Przebudzenie Lewiatana. Tom 2

Tom 1.5 cyklu Ekspansja

Jeden mały statek może zmienić losy Wszechświata…

Jim Holden w obliczu tajemnicy, której nikt nie chciałby poznać, bo zabija swoich demaskatorów. Na domiar złego w Systemie dojrzewa wojna.

Ludzkość skolonizowała planety ale podróże międzygwiezdne są jeszcze poza naszym zasięgiem. System słoneczny stał się gęstą sieią kolonii. Niestety bogate w surowce zewnętrzne planety mają dość zależności od Ziemi i Marsa oraz polityczną i wojskową siłę przebicia, by władać w pasie asteroid i dalej.

Wielka powieść pełna kosmicznych bitew i walk godnych kina akcji.

Informacje dodatkowe o Przebudzenie Lewiatana. Tom 2:

Przebudzenie Lewiatana. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Zgodna z zasadami protokołu wyprawa ratunkowa, zainicjowana podczas rutynowej podróży pozyskiwania zasobów może zmienić się w ciąg nieprzewidzianych zdarzeń, uderzających o siebie kolejno w sekwencji wyładowania łańcuchowego.

Może i zmienia się w tej właśnie historii.

Oderwana od poprzedniego statku i ekipy, załoga Rosynanta rozpoczyna swoją pierwszą podróż, z James Holdenem jako swoim kapitanem.

,,Upadek Lewiatana" to pierwsza część serii science-fiction, która łączy w sobie wiele gatunków. Przygoda przeplata się tu z elementami horroru, motywami trudnego śledztwa, złożonymi i intrygującymi wątkami politycznymi oraz obyczajówką - przede wszystkim wtedy, kiedy śledzimy losy załogantów Rosynanta.

Drużyny tej nie w sposób nie lubić. Każdy z jej członków ma unikalny charakter, ale przy tym nieprzerysowany i niepozbawiony wad, co pozwala odbierać ich jak przedstawicieli bardzo ciekawej, zgranej rodziny.

Dialogi czasem bawią, czasem wzruszają. Zadbano o to, by postacie poboczne również pojawiały się w powieści w jakimś celu, nawet jeśli miał on tylko wymiar czasowy. Przemyślana struktura powieści, w której trudno znaleźć jakieś luki, oddająca bardzo dobrze klimat przypuszczalnych realiów przyszłości Ziemi i innych obiektów niebieskich zamieszanych przez ludzkość, to jej największy atut. Zachwyca też szacunek do nauki, w tym uwzględnienie potencjalnych skutków wpływu grawitacji oraz przyspieszenia na organizmy ludzkie. Chyba pierwszy raz spotykam się z tak dokładnym potraktowaniem tematu oddziaływania na siebie mas - tych większych i mniejszych, czy prędkości obiektów mających się ze sobą spotkać. Kocham, kiedy science-fiction nie jest oderwane od praw fizyki. Od tego mam inne gatunki.

Co boli? Przekleństwa, ale te są nieliczne i literówki w wydaniu wydawnictwa MAG. I chyba tylko tyle.

Czas zapiąć pasy i przygotować się na podróż ku drugiemu tomowi tej przygody. Z kubkiem kawy w ręku, oczywiście, kapitanie Holden. Też lubię kawę.

Avatar użytkownika - Witwona
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Wojna Kalibana
James S. A. Corey0
Okładka ksiązki - Wojna Kalibana

Jak na kogoś, kto wcale nie zamierzał naruszać kruchej równowagi sił w układzie słonecznym, Jim Holden zrobił to naprawdę porządnie. Choć Ziemia...

Przebudzenie Lewiatana. Tom 1
James S. A. Corey0
Okładka ksiązki - Przebudzenie Lewiatana. Tom 1

Ludzkość skolonizowała System słoneczny - Mars, Księżyc, Pas Asteroidów i satelity Planet Zewnętrznych - gwiazdy jednak wciąż są nieosiągalne. ...