Pozytywka

Londyn 1909. Życie 14-letniej Sophie Taylor zmieniło się w ciągu jednej nocy. Osamotniona po śmierci ojca, dopiero co rozpoczęła pracę jako ekspedientka w działe kapeluszy w nowo otwartym domu handlowym. Olśniewający w każdym szczególe, dom handlowy Sinclairs był owiany legendą jeszcze przed otwarciem. Ale w przeddzień wielkiego otwarcia ze sklepu została skradziona bezcenna pozytywka - mały nakręcany wróbelek. Podejrzenie pada na Sophie... Przy wsparciu przyjaciół Billy'ego oraz Lil, Sophie za wszelką cenę próbuje odkryć, kto stoi za kradzieżą. Przemoc i niebezpieczeństwo czają się na każdym kroku, a w ciemności ktoś śledzi Sophie. Czy dziewczyna będzie w stanie dowiedzieć się prawdy i odzyskać pozytywkę? Opowieść o zbrodni, niebezpieczeństwie i prawdziwej przyjaźni. "Pozytywka" jest pierwszą częścią z nowej kryminalnej serii retro "Tajemnice domu handlowego Sinclairs". W Wielkiej Brytanii publikacja od razu stała się bestsellerem. Była najlepiej sprzedającą się książką debiutanta! W przygotowaniu kolejne części.

Informacje dodatkowe o Pozytywka:

Pozytywka - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To, że jestem mega fanką Wydawnictwa Dwukropek to już chyba każdy wie. Tym razem rozpoczynamy nową serię TAJEMNICE DOMU HANDLOWEGO SINCLAIRS. Seria składa się z czterech części:

Tom I - Pozytywka
Tom II - Drogocenna ćma
Tom III - Szmaragdowy Smok
Tom IV - Pawie Piórko

W pierwszej części poznajemy 14-letnia Sophie Taylor, która musi sama utrzymać się po śmierci ojca. Sympatyczna miła osoba, która jak to bywa w historiach dla dzieci i młodzieży nie ma lekko, ponieważ oskarżona jest o kradzież pozytywki. Tutaj z moją córką zaczęłyśmy zastanawiać, kto i dlaczego mógł tego dokonać, lecz niestety za cienkie w uszach jeszcze jesteśmy, więc dałyśmy się ponieść wydarzeniom, jakie na nas czekały. Mamy niezły kryminał detektywistyczny i nawet ofiary, ale nie martwcie się, bo np. mojej 8-letniej córki w ogóle to nie zraziło.

Wracając do wcześniejszego oskarżenia Sophie to nie było by tego gdyby nie włamanie do centrum handlowego. Komuś musiało bardzo zależeć na tej pozytywce, dlaczego to akurat nasza bohaterka została w to wplątana? Kim jest osoba, która stoi za włamaniem? Kim jest Baron? Tego już dowiecie się sami czytając książkę. Tak jak w życiu tak tutaj największą mocą, jaką człowiek dysponuje to istnienie przyjaciół, którzy pomogą w każdej sytuacji.

Myślałam, że książka nie zainteresuje moją córkę, ale książka, akcja, sytuacje opisane w taki sposób, że wszystko było łatwo przyswajalne. Fakt było kilka sytuacji, które musiałam tłumaczyć Helence, ale to w niczym nie ujmuje książce. Książka dedykowana dla dzieci w wieku, 9+ ale mi sprawiła ogromną frajdę i poważnie miałam wrażenie, że jestem tam z bohaterami i przezywam to, co Oni.

Jeżeli macie jakieś imprezki okolicznościowe, komunie itp. ta seria będzie idealnym prezentem dla młodych poszukiwaczy sprawców, wrażeń, emocji no i rozwikłania zagadki.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu, a was namawiam do zakupu od razu całej serii, bo np. my żałujemy, że nie mamy kolejnych tomów, bo zwielibyśmy od razu kolejny, a tak Córa musi poczekać.

Czarny Smok w Wenecji
Katherine Woodfine0
Okładka ksiązki - Czarny Smok w Wenecji

Sophie Taylor i Lilian Rose wracają do Londynu. Wiedzą już, że w Biurze Tajnej Służby działa podwójny agent. Lil niestrudzenie poszukuje zaginionego...

Taylor i Rose. Tajne agentki. Szpiedzy w Petersburgu
Katherine Woodfine0
Okładka ksiązki - Taylor i Rose. Tajne agentki. Szpiedzy w Petersburgu

Sophie Taylor po brawurowej akcji na paryskim lotnisku dociera do Rosji. W tajemniczym i niebezpiecznym Petersburgu, w którym aż wrze od strajków...