Recenzja książki: Prezent zapakowany przez Boga

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

We współczesnym, nastawionym na konsumpcjonizm świecie, wszystko jest na sprzedaż. Każdą dziedzinę życia i pragnienie próbujemy zaspokoić „tu i teraz”, nie patrząc na konsekwencje i nie zastanawiając się nad tym, jak podjęte naprędce decyzje wpłyną na naszą przyszłość. Nie inaczej jest z intymnością i czystością przedmałżeńską. Wydaje się, że seks to narzędzie zaspokajające nasze potrzeby tak szybko i łatwo, jak kieliszek wina czy papieros. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak wielkie spustoszenie uczyni w naszym życiu swobodne podejście do własnej seksualności. O sprawach intymności i znaczeniu czystości opowiadają w świetnej książce Prezent zapakowany przez Boga znakomite mówczynie motywacyjne: Linda Dillow i Lorraine Pintus.

Książka Lindy Dillow i Lorraine Pintus kierowana jest przede wszystkim do młodych dziewcząt i kobiet, ale także dojrzalsze czytelniczki znajdą w niej inspirujące fragmenty. Autorki skupiają się na temacie seksualności i uzasadniają, dlaczego warto zachować czystość aż do ślubu. Na poparcie swoich argumentów przytaczają cytaty z Pisma Świętego, ale także wypowiedzi wielu kobiet, które podzieliły się świadectwami ze swojego życia. Poznajemy zatem punkt widzenia kobiet, które zaczekały w czystości na swojego męża, ale także doświadczenia dziewcząt, które współżyły z wieloma partnerami jeszcze przed ślubem. W poradniku znajdziemy też porady dotyczące tego, jak odbudować utraconą kiedyś czystość, jak powtórnie - tym razem w pełni świadomie - oddać siebie mężowi w noc poślubną.

Prezent zapakowany przez Boga to motywujący poradnik, który przeczytać powinna każda młoda dziewczyna. Autorki udowadniają, że czystość to coś świętego, a seks jest darem Boga dla małżonków, najbardziej intymnym aktem poznania drugiego człowieka. Nie można szastać czymś tak ważnym, gdyż dopiero z czasem odkryjemy, jak wielkie straty i cierpienie same sobie zadałyśmy. Linda Dillow i Lorraine Pintus opisują nie tylko ból emocjonalny, ale także ten czysto fizyczny – jak choroby, niechciana ciąża czy aborcja.

Książka Lindy Dillow i Lorraine Pintus podzielona jest na kilkanaście krótkich rozdziałów, które czyta się bardzo szybko, ale warto do nich wielokrotnie wrócić, by przypomnieć sobie zawarte w nich bardzo cenne treści. Język poradnika jest bardzo przystępny, wersety Pisma Świętego interpretowane są i tłumaczone przez autorki na bieżąco, nie ma więc możliwości, by cokolwiek w książce było niejasne. Ponieważ Linda Dillow i Lorraine Pintus są świetnymi mówczyniami motywacyjnymi, prowadzącymi setki spotkań, czytając Prezent zapakowany przez Boga można odnieść wrażenie, że uczestniczymy w takiej właśnie konferencji. Autorki zachęcają kobiety do pracy nad sobą nie jutro, nie za miesiąc, ale już, teraz. Ich zapał i entuzjazm udzielają się czytelnikowi, trudno zatem odmówić autorkom umiejętności motywowania innych, przekonywania do działania. Świetnym zwieńczeniem publikacji i dowodem na profesjonalizm w swoim fachu jest zamieszczenie ośmiotygodniowego studium biblijnego na końcu książki. Angażując się w przedstawione zadanie, kobiety jeszcze bardziej wnikną się w omawiany temat, głębiej go zrozumieją, świadomie i z pełnym przekonaniem podejdą do sprawy czystości przedmałżeńskiej.

Prezent zapakowany przez Boga to niezwykle istotna publikacja, która – szczególnie w kontekście naszych czasów – powinna trafić do rąk każdej nastolatki. Pewnych decyzji i działań nie da się bowiem cofnąć, a odbudowywanie poczucia własnej wartości w oczach przyszłego partnera może okazać się bolesne i wstydliwe. Z poradnikiem Lindy Dillow i Lorraine Pintus zachowanie czystości okaże się nie tylko prostsze, ale płynąć też będzie z głębi serca.

Tagi: Prezent zapakowany przez Boga , Prezent zapakowany przez Boga recenzja, Prezent zapakowany przez Boga książka, Linda Dillow Lorraine Pintus Prezent zapakowany przez Boga , Linda Dillow Lorraine Pintus recenzja, Linda Dillow Lorraine Pintus książka, Linda Dillow Lorraine Pintus

Kup książkę Prezent zapakowany przez Boga

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Prezent zapakowany przez Boga
Książka
Prezent zapakowany przez Boga
Linda Dillow, Lorraine Pintus
Recenzje miesiąca
Morsowanie
Ewa Zwierzchowska
Morsowanie
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Pokaż wszystkie recenzje