafi także potrząsnąć.
"Powiadomienie" to książka, bez happy endu, ale dająca dużo do myślenia. Zmusza do refleksji nad przemijaniem, stratą i radzeniu sobie z nią.
"Powiadomienie" to książka, która bardzo wciąga. Nie chodzi mi tylko o emocje, które ze sobą niesie, ale także o to jak została pokazana tutaj pasja- nie tylko do sportu, ale i do niesienia pomocy innym.
Opisy wyścigów są świetne, pobudzają adrenalinę i ciekawość. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda "za kulisami", jak wiele trzeba poświęcić i wyrzec się- nawet tego co wydaje się w życiu najważniejsze.
Autorka pokazuje także, jak duże, bogate i znane marki potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi i dążą do poszerzania wiedzy o różnego rodzaju chorobach, szukają rozwiązań, by poprawić choremu komfort życia. Myślę, że to doskonały pomysł by ten fakt zalazł się w powieści.

Pomysł na fabułę świetny, jak dla mnie trafiony w dziesiątkę.
Akcja dzieje się szybko, i znajdziemy w niej wiele zaskakujących zwrotów. Autorka funduje czytelnikowi istny rollercoaster. Książkę dzięki temu czyta się fenomenalnie i trudno uwierzyć, że to jest debiut.
Bohaterowie są autentyczni, doskonale wykreowani i poprowadzeni, wyzwalają w czytelniku wiele emocji- szczególnie główna dwójka- potrafią doprowadzić do śmiechu, ale zdarzyło mi się również kilkukrotnie uronić łzę, szczególnie nad główną bohaterką i jej pokiereszowanym życiem. Postaci drugoplanowych też jest sporo, ale każda z nich coś wnosi do tej historii i bez niej nie byłoby już to samo, co ważne nie wprowadzają one chaosu i zamętu.
Bardzo przypadł mi do gustu styl pani Agnieszki, i zainteresowaniem czekam na kolejne książki.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Poruszająca opowieść o życiu, pasji, spełnieniu marzeń i dążeniu do wyznaczonego celu.
Każdy z czytelników znajdzie w niej coś wyjątkowego, i dla każdego będzie to coś innego.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Magda od lat jest zagorzałą fanką wyścigów Formuły 1, a Liam Davidson, wielokrotny mistrz świata, to jej ulubiony zawodnik. Pewnego dnia spełnia się jej największe marzenie – w konkursie zorganizowanym przez Liama wygrywa możliwość spędzenia kilku dni ze swoim idolem. Od pierwszego spotkania, na tle sportowej rywalizacji, los funduje im zaskakujące doświadczenia. Gdy ta przygoda ma dobiec końca, Magda wraz z najlepszym kierowcą świata ulegają poważnemu wypadkowi, po którym czeka ją długa rehabilitacja. Z czasem odzyskuje zdrowie, a gdy jej życie wreszcie obiera właściwy kierunek, wydarzenia znów zmieniają tor i zaczynają mknąć niczym rozpędzony bolid. Wygląda na to, że kolejne powiadomienie ponownie zmieni życie każdego z bohaterów.

Książka "Powiadomienie" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Styl i język jakim posługuje się autorka już od pierwszych stron przypadł mi do gustu i sprawił, że "Powiadomienie" czytałam z przyjemnością. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, natomiast bohaterowie jakich wykreowała Agnieszka są bardzo prawdziwie, autentyczni, targają nimi przeróżne emocje, nie są krystaliczni i dlatego tak łatwo się z nimi w niektórych kwestiach utożsamić. Autorka zrobiła naprawdę świetny reaserch jeśli chodzi o tematykę Formuły 1, w intrygujący i bardzo realny sposób przedstawiła pracę kierowcy rajdowego. Akcja powieści toczy się swoim niespiesznym rytmem co w przypadku tej książki bardzo mi się podobało, dzięki temu mogłam lepiej poznać Magdę i Liama, wczuć się w ich postacie, towarzyszące im emocje oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. To co dzieje się w życiu bohaterów, sprawia, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem, wartościami jakimi się w nim kieruje, ta historia dostarcza ogromu emocji, które udzielają się również czytelnikowi podczas lektury. Autorka w swojej powieści porusza kilka ważnych i ponadczasowych tematów, mianowicie lunatykowania, wypadek samochodowy, trudna i bolesna rekonwalescencja oraz zwraca szczególną uwagę na numer ICE. W pewnym momencie przewracając kolejne kartki "Powiadomienia" nie wiedziałam czego mogę dalej się spodziewać, co się jeszcze wydarzy w życiu Magdy i Liama, autorka serwuje tutaj naprawdę wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które zdecydowanie wywołują szybsze bicie serca. Kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia i mam cichą nadzieję, że to jeszcze nie koniec historii tych bohaterów! Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści Agnieszki. Polecam! Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2022-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Najtrudniejszym wyścigiem jest wyścig po życie”.

Magda uwielbia wyścigi Formuły 1 i jest ich wielką fanką. Liam Davidson jest z kolei jej ulubionym zawodnikiem. Kiedy pewnego dnia ogłasza on konkurs, w którym nagrodą jest spędzenie kilku dni w jego towarzystwie Magda waha się czy wziąć w nim udział. Z pomocą przychodzi jej lunatykowanie, gdyż to właśnie w czasie snu przygotowuje pracę, która podbija serce Liama i pozwala jej wygrać konkurs. Kobieta zachwycona jest tymi kilkoma dniami spędzonymi w towarzystwie przystojnego sportowca. Kiedy ich wspólna przygoda ma dobiec końca dochodzi do poważnego wypadku, w wyniku którego Magdę czeka długa rehabilitacja. Kiedy już powoli udaje jej się wyjść na prostą w jej życiu znowu dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. Czy i tym razem przyjmie z pokorą to, co przygotował dla niej los?

Przyznam szczerze, że sięgając po tę książkę miałam naprawdę duże wymagania i spodziewałam się wyjątkowej historii. Niestety nie do końca dostałam to, czego oczekiwałam. Zainteresowała mnie sama tematyka, gdyż nie czytałam jeszcze powieści, której fabuła opierałaby się na wyścigach Formuły 1. Niestety nie przemówiło do mnie połączenie Polski i zagranicy. Wydawało mi się to trochę zbyt idealne, żeby kiedykolwiek mogło wydarzyć się naprawdę. A lubię przekładać sobie historie na prawdziwe życie.

Całą książkę jednak śmiało mogę ocenić jako ciekawą. Autorka zwróciła w niej uwagę na wiele ważnych problemów. Lunatykowanie głównej bohaterki było tylko jednym z nich. Nie jestem specjalistą w tym temacie i nie wiem, czy możliwe jest, aby lunatykujący człowiek zachowywał się tak, jak zostało to opisane, ale były to sytuacje na początku bardzo zabawne, niemniej później prowadziły do dość poważnych konsekwencji.

Wypadek i dochodzenie do zdrowia głównej bohaterki to chyba najtrudniejszy moment w całej powieści. Trudności, z którymi zmagała się wtedy Magda z pewnością mogłyby spotkać każdego z nas. W ostateczności jednak nie poddała się bez walki i krok po kroku zmierzała do tych bardziej kolorowych dni.

Samo zakończenie było również udane. To było chyba coś takiego, na co czekałam od początku książki, a trochę musiałam się naczekać, gdyż ta pozycja do najcieńszych nie należy. Momentami szczegółowe opisy zniechęcały mnie do dalszej lektury, gdyż w moim odczuciu mało wnosiły do całej fabuły. Jednak całościowo mogę stwierdzić, że była to dla mnie ciekawa przygoda i zapoznanie z tematem, z którym nie miałam jeszcze do czynienia.

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-10-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Jeśli nikogo nie masz - nikogo nie stracisz. Jeśli niczego nie oczekujesz nie zaiwedziesz się".
Powyższe słowa to motto życiowe Magdy, trzydziestoletniej specjalistki od reklamy, która jest wielką fanką wyścigów Formuły 1. Nie spotkała jeszcze na swoje drodze właściwego mężczyzny, a w pracy nie ma szans na awans, ten dołujący cykl przerywa jedno wydarzenie. Magda wygrywa konkurs, w którym główną nagrodą jest weekend z jej ulubionym kierowcą F1 Liamem Davidsonem. Wraz z siostrą jadą do Wielkiej Brytanii aby tam zobaczyć jeden z wyścigów i poznać bliżej najlepszego kierowcę świata. Spotkanie Magdy i Liama przynosi wiele nieoczekiwanych zbiegów okoliczności. Oboje zdają się zaciekawieni sobą i powoli nawiązuje się między nimi jakieś niewidzialne porozumienie. Niestety, wszystko zostaje przerwane przez tragiczny wypadek, któremu ulegają Magda i Liam, podczas jednego z pokazowych wyścigów. Magda przechodzi szereg skomplikowanych operacji i czeka ją długa rehabilitacja. Wtedy życie przynosi kolejne niespodziewane wydarzenia.
Autorka stworzyła bardzo ciekawą historię. Jej szczegółowa wiedza na temat F1 wprowadziła nas do świata wyścigów samochodowych i pozwoliła przyjrzeć się kulisom pracy kierowców.
Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jest to klasyczny romans lecz pięknie napisana historia powoli rozkwitającego uczucia dwojga zagubionych dusz. Czyta się bardzo szybko a każdy kolejny rozdział przynosi nieoczekiwane zwroty akcji. Samo zakończenie też mnie zaciekawiło i mam nadzieję, że autorka rozwinie jeszcze tą historię. Polecam serdecznie

Avatar użytkownika - KasiaKatarzyna44
KasiaKatarzyna44
Przeczytane:2022-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Formułą 1 interesuję się od 2007 roku. Obok piłki nożnej to mój ulubiony sport, który zawsze śledzę z zapartym tchem i szybciej bijącym sercem. Formuła 1, jeśli spojrzeć na nią z boku, wydaje się banalnym sportem – dwudziestu facetów jeździ w kółko, a każdemu z nich przyświeca ten sam cel: być pierwszym, który minie linię mety. Ale gdy zagłębić się w szczegóły, okazuje się, że pozory mogą naprawdę mylić.

Kiedy po raz pierwszy za sprawą autorki usłyszałam o „Powiadomieniu”, miałam mieszane uczucia – z jednej strony bardzo się cieszyłam, że na naszym rodzimym rynku pojawiła się powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w świecie królowej motorsportu. Z drugiej jednak – odczuwałam pewne obawy, czy autorce udało się uniknąć błędów związanych z terminologią i przepisami panującymi w Formule 1, które dla laika mogą być bez znaczenia, a fanowi są w stanie odebrać całą przyjemność płynącą z lektury ;) A wspominam o tym nieprzypadkowo, bo choć sama nie uważam się za ekspertkę w tym temacie, mimo że śledzę wyścigi od ponad 15 lat, to wciąż mam w pamięci powieść „Racer”, którą czytałam niemal dokładnie dwa lata temu. Jej autorka, Katy Evans, niestety nie udźwignęła tematu i nie tylko udowodniła, że nie wie, czym rajdy różnią się od wyścigów samochodowych, ale też pokazała swój brak wiedzy, jeśli chodzi o przepisy panujące w F1, i ośmieszyła się, pozwalając głównej bohaterce, zwykłej dziewczynie bez zaplecza w postaci znajomości strategii i doświadczenia, w czasie niedzielnych zmagań na torze wcielać się w rolę inżyniera wyścigowego, będącego w stałym kontakcie z kierowcą, któremu udziela wszelkich wskazówek i poleceń. U Evans wypadło to wszystko dość miernie, a jak to wygląda w książce Agnieszki Maciuły-Ziomek? Czy warto po tę powieść siegnąć?

Zacznijmy od tego, że „Powiadomienie” to kawał naprawdę solidnej obyczajówki. Zazwyczaj po książkach ze sportem w tle spodziewamy się romansów i erotyki, bo do tego przyzwyczaiły nas polskie i zagraniczne autorki, ale w przypadku powieści Agnieszki Maciuły-Ziomek dostajemy książkę, której fabuła wcale nie koncentruje się wokół romansu Magdy Kozłowskiej, zwykłej dziewczyny z Polski z uwielbianym przez miliony kibiców brytyjskim kierowcą wyścigowym Liamem Davidsonem, celebrytą i wspaniałym sportowcem. Ich historia jest zupełnie inna, a to, co ją wyróżnia, to ogromny ładunek emocjonalny, jaki za sobą niesie. To bardzo przejmująca opowieść, która przytłoczyła mnie nieco ciężarem opisywanych wydarzeń. Opis okładkowy daje nam zarys niełatwych, bolesnych wydarzeń, które wystawiają bohaterów na ciężką próbę. Przygotowujemy się na trudne emocje, spodziewając się silnych przeżyć, ale mimo to chyba podświadomie oczekiwałam historii zawierającej w sobie większą dozę optymizmu. „Powiadomienie” potrafi dosłownie wstrząsnąć czytelnikiem, to smutna historia, która wzrusza i zostaje z nami na dłużej.

Trzeba też wspomnieć o Formule 1, bo gdyby nie ona, to pewnie po tę powieść w ogóle bym nie sięgnęła, a to bez wątpienia byłaby strata. Jako zagorzała fanka wyścigów, na pewno mogę narzekać, że nie było jej więcej, choć z drugiej strony doskonale rozumiem, że stanowi ona tylko tło dla historii Magdy i Liama i nie wyścigi są tutaj najważniejsze, no może poza tym najtrudniejszym, w którym bohaterowie muszą wziąć udział, czyli wyścigiem po życie i po powrót do normalności. Ale ten wspaniały, emocjonujący sport tutaj jest, zwłaszcza widzimy go w pierwszej części „Powiadomienia”, np. w długiej scenie opisującej zawody rozgrywające się na torze Silverstone, która dla przeciętnego czytelnika nieinteresującego się wyścigami może być nieco nużąca. Agnieszka Maciuła-Ziomek opisała wszystko z taką precyzją, na jaką mogła sobie pozwolić, nie chcąc zanudzić laików – oczami wyobraźni widziałam prostą równoległą do alei serwisowej, ustawione na niej na polach startowych bolidy, krzątające się wokół nich ekipy poszczególnych zespołów, a następnie całą procedurę startową. Emocje gwarantowane!

No i oczywiście warto też wspomnieć kilka słów na temat pierwszoplanowych postaci. Jestem dziewczyną i w dodatku tak samo jak nasza główna bohaterka darzę ten sport wielką sympatią, więc siłą rzeczy utożsamiałam się z Magdą, ale o wiele wnikliwiej przyglądałam się Liamowi, którego pierwowzorem bez najmniejszych wątpliwości był Lewis Hamilton, czyli kierowca, któremu kibicuję od dnia, gdy w telewizji po raz pierwszy obejrzałam wyścig Formuły 1. Postronny czytelnik, który nie interesuje się życiem i karierą siedmiokrotnego mistrza świata, nie zwróci na to uwagi, ale skojarzenia z Hamiltonem podczas lektury „Powiadomienia” nasuwają nam się niemal co chwilę. Od nazwiska głównego bohatera i imienia jego ojca, poprzez zespół Mercedesa i postać Jane, która dla mnie była Angelą, opisy tatuaży i zwyczaje żywieniowe, aż po rodzinne miasto Liama, czyli Stevenage. Brakowało mi w tym obrazku tylko buldoga angielskiego, który byłby nieodłącznym towarzyszem kierowcy w padoku i poza nim ;) Ogółem było to bardzo ciekawe, a chwilami nawet zabawne doświadczenie, gdy odkrywałam kolejne zbieżności, choć przez te wszystkie skojarzenia na początku miałam problem, by odpowiednio wczuć się w tę historię, bo główny bohater nieco zbyt mocno kojarzył mi się z człowiekiem, który stanowił dla tej postaci inspirację, przez co stale ich porównywałam, niepotrzebnie odbiegając myślami od tego, co w „Powiadomieniu” najważniejsze.

Podsumowując, powiem krótko: „Powiadomienie” to bardzo emocjonalna powieść, która daje do myślenia, zwłaszcza że dostajemy nieoczywiste zakończenie. Przygoda życia nieoczekiwanie zmienia się w prawdziwy dramat, a główna bohaterka w mgnieniu oka z nieba spada wprost do piekła. Akcja jest dynamiczna, sporo się dzieje, dzięki czemu czyta się tę książkę szybko i z rosnącym zainteresowaniem. Jeśli więc gustujecie w wartościowych obyczajówkach, to polecam Wam zwrócić uwagę na historię Magdy i Liama. Myślę, że nie pożałujecie.

zliteraturazapanbrat.wordpress.com

Szybkie samochody, wyścigi F1, adrenalina, to świat Liama Davidsona, który jest mistrzem świata. W ramach promocji organizuje on konkurs, w którym do wygrania są dwa bilety do Anglii i możliwość spędzenia czasu z rajdowcem.
Magda, informatyczka z Polski jest fanką rajdowca i formuły 1. Jest chodzącą encyklopedią w tym temacie, dlatego bierze udział w konkursie i o dziwo wygrywa.

Wraz siostrą leci do Anglii, gdzie poznaje swego idola. Między nimi od samego początku zaczyna tworzyć się silna, wyjątkowa więź, która z upływem czasu się wzmacnia. Niestety dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, gdzie oboje zostają ciężko ranni.

Co się wydarzyło i jakie obrażenia odnieśli? Czy związek dusz będzie miał szansę na dalszy rozwój i przerodzenie się w coś głębszego? Jakie piętno odciśnie na Magdzie i Davidsonie ten wypadek? Czy ta dwójka ma szansę na szczęście?
Wiecie co, byłam zaskoczona czytając tą książkę.

Spodziewałam się romansu, a okazało się, że lektura to obyczajówka z delikatnym zarysem romansu. Podobało mi się, że nie ma tu pikantnych scen łóżkowych, które by zapełniły strony. W zamian tego otrzymujemy wspaniałą, poruszającą dogłębnie serce opowieść, w której poruszone zostały naprawdę bardzo ważne i mega bolesne tematy. Często dosięgają one nas samych jak i bliskie nam osoby.

Autorka wykazała się niezwykłą wiedzą na temat formuły 1 oraz innych zagadnień. Przyznam się, że o niektórych rzeczach nigdy bym nie pomyślała, gdyby nie zwróciła na nie uwagi pisarka.

Styl pani Agnieszki wpasował się w moje gusta. Jest prosty, przystępny i dosadny, bez zbędnych udziwnień i górnolotnych porównań. Początkowo natłok informacji nieco spowalniał tempo mego czytania, ale im dalej przewracałam stronice, tym szybciej pochłaniałam tą niesamowicie ciekawą treść.

„Powiadomienie” mną wstrząsnęło, kilka razy doprowadziło do łez, aż musiałam przerywać czytanie, by uspokoić oddech i oczyścić umysł. Ta historia w przeważającej części jest smutna, bolesna, rozszarpała moją duszę i poraniła serce. Momentami byłam napięta jak struna, ogarnięta bardzo silnymi emocjami. Raz chciałam pocieszać i przytulać, by za chwilę pałać chęcią mordu.

Postaci wykreowane są genialnie i poczułam z nimi więź. Liam to istny ideał faceta. Dobry, wrażliwy, wyrozumiały człowiek, który kocha to co robi, a siłą napędową są jego wierni fani.

Co do Magdy miałam lekkie zastrzeżenia. Początkowo irytowała mnie, ale później totalnie ją pokochałam. To taka skromna, wyważona osoba, która nie pragnie sławy, poklasku. To co zafundowało jej życie było wielką niesprawiedliwością, na którą sobie ona wcale nie zasłużyła. Nadal zadaję sobie wiele pytań typu dlaczego, na które szukam odpowiedzi. Niezbyt oczywisty finał opowieści bardzo mnie zdenerwował, gdyż próbuję dopasować sobie scenariusz, który najbardziej by mi odpowiadał. Dlatego żyję nadzieją, że autorka się zlituje i napisze kontynuację.

Podsumowując uważam tę pozycję za wartościową i godną polecenia. Naprawdę powinniście przeczytać „Powiadomienie”, gdyż otworzy wam oczy na wiele istotnych i problematycznych spraw. Może dzięki temu dostrzeżecie, że za maską uśmiechniętej osoby skrywa się wielki dramat i nieme wołanie o pomoc. Myślę, że dużo nam umyka i przez to dochodzi do tragedii.

Kochani jestem ciekawa, czy was zaintrygowałaś i zachęciłam do lektury. Jeśli tak podzielcie się ze mną swoimi opiniami. Chętnie podyskutuję z wami o książce.

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-09-11,

"Najtrudniejszym wyścigiem jest wyścig po życie."- to zdanie przekonało mnie do przeczytania książki. Spodobało mi się połączenie wyścigów z codziennym życiem i problemami. Podczas czytania było sporo śmiechu, ale też łez.

👉 Magda od lat jest zagorzałą fanką wyścigów Formuły 1, a Liam Davidson, wielokrotny mistrz świata, to jej ulubiony zawodnik. Pewnego dnia spełnia się jej największe marzenie – w konkursie zorganizowanym przez Liama wygrywa możliwość spędzenia kilku dni ze swoim idolem. Magda i Liam ulegają poważnemu wypadkowi.... Jak wypadek zmieni Magdę?

👉 Nie czytałam jeszcze takiej książki. Nie jest to typowy romans, było wiele śmiechu, ale jeszcze więcej wylanych łez. Mocno przeżywałam Magdę po wypadku i czułam jej ból. Bardzo dobra książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Poruszane zostały w niej bardzo ważne kwestie, które mogą spotkać każdego z nas...

Magda jest ogromną fanką wyścigów formuły 1. Gdy jej ulubiony zawodnik Liam Daidvon organizuje konkurs w którym główną nagrodą jest możliwość spędzenia z nim kilku dni Magda nie waha się ani chwili. Los się do niej uśmiecha i Magda wygrywa konkurs. Magda i Liam szybko nawiązują nić porozumienia i gdy jej przygoda ma już dobiec końca ulegają poważnemu wypadkowi, który zmienia ich życie...

Przyznaje się, iż nastawiałam się na romans, historię o fance i kierowcy rajdowym którego akcja dzieje się w świecie rywalizacji oraz szybkich aut ale ,,Powiadomienie" to tylko z pozoru lekka i ckliwa historia. Myślę, że niejednego może zaskoczyć. Warto również zauważyć, iż zdecydowanie widać tu ogromną pasje autorki do świata formuły 1 oraz gruntowny research. Mimo, iż nie jestem fanką F1 i jest to dla mnie zwyczajnie nudne to nie czułam się ani przytłoczona ilością faktów ani znudzona tematyką co jest ogromnym plusem. Całość jest dobrze wyważona i ciekawostek jest tyle aby zainteresować ale nie zanudzić.

Mimo wyczuwalnej chemii między Magdą, a Liamem znajdziecie tu przede wszystkim porozumienie dusz, przyjaźń czy wsparcie które sobie okazują. To co ich połączyło jest o wiele silniejsze niż miłosne uniesienia. To zdecydowanie coś innego. Bohaterowie mają swoje obawy, słabości, dylematy oraz problemy z którymi może utożsamiać się każdy z nas. Całość wzbudza szereg emocji, porywa i wciąga. Autorka pokazuje również jak uczą nas trudne sytuacje czy tragiczne doświadczenia. Jak mogą zmienić nasze nastawienie czy uświadomić co jest dla nas ważne. Ale przede wszystkim pokazuje, że nie można odkładać marzeń na później bo nigdy nie wiemy co nam zgotował los za kolejnym zakrętem.  Samo zakończenie zdecydowanie zaskakuje i mam nadzieję, że to tylko zapowiedz kontynuacji.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-09-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

.,,Najtrudniejszym wyścigiem jest wyścig po życie"

Magda i jej siostra Gaia od dziecka kochały wyścigi formuły F1. Wielokrotny zawodnik Liam Davidson jest ich ulubionym zawodnikiem. Magda postanawia wziąć udział w organizowanym konkursie w którym nagrodą jest spotkanie z Liamem. I tak też się staje, spełnia się jej marzenie.

Dziewczyna wygrywa konkurs w którym otrzymuje zaproszenie dla siebie i osoby towarzyszącej. I tak razem z siostrą lecą na spotkanie i największą przygodę ich życia.

Lecz nie wszystko kończy się tak jak miało być. Magda i Liam ulegają wypadkowi po którym nic już nie będzie takie jak było...

Czy ta dwójka podniesie się z kolan po tym co ich spotkało?

Jak potoczą się dalsze losy Magdy i Liama?

Powiem Wam szczerze że miałam problem z przeczytaniem tej książki. Nie jestem fanką formuły i może dlatego. Dla mnie na początku było za dużo pojęć mechanicznych ? i ciężko miałam przez to przebrnąć ale przez mój upór i determinację przeszłam przez te paręnaście stron. I wiecie co nie żałuję. Książka wciąga i to bardzo. Nie wiedzieć kiedy książka się skończyła a ja zostałam z dziwnym wrażeniem że ten początek musiał taki być żeby trzymać w napięciu do ostatniej strony.

Podczas czytania targały mną różne uczucia raz się śmiałam, raz płakałam.

Nie spodziewałam się że książka może być tak świetnie napisana i zawierać tyle uczuć. I nie dajcie się zwieść do romansu jej daleko pomimo że w opisie napisali literatura obyczajowa, romans.?

Romansu jest tu jak na lekarstwo ale za to opowieść nadrabia wartka akcją, zwrotami akcji i wszystkim co powinna zawierać dobra książka ?

Polecam i przepraszam autorkę za wstęp mojej opinii ale chciałam jak najbardziej opisać moje uczucia do tej książki.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Sport ma wielu swoich zwolenników na całym świecie i nie tylko jeśli chodzi o jego uprawianie. Nieodłącznie jest powiązany z całą rzeszą kibiców, która pilnie śledzi poczynania swoich ulubieńców i tworzy na stadionach niezapomnianą atmosferę. Niesie on wiele emocji, zarówno dla zawodników jak i fanów, dostarcza całą gamę endorfin ale i skutecznie potrafi popsuć humor, gdy nie wszystko idzie tak jak powinno. Sportowcy muszą się mierzyć nie tylko z wysokimi oczekiwaniami kibiców i trenerów ale także z mediami, które śledzą ich życie nie tylko zawodowe, ale również, a może nawet głównie- prywatne. I choć media robią wiele dobrego, to także mogą nieść wiele szkód... Magda jest zwyczajną dziewczyną, a wyróżnia ją to, że od lat kibicuje Formule 1. Cicha, odrobinę wycofana, nie ma wokół siebie zbyt wielu przyjaciół, z uwagi na swoje podejście do życia i ludzi. Zmaga się z własnymi demonami, które skutecznie podcinają jej skrzydła i zaniżają własne poczucie wartości. Zawodowo zajmuje się marketingiem, lecz jej obecne zajęcie jest zdecydowanie poniżej jej umiejętności. Mieszka z ukochanym kotem, choć wiele czasu spędza u rodziców. Ostoję ma w niezawodnej siostrze, która zna jej słabości i zawsze ją wspiera. Jeden post zamieszczony przez jej idola ma zmienić jej życie. Jednak czy na lepsze? Liam jest wielokrotnym mistrzem Formuły 1. Dzięki sławie robi także wiele dobrego dla świata i stara się zyskać coś dla innych poprzez możliwości, jakie posiada. Jednak w centrum jego zainteresowania są wyścigi i choć jego wiek wskazuje na to, że powinien powoli myśleć o emeryturze, on nie ma tego w planach. Stanowi wzór dla wielu osób, w tym dla Magdy, a całym swoim życiorysem udowadnia, że jest wyjątkowym człowiekiem. Do mistrzostwa doszedł praktycznie od zera, a sława i bogactwo nie uderzyły mu do głowy. Lecz nigdy nie ułożył sobie życia prywatnego, z uwagi na tryb pracy ale i niesprzyjające okoliczności. Czy dzięki wyjątkowej Polce to się zmieni?

"Powiadomienie" to książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. W lekturze przede wszystkim uderza ogromna wiedza Autorki zarówno w kwestii Formuły 1 jak i sprawach medycznych. Fabuła poprowadzona jest ciekawie, a kolejne wydarzenia i czyny postaci nie są łatwe do przewidzenia. Dla mnie ogromnym atutem jest tu kreacja Liama, bowiem Autorka nie stawia na sztampowy charakter sportowca, na próżno szukać w nim rozpieszczonego celebryty i cieszę się, że zdecydowała się na stworzenie takiego męskiego bohatera powieści. Co ciekawe, nie mamy tu do czynienia z typowym romansem, choć z drugiej strony więź łącząca Liama i Magdę jest niesamowita i bardzo wyczuwalna od pierwszych chwil ich spotkania, a umacnia się jedynie wraz z upływem czasu. W książce poruszony zostaje temat depresji, jej podstępności i tego, jak łatwo może zostać ukryta i zbagatelizowana, co może być brzemienne w skutkach. Autorka z dużą dozą realizmu ukazuje jak tragiczne wydarzenia mogą wpłynąć na dalsze ludzkie losy, a życie zmienić się całkowicie w ciągu kilku sekund. Ponadto spotkamy się tu także z ukazaniem tej mniej pochlebnej strony mediów i siły jaką mają w swoim przekazie. Warto nie wierzyć we wszystkie plotki zamieszczane na portalach, pisane jedynie dla wzmożenia oglądalności, a jakże bardzo krzywdzące pojedyncze jednostki, które są takimi samymi ludźmi jak i my, nawet jeśli ich warunki życiowe i możliwości finansowe są o wiele lepsze. Ogromnie spodobało mi się nieoczekiwane zakończenie, na jakie zdecydowała się Autorka, które jedynie udowadnia nietypowość i odwagę całej powieści. W tej historii spotkamy się z bardzo dobrym kunsztem pisarskim i ciekawie prowadzoną narracją. Może i znalazłoby się trochę niedociągnięć ale ogółem książka pozostawiła mi na tyle przyjemne wrażenia i zapewniła tak ciekawą lekturę, że nie śmiałabym nawet artykułować jakichkolwiek zastrzeżeń- w końcu liczy się całokształt, który bardzo przypadł mi do gustu.

Magda jest ogromną fanką Formuły Jeden. Gdy bierze udział w konkursie, gdzie główną nagrodą jest spotkanie z Liamem Davidsonem nie spodziewa się, że to jej kolaż zdjęć urzeknie tego zawodowego kierowcę. Kobieta zabiera w podróż swoją siostrę, gdzie obie mają okazję poznać Liama - ich pierwsze spotkanie odbywa się w.. Toalecie. Niestety, pojawia się wątek wypadku samochodowego, w którym główna bohaterka, Magda zostaje najbardziej poszkodowana - jej głowę przebija gałąź, stan zdrowia kobiety jest krytyczny. Rodzina natychmiast przylatuje do szpitalu, w którym Magda przebywa. Lekarze robią, co w ich w mocy i.. Udaje im się ją uratować. Powrót do życia zajmuje jej trochę czasu, w którym nie ma Liama. Jej relacje z pracownikami są bardzo dobre do momentu, w którym kobieta się zmienia w niesamowitą osobowość odkrywając, czego dopuściła się pewna osoba z jej otoczenia. Pod wpływem jednej sytuacji, która zmieniła wszystko Magda postanawia dać komuś ogromną nauczkę, jednocześnie walcząc z własnymi i cudzymi demonami. Kobieta jest na etapie tworzenia aplikacji w Fundacji Centrum Pomocy Medycznej. Zadaniem aplikacji jest monitorowanie stanu zdrowia, dzięki czemu można zapobiec różnym chorobom, np. udarom. Gdy bolesna i okrutna prawda wyjdzie na jaw, a w jej życiu pojawi się na nowo Liam sprawy się skomplikują jeszcze bardziej, gdy kobieta wypije mocną, czarną kawę z jedną łyżeczką cukru..

Akcja w książce toczy się dość szybko. Nie nazwałabym tej książki obyczajówką, lecz dobrym kryminałem. Pozycja jest dość gruba, ale fabuła jest solidna i dopracowana, dzięki czemu nie ma czasu na zastanawianie się, co dalej. Świetny i udany debiut, trzymający w napięciu, a jednocześnie tak bolesny i poruszający do szpiku kości. To, co działo się między bohaterami zszokowało mnie tuż na samym końcu.. Ugryzienie tematu medycznego skradło moje serce. Polecam!