Prawda jest spotkaniem

Kaplica Domu Świętej Marty, godzina 6.30. Przed drzwiami gromadzi się grupka osób oczekujących na wejście. Mszę świętą odprawi papież. Nie będzie to jednak uroczysta celebracja jak w bazylice Świętego Piotra, ale liturgia „domowa” w małej kaplicy watykańskiego domu, który Franciszek nazywa czasem swoim „klasztorem”.

Przed papieżem leży lekcjonarz otwarty na słowie Bożym. Żadnych kartek, żadnych notatek. Franciszek dobrze pamięta biblijne zalecenie: „Mów zwięźle, w niewielu słowach – wiele treści”. Homilia, którą za chwilę wygłosi, zrodzi się w bezpośrednim spotkaniu ze słuchaczami. Będzie zawierać „jedną myśl, jedno uczucie i jeden obraz”.

Papież nie powie, czego nie należy robić, jak nie należy postępować, ale zaproponuje, co możemy zrobić, zmienić w życiu na lepsze. Wskaże drogę i kierunek na przyszłość.

Tom Prawda jest spotkaniem obejmuje homilie z pierwszego roku pontyfikatu Franciszka.

„Jeśli mamy serce zamknięte, serce z kamienia, kiedyś chwycimy ten kamień w dłonie i będziemy gotowi nim rzucić”.

Informacje dodatkowe o Prawda jest spotkaniem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-5555-5

Kup książkę Prawda jest spotkaniem

Prawda jest spotkaniem - opinie o książce

Papież Franciszek uczy dzieci modlitwy pięciu palców
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Papież Franciszek uczy dzieci modlitwy pięciu palców

Czy wiesz, że Twoja modlitwa naprawdę może komuś pomóc, chociaż jesteś jeszcze dzieckiem? Papież Franciszek jest o tym przekonany i dlatego ułożył...

Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień
Papież Franciszek0
Okładka ksiązki - Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień

Słuchać papieża Franciszka to zdobyć się na odwagę, by jego „prowokacyjna prostota” rozpaliła naszą nadzieję i na nowo ożywiła żar tej miłości...