Powiedz komuś

Oto książka o bezpieczeństwie dziecka.

Jej zadaniem jest ostrzegać dzieci przed zagrożeniami w taki sposób, by nie straszyć ich otaczającym światem.

Dziecko jest bezpieczne, gdy potrafi rozpoznać niedopuszczalne zachowanie i nawet zachęcane do milczenia - umie zareagować: natychmiast POWIEDZIEĆ O NIM KOMUŚ, komu ufa, by otrzymać potrzebną ochronę.

Dzięki lekturze tej książki mali czytelnicy nauczą się - na konkretnych przykładach - czym jest szacunek do świata, do ludzi, dzieci i własnego ciała. Dowiedzą się, jak wolno postępować, a jak nie należy. W trakcie wspólnego czytania dzieci w magiczny sposób się otwierają i zaczynają mówić na tematy, których dotąd nie poruszały. Może się okazać, że ich błędne poglądy wymagają sprostowania lub że w ich otoczeniu są kłopoty, którym można jeszcze zapobiec.

Zabawy / scenariusze lekcji zawarte przed każdą z 4 części książki i na jej końcu pomagają dziecku odkrywać własną wartość, uważność na ludzi i dobro w otaczającym je świecie. Ugruntowują pozytywny stosunek do siebie, innych ludzi, świata i przyszłości, a to podstawa rozwoju szczęśliwego dziecka.

Informacje dodatkowe o Powiedz komuś:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2020-03-13
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Powiedz komuś

Powiedz komuś - opinie o książce

Każdy z nas chce czuć się bezpieczny, otaczamy się ludźmi, którzy życzą nam dobrze i będą w stanie pomóc nam w potrzebie, zamykamy drzwi, żeby nikt nie mógł wejść do naszego domu lub uciekamy, gdy czujemy, że jesteśmy w niebezpieczeństwie, ale dzieci nie wiedzą tego, że tak trzeba robić dlatego my, dorośli musimy ich tego nauczyć.
To przede wszystkim od nas rodziców zależy, jak nasze dziecko zrozumie otaczający go świat, dlatego warto zawsze podejść do każdego tematu dobrze i przygotować się do danej rozmowy. Powiedz komuś to nie tylko książka o tym, o czym trzeba powiadomić dorosłego, ale też o właściwych zachowaniach, jakich każdy powinien przestrzegać, żeby wszystkim żyło się lepiej.
W tej publikacji mamy przedstawione cztery rozdziały o tym, że trzeba dbać o naszą planetę, szanować wszystkich ludzi, i tak samo też dzieci, bo to, że są słabsze, nie oznacza, że możemy rozładowywać na nich swoje emocje oraz rozdział o tym, jak ważne jest nasze ciało. Każdy temat to dużo grafiki i krótka notatka o tym, co powinniśmy robić, a czego nie, mamy również wstęp, w którym są różne pytania, propozycje zajęć oraz ciekawostki, także jest to fajna pozycja, która pozwoli nam w ciekawy sposób spędzić czas ze swoim dzieckiem. Na końcu mamy część dla rodzica i nauczyciela, w której mamy scenariusze zajęć, jakie można przeprowadzić tak, żeby dzieci dobrze zrozumiały dany temat, a rodzice o niczym nie zapomnieli.
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, jak zawsze jest przepięknie wydana, ma mały, kwadratowy format, a oprawa jest twarda, co jest bardzo ważne przy książkach dla dzieci. Grafika jest kolorowa i dobrze obrazuje tekst, także już nawet bez czytania dziecko może domyślić się, czego dotyczy dana sytuacja.
Jest to świetna pozycja już dla małych pociech, bo niebezpieczeństwa czyhają na każdego, szczególnie na małe i łatwowierne istotki, a dzięki rozmowie naprawdę dużo zyskamy i dziecko będzie świadome tego, co można robić, a czego nie, a my rodzice unikniemy przez to na pewno wiele nerwów i stresów, ale też niepotrzebnych urazów.

Książka uczy dzieci szacunku do przyrody, drugiego człowieka, swojego ciała oraz samego siebie.
Egzaminy bez spiny
Dr Elżbieta Zubrzycka0
Okładka ksiązki - Egzaminy bez spiny

Skąd się bierze niechęć do nauki i stres egzaminacyjny? Przede wszystkim ze sposobu ,,motywowania", polegającego na obarczaniu młodzieży lękami rodziców...