Powitanie słońca

Beata po nieudanym małżeństwie pragnie odzyskać duchowy spokój i osiągnąć wewnętrzną wolność. To jest główny powód jej podróży do Indii. Zwiedzając kraj, staje się świadkiem wielu zaskakujących i niezwykłych wydarzeń. Joga pozwala jej oderwać się od natłoku niechcianych wrażeń i natarczywych wspomnień.
Choć nie szuka ani miłości, ani nowego związku, szybko staje się obiektem zainteresowania dwóch zupełnie różnych mężczyzn. Dla Beaty otwierają się nowe perspektywy, na które do niedawna nie była gotowa.
Czy w tym pełnym egzotyki kraju odnajdzie spokój ducha?
A może zupełnie niespodziewanie ulegnie nieznanym wcześniej pokusom?

Informacje dodatkowe o Powitanie słońca:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-05-20

Tagi: obyczajowe joga

Kup książkę Powitanie słońca

Powitanie słońca - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

✨ Jeśli marzy wam się podróż do Indii, to świetnie się składa. Książka "Powitanie słońca" @katarzyna_sarnowska_autorka otwiera przed nami świat pełen egzotyki, otulony wyrazistymi aromatami kuchni indyjskiej, pozwala oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości i przenieść się na gwarne ulice Mumbaju czy pełną słońca plażę w Goa.

Beata po latach nieudanego małżeństwa, stawia wszystko na jedną kartę i udaje się w podróż do Indii. Bez konkretnego celu, bez czekających na miejscu znajomych, pragnąc w końcu żyć własnym życiem. Na kobietę czeka wiele niespodzianek, nie zawsze przyjemnych, czasem zabawnych. Ten daleki, obcy kraj zaskakuje ją już od pierwszego dnia ogromem kontrastów, doznań, które są w jej życiu niczym oddech wolności. Czy odnajdzie tam upragniony spokój ducha? A może niespodziewanie dostanie szansę na nowe uczucie?

✨ Książka "Powitanie słońca" to bilet w niezapomnianą podróż. Wraz z bohaterką tej powieści odkrywałam nie znane i tak fascynujące oblicze indyjskiej kultury. Wspaniale i niezwykle obrazowo autorka odmalowała ten kolorowy i jednocześnie pełen ubóstwa skrawek ziemi. Miałam poczucie jakbym realnie doświadczała tego o czym czytam. Po za doznaniami poznawczymi, ta historia przekazuje nam, że nigdy nie jest za późno na zmianę, na to by wziąć życie w swoje ręce i po prostu żyć. Pozwolić sobie na wymarzoną podróż, na błędy i powstawanie z nich, na stawianie granic i czasem ich modyfikowanie. Na bycie sobą tu i teraz.

"To bardzo ważne,aby mieć w życiu drogowskaz...Życie bez latarni morskiej jest bezcelowe i mało wartościowe ".

Zdarzyło się Wam pomyśleć,aby zacząć wszystko od nowa z czystą kartą.Wierząc,że uda się wymazać stare błędy, porażki, zapomnieć o niepowodzeniach.  Musimy rozliczyć się z przeszłością ,zrobić reset żeby zacząć od nowa.Wejść z rozliczonym życiem osobistym i z pełną świadomością tego co chcemy zmienić i zrobić. Wtedy jesteśmy w stanie odkrywać siebie na nowo i odkrywać świat .

"...wyruszyła w podróż w nieznane.

W podróż na kraniec świata, ku nowej wolności i radości. Tego chyba brakowało jej najbardziej – radości – bo

w dotychczasowym życiu tego uczucia niemal nie znała".

Beata,aby zapomnieć o nieudanym życiu i porażkach w poszukiwaniu spokoju i wolności wyrusza w podróż do Indii. Wystarczył plecak i ostateczna decyzja,aby zacząć wszystko od nowa. Podróż pomimo kilku zaskakujących sytuacji daje kobiecie poczucie wolności i niezależności. Indie zachwycają kulturą, kuchnią,tradycjami i ludzką życzliwością.Joga pozwala się wyciszyć a zachody słońca powodują u kobiety nostalgię i zapowiedź czegoś pięknego .Dodatkowo w życiu Beaty pojawiają  się dwaj mężczyźni ,którzy chcą zawładnąć życiem kobiety . Czy kobieta odnajdzie upragniony spokój i niezależność?Czy podróż do dalekiego kraju była odpowiednią decyzją? Czy Beata pozwoli sobie na zmiany,których nie planowała ? Czy teraz nadszedł czas tylko na kolekcję dobrych wspomnień?

"Postanowiła dać sobie szansę i zaryzykować".

"Powitanie słońca" pokazuje,że warto zacząć wszystko od nowa. Dać sobie szansę na szczęście,spokój i niezależność . Często boimy się zmian. Strach nie powinien nas ograniczać . Na przykładzie bohaterki widzimy,że warto podjąć ryzyko. Beata mogłaby być przykładem dla wielu z Nas.

Musimy się tylko zaangażować i codziennie nad sobą pracować. A potem już tylko obserwować z otwartymi szeroko ze zdumienia oczami, jak oto powoli zmienia się cały nasz świat.

Szept anioła
Katarzyna Sarnowska0
Okładka ksiązki - Szept anioła

Katarzyna Sarnowska po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom podróż w niezwykły świat. Życie nie rozpieszcza Aliny: porzuca ją mąż, przechodzi...

Miłość w żagle
Katarzyna Sarnowska 0
Okładka ksiązki - Miłość w żagle

WYOBRAŹ SOBIE MIEJSCE, W KTÓRYM SPEŁNIAJ SIĘ MARZENIA, A NATURA JEST NA WYCIGNIĘCIE RĘKI. Życie na Mazurach często przypomina sielankę: długie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska