Okładka książki - Pożegnanie z ciemnością. Dziennik z wojny na Pacyfiku

Data wydania: 2007
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-11-10613-0
Dodał/a książkę: Autor X

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, utwór literacki poświęcony II wojnie światowej. Odtwarza przebieg olbrzymiej kampanii, w której dowódcy sił amerykańskich, przede wszystkim gen. MacArthur i adm. Nimitz uratowali Australię przed najazdem japońskim i najpierw zatrzymali, a potem wypierali olbrzymie siły tego kraju przez cały ogrom Pacyfiku, z wyspy na wyspę, aż do momentu kapitulacji. Narrator, zarazem bohater i autor niniejszej książki, jako młodziutki sierżant piechoty morskiej sam uczestniczył w tych niebywale krwawych i dramatycznych zmaganiach. Pod koniec wojny, ciężko ranny, wrócił do USA i zrobił tam karierę jako dziennikarz, historyk, biograf Churchilla i MacArthura. Najważniejszym jego dziełem jest jednak Pożegnanie z ciemnością. Ta niemalże powieść, nadzwyczaj osobista, wciągająca i sensacyjna, która niczego nie przemilcza i niczego nie łagodzi, z jednej strony ukazuje męstwo i najgłębszy sens wojny, a z drugiej - jej zło i potworność.

Kup książkę Pożegnanie z ciemnością. Dziennik z wojny na Pacyfiku

Opinie o książce - Pożegnanie z ciemnością. Dziennik z wojny na Pacyfiku