Poza czasem. O potyczkach z codziennością

Dopełnienie książki Odzyskać czas. Szczere, życiowe i uwalniające historie.

Ta książka wyrosła z błędów i potyczek, które pomimo posiadanej wiedzy i doświadczenia, wciąż nam się przytrafiają. Ale kiedy spróbujemy je zrozumieć, wtedy dopiero poczujemy uwalniającą moc panowania nad własnym życiem. A przynajmniej brak przymusu walczenia z nim.

Uniwersalne złote rady nie istnieją - otoczenie, środowisko, przekonania, sytuacja życiowa, wiek, przeżycia i indywidualny charakter mają ogromny wpływ na trudności w organizowaniu codzienności. I choć nie da się uciec przed własnym życiem, to można uwolnić się od stereotypów na temat tego, co musimy, co powinniśmy, a czego nam nie wolno. Pochłaniamy kolejne poradniki z rzekomo sprawdzonymi wskazówkami, jak osiągnąć sukces, zdobyć pracę marzeń i zorganizować życie tak, by wszystko chodziło jak w zegarku, a jednak ciągle coś nie działa. Zamiast satysfakcji pojawia się tylko frustracja.

Pora obalić dyktaturę czasu i uwolnić się od krępujących stereotypów. Spójrzmy na siebie z empatią, uważnością, otwartością i bez oceny, aby wreszcie móc robić co się chce, co się lubi i jak nam się podoba.

Informacje dodatkowe o Poza czasem. O potyczkach z codziennością:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Poza czasem. O potyczkach z codziennością

Poza czasem. O potyczkach z codziennością - opinie o książce

"Poza czasem. O potyczkach z codziennością" Pani Bożeny Kowalkowskiej to niezwykle ciekawa książka która składa się z 10 opowieści w formie felietonów. Łączy je temat czasu, którego wiecznie nam brakuje i sposobów żebyśmy mieli go więcej. A co najważniejsze nie jest to typowy poradnik w którym pokazuje się nam co robić i wytyka nasze błędy. Autorka przedstawia konkretne rozwiązania, które przyniosły jej zamierzony cel. Zresztą sama wielokrotnie podkreśla, iż złote rady nie istnieją ale pokazuje jak niewielkim kosztem można mieć więcej czasu.

„Trzeba pogodzić się z faktem, że zmiana to proces. Proces, który trwa, ma swoje wzloty i upadki, a obowiązkowo wpisany jest weń etap regresu.”

Autorka uświadamia nam że chęć zmian jest procesem, a każdemu z nas zdążają się potknięcia. Nic przecież nie dzieje się od razu. Ale przede wszystkim na własnym przykładzie uświadamia nam jak ważne jest żebyśmy pamiętali o sobie. Pokazuje jak istotny jest odpoczynek zwłaszcza dla naszego zdrowia, że warto korzystać z pomocy innych. Nie musimy być siłaczami, a poproszenie o pomoc to nic złego. Nakreśla jak brak asertywności i nieumiejętność stawiania granic np. w odpowiadaniu na wiadomości powoduje że nie dajemy sobie czasu na odpoczynek. W dobitny sposób uświadamia że często przez odkładanie spraw na później tak naprawdę sobie szkodzimy. Rzeczy do zrobienia się kumulują, a my tracimy motywację do pracy. Zresztą czasem warto odpuścić bo dzięki temu tak naprawdę możemy zyskać o wiele więcej. Autorka podkreśla również jak ważna jest rodzina czy przyjaciele.

Sama struktura książki również niezwykle przypadła mi do gustu. Konkretne rozdziały z zaznaczonymi na żółto istotnymi myślami i kwestiami oraz podsumowaniem na końcu każdego z rozdziałów jest bardzo dużym plusem. Zresztą jest to niezwykle przydatne zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja który nie lubi pisać po książkach ale chciałby mieć zaznaczone niektóre myśli czy pomysły. To zdecydowanie poradnik w którym każdy z nas znajdzie coś dla siebie

W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia
Bożena Kowalkowska0
Okładka ksiązki - W swoim czasie. 27 historii o odzyskiwaniu życia

Wyobraź sobie swój idealny dzień. Taki, w którym nie ma ani pośpiechu, ani nudy, za to na wszystko jest czas. Na samą myśl o presji czasu, wydajności...

Bożena Kowalkowska0
Okładka ksiązki - Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie

To Ty masz kontrolować swój czas, a nie on ciebie. Dobre rady są naprawdę dobre, gdy są sprawdzone na własnej skórze. Bożena Kowalkowska od lat...