Przedwojenna Ochota. Najpiękniejsze fotografie

Każdy ma swoją sentymentalną mapę Ochoty, dla każdego ważne są inne zakątki tej dzielnicy. Jedni cenią urok willowych wąskich uliczek Kolonii Staszica i łagodnym łukiem biegnących ulic Kolonii Lubeckiego. Drugich uwodzi posępna bryła kościoła św. Jakuba. Inni wybierają spacer szlakiem zanikających warsztatów rzemieślniczych zachodniej Ochoty. A jeszcze inni oddychają przestrzenią Pola Mokotowskiego.

Warszawską Ochotę ukształtowało tak naprawdę dwudziestolecie międzywojenne – modna wówczas i szlachetna idea miast ogrodów Ebenezera Howarda, styl dworkowy obecny w architekturze polskiej tuż po odzyskaniu niepodległości, ekspansja modernizmu lat 30. Charakter tamtych lat, pomimo zniszczeń wojennych, w dużym stopniu dzielnica zachowała do dziś.

Zapraszamy w podróż w czasie do najpiękniejszych zakątków Ochoty, utrwalonych na pełnych uroku fotografiach sprzed lat.

Informacje dodatkowe o Przedwojenna Ochota. Najpiękniejsze fotografie:

Przedwojenna Ochota. Najpiękniejsze fotografie - opinie o książce

Lato 1920
Joanna Rolińska0
Okładka ksiązki - Lato 1920

Opowieść o warszawskiej ulicy roku 1920 - od 20 czerwca do 20 sierpnia. Tydzień po tygodniu, dzień po dniu. Strajki robotnicze, upał, drożyzna, premiery...