Prezent zapakowany przez Boga

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2017-10-04
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-64489-27-3
Liczba stron: 268

Ocena: 5 (1 głosów)

Jesteś prezentem dla tej jednej, jedynej osoby!


Kobiety i mężczyźni codziennie staczają walkę o wierność i czystość seksualną. Niestety, wiele osób tę walkę przegrywa. Dla jednych te pojęcia stały się już przeżytkiem, dla innych są aktualne tylko do pewnego momentu.

Bóg stworzył nas jako istoty, które pragną intymnych związków. Bardzo pragniemy intymności z kimś, kto pójdzie z nami przez życie, kto nas będzie kochał i szanował.
Tęsknimy za kimś, komu możemy zaufać i kto używa daru, jakim jest seks, w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.

 Dlaczego Bóg stworzył nas osobami seksualnymi?
 Jakie znaczenie ma małżeństwo?
 Komu zależy na tym, aby doprowadzić do rozpadu małżeństw?
 Dlaczego warto czekać pomimo sprzecznych zewsząd głosów?
 Jak chronić swoją intymność?
 Jak podnieść się po rozpadzie związku, zdradzie, aborcji?

Autorki książki zachęcają: Twój Niebiański Ojciec, Ten, który cię kocha i który cię stworzył jako istotę seksualną, chce, byś wysłuchała Jego poglądu na temat seksu. Woła cię właśnie teraz. Czy przyjdziesz? Otwórz uszy. Otwórz serce. Bóg chce do ciebie mówić.

Linda Dillow – autorka wielu książek, takich jak Twórcza partnerka, Jaką żoną jestem czy Ukojone serce. Jest popularnym mówcą na konferencjach dla kobiet w różnych częściach świata. Wraz z mężem Jodym mieszka w Monument, w stanie Kolorado, USA. Mają czworo dzieci i dziesięcioro wnucząt.

Lorraine Pintus – mówca konferencyjny, pisarka. Jej artykuły ukazują się w wielu amerykańskich czasopismach. Prowadzi szkolenia w zakresie pisania artykułów, książek oraz doradztwo w procesie wydawniczym. Wraz z mężem mieszkają w pobliżu Colorado Springs, USA.

Kup książkę Prezent zapakowany przez Boga

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2017-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 roku, Poradniki,
We współczesnym, nastawionym na konsumpcjonizm świecie, wszystko jest na sprzedaż. Każdą dziedzinę życia i pragnienie próbujemy zaspokoić „tu i teraz”, nie patrząc na konsekwencje i nie zastanawiając się nad tym, jak podjęte naprędce decyzje wpłyną na naszą przyszłość. Nie inaczej jest z intymnością i czystością przedmałżeńską. Wydaje się, że seks to narzędzie zaspokajające nasze potrzeby tak szybko i łatwo, jak kieliszek wina czy papieros. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak wielkie spustoszenie uczyni w naszym życiu swobodne podejście do własnej seksualności. O sprawach intymności i znaczeniu czystości opowiadają w świetnej książce Prezent zapakowany przez Boga znakomite mówczynie motywacyjne: Linda Dillow i Lorraine Pintus. Książka Lindy Dillow i Lorraine Pintus kierowana jest przede wszystkim do młodych dziewcząt i kobiet, ale także dojrzalsze czytelniczki znajdą w niej inspirujące fragmenty. Autorki skupiają się na temacie seksualności i uzasadniają, dlaczego warto zachować czystość aż do ślubu. Na poparcie swoich argumentów przytaczają cytaty z Pisma Świętego, ale także wypowiedzi wielu kobiet, które podzieliły się świadectwami ze swojego życia. Poznajemy zatem punkt widzenia kobiet, które zaczekały w czystości na swojego męża, ale także doświadczenia dziewcząt, które współżyły z wieloma partnerami jeszcze przed ślubem. W poradniku znajdziemy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Prezent zapakowany przez Boga

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:,

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że dziewictwo stało się tematem trudnym. Przesycone seksem i nagością reklamy, filmy, książki świadczą o tym, że jest to coś normalnego. A dziwnym i starodawnym podejściem jest zachowanie czystości seksualnej. Dlaczego?

W okresie narzeczeństwa wiele osób dziwiło się i pytało dlaczego nie mieszkamy razem, przecież przed ślubem należy się sprawdzić. Jeszcze większe zdziwienie wywołał wianek na mojej głowie podczas oczepin – gdy wodzirej przeprowadził nas przez przekazanie go w ręce mojego męża.

Mnie dziwi jednak to, że 92% małżeństw Łodzi rozwodzi się przez pierwszych kilka lat trwania związku, a młodzi nie spowiadają się już z tego, że ze sobą współżyją, ale z tego, że zdradzają narzeczonych z osobami trzecimi.* Zadaję sobie wtedy pytanie – czy to ja jestem dziwna, czy to może świat zwariował?

Niewiele jest dobrych, rzeczowych publikacji dla osób przed ślubem. Takich, które mówią dlaczego warto czekać i jak to zrobić. Takich, które potrafią przekonać…

„Prezent zapakowany przez Boga” jest właśnie taką publikacją. Gdy czytałam tę książkę, myślałam o kilku bliskich mi kobietach, do których też powinna ona trafić. Autorki kierują swoje słowa głównie do młodych kobiet przed ślubem i tych, które młode już nie są, a nadal czekają na poznanie tego jedynego mężczyzny.

Autorki tej publikacji Linda Dillow i Lorraine Pintus to mówczynie na konferencjach dla kobiet. Dzielą się doświadczeniem nie tylko z własnego podwórka, ale również kobiet, które spotkały podczas swojej pracy. Wiele ludzkich historii o tych, które dziewictwo zachowały dla męża (lub tych, które na męża jeszcze czekają) oraz tych, które oddały cząstkę siebie mężczyźnie bądź mężczyznom zbyt wcześnie i teraz tego żałują. Dotykają tematu molestowania i jego konsekwencji oraz aborcji czy chorób wenerycznych. Wszystko w taki sposób jakby siedziało się z nimi na konferencji – takiej kameralnej, z kubeczkiem kawy.

Książka inspiruje. Mimo, że mnie dotyczy już w znacznie mniejszym wymiarze, bardzo mnie poruszała. Autorki w bardzo obrazowy i przystępny sposób piszą, iż kobieta jest Prezentem, który został zapakowany przez Boga. Dziwnie brzmi, prawda? Seksualność jest jednak jak dobrze zapakowana paczuszka – jeśli otwierasz zbyt często – wygląda mało estetycznie.

Czy można znowu stać się dziewicą? Autorki pokazują, że…można. Przedstawiają wiele historii kobiet, które odzyskało to, co oddały w nieodpowiednim czasie. Jak to się stało? Czy to w ogóle możliwe? Zapraszam do lektury!

Mówczynie w bardzo przystępny sposób pokazują jak wzmocnić się w walce o czystość, pokazują na wielu prawdziwych historiach, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W swoich rozważaniach często odwołują się do Boga – Jego słów, obietnic. Pięknie pokazują to jak bardzo On nas ukochał i nie ma rzeczy niemożliwych dla Tego, który zawsze przy nas jest.

"Boże drogi są zagadkowe i nie zawsze otrzymujemy satysfakcjonującą odpowiedź na pytanie, dlaczego musimy czekać. Jednak czekanie zawsze ma jakiś cel. Kiedy czekamy, Bóg działa. Jeśli Mu pozwolimy, On:

wzmocni nasz charakter (Rz 5:3-5)
pozwoli poznać Swój charakter (Iz 64:4)
pokaże nam coś, co może pomóc innej osobie (2 Kor 1:3-4)
Jeśli uwierzymy, że jest to prawda i że czekanie jest częścią suwerennego planu Boga w danym czasie, okazuje się, że inaczej stawiamy pytanie. Nie pytamy już, czy powinnam czekać, ale jak powinnam czekać." Str.200


Mną bardzo wstrząsnęła opowieść kobiety, na której dokonywano rytualnych gwałtów, gdy była jeszcze bardzo małym dzieckiem. Żyła długo z ciężarem wypaczonego patrzenia na seksualność. Jak pokonać ból, lęk, wstręt? Czy się jej udało?

Swój egzemplarz książki chciałabym podarować Kobiecie, która jeszcze czeka z nadzieją, że spotka dobrego mężczyznę. Bardzo chciałabym by poznała te historie i zobaczyła, że z Bogiem nie ma rzeczy niemożliwych, że On potrafi wypełnić pustkę i jest tym, który leczy.

Polecać będę ją również wielu kobietom, które znam. Taka publikacja powinna być lekturą obowiązkową na każdym kursie przedmałżeńskim!

Link do opinii