Przeklinam nas

Bianca przeprowadza się wraz z rodziną do małej miejscowości w Saint Louis. Wkrótce ma zacząć naukę w nowej szkole. Zachowuje się jak córka idealna. I za taką chce Uchodzić. Do czasu, aż uda jej się odnaleźć człowieka, który skrzywdził jej najbliższych.

Alan jest synem lokalnego biznesmena i ulubieńcem nauczycieli. Crushują go wszystkie dziewczyny w szkole. Przypadkowe spotkanie Alana i Bianki wywołuje lawinę zdarzeń. Chłopak zafascynowany dziewczyną jest gotowy poświęcić dla niej wszystko. I wszystkich.

Zemsta, jak miłość, odbiera rozum. A gdy zaczną się ze sobą przeplatać, można spodziewać się jednego - niemożliwego.

Informacje dodatkowe o Przeklinam nas:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-12-06
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Przeklinam nas

Przeklinam nas - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2024-01-28,

Tytuł: "Przeklinam nas"
Autor: Anna Szafrańska
Data premiery: 06.12.2023r.
Wydawnictwo: Pascal

Kto z Was mnie zna, to wie że książki Anny Szafrańskiej biorę w ciemno! Uwielbiam jej pióro. Mam kilka ulubionych tytułów, które polecam na prawo i lewo💕
Sięgając po "Przekinam nas" (po wcześniejszym zaznajomieniu się z opisem) myślałam, że to będzie zwykła, młodzieżowa książka... A tu się okazało, że został wpleciony wątek mafijny, którego bym się nie spodziewała:)
Nie przeszkadzało mi to ani trochę!
Aczkolwiek...
Mam mały problem z relacją między głównymi bohaterami. Ciągle pałali do siebie nienawiścią (wątek love-hate uwielbiam, ale tu coś jakby trochę mi nie zagrało) aż potem nagle jakieś przytulasy itp... tak szybko? Nie wiem w którym momencie przegapiłam zmianę w tej relacji...
Poza tym wiem, że Blanca przeszła w swoim życiu naprawdę wiele i było mi jej strasznie żal, ale między nią a mną też nie zaiskrzyło 🙈 to była dobrze wykreowana postać, ale między nami po prostu nie pojawiła się chemia 🙈
Czasami się tak zdarza, ale... mam nadzieję że autorka mi wybaczy te malusie minusy, bo kocham jej pióro i za każdym razem wypatruje co tam nowego powstanie 🥰
Poza tym czytało się dosyć szybko, bo pióro autorki jest lekkie i jak zawsze interesujące! Nie mogę narzekać na to, że się nudziłam, bo tak nie było...nawet mogłabym rzec że niektóre wątki byly za mało rozwinięte 🙈😄
To tyle :)
Macie w planach te powieść?

Avatar użytkownika - Mirela

AUTOR: Anna Szafrańska

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
Seria: YAvi
Wydawnictwo: Pascal

„Zdawało mi się, że ból zakotwiczony w piersi rozrywa mnie na strzępy. Bałam się obrócić, by spojrzeć na Alana. Bałam się tego, co ujrzę w jego oczach. Ale nie byłam w stanie dłużej ukrywać tego, kim naprawdę jestem. To go zniszczy, wiedziałam o tym. Tyle że musiał wiedzieć, że w tym świecie, uczucia są czymś zakazanym”.

„Przeklinam nas” to słodko gorzka, historia miłosna, która mnie zaskoczyła, bardzo pozytywnie. Opowieść, w której spotykają się dwa różne światy, i na pierwszy plan wychodzi wątek zemsty, mafii a wątek licealny tworzy jedynie tło w tej opowieści.
Naładowana emocjami, pełna skrywanych tajemnic, trudnej przeszłości, walki ze swoimi uczuciami i demonami, skrywa w sobie
niebezpieczeństwo, trudne wybory i relacje.
Tutaj zemsta i miłość przeplata się, ze sobą tworząc historię pełną napięcia i  nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Fabuła dynamicznie poprowadzona, w której stopniowo autorka odkrywa przed nami skrywane tajemnice, końcówka książki zaskakująca, nie spodziewałam się, takiego obrotu spraw.
Autorka w nieszablonowy sposób pokazuje, że miłość to oznaka słabości i przez nią człowiek staje się podatny na zranienia, a przez to nieobliczalny, gdy ktoś zagraża osobie, którą kochasz.

Kolejna książka autorki, którą jestem zachwycona.
Autorka ma lekki, przyjemny i wciągające styl.

Książka została napisana z perspektywy głównych bohaterów Bianci i Alana, dzięki temu możemy poznać ich bliżej, poczuć ich emocje, zobaczyć kim są tak naprawdę, co skrywają. Widać między nimi iskrzące się iskry, jak zaczęli czuć, dziwne i nieznane im uczucia. Obie nie wiedzieli, czym jest miłość, ale w niewyjaśniony sposób zdobyli klucz do zakamarków swoich dusz. Tylko przy nim jej mur, którym się otoczyła, kruszył się, cegła po cegle.
Dla niego była iskierką nadziei  i blaskiem w jego otoczonym mrokiem życiu.

Bohaterzy świetnie wykreowani, różnorodni, nie oczywiści, tajemniczy, mający duży bagaż, skrywający się za maskami, szczególnie główna postać Bianca, która ukrywa się pod maską grzecznej dziewczynki, a tak naprawdę posiada drugą twarz. Dostosowywała się do otoczenia, schematów i cudzych oczekiwań.
Nie była wylewna, nie lubiła okazywać uczuć i uciekała przed dotykiem. Jedyne, czego chciała w życiu, to zemsta, na człowieku, który zabrał jej wszystko.  Polubiłam ją, pełna wad, sprzeczności, a zarazem intrygująca.

Alana polubiłam, od samego początku. Chłopak wiedział, jaki los go czekał i nie mógł nic z tym zrobić. Nienawidził swojego życia.
Ciągnęło go do Bianci i nie mógł wyrzucić jej ze swojej głowy.

„Byłem w takim szoku, że przestałem drążyć temat. Dobrze znałem ten ton i nieobecny wzrok. Tę pustkę i bezsilność. To poczucie trwania w pułapce bez wyjścia. Patrzyłem na niego przez całe swoje życie i nie miałem tu na myśli odbicia w lustrze”.

Bianca z rodziną przeprowadza się z Seattle do Saint Louis. To właśnie tam pomalutku ma szansę,  aby jej plan się ziścił.
Przypadek sprawia, że poznaje Alana, chłopaka, przy którym czuła się inaczej.
Ich spotkanie wywołuje lawinę przeróżnych zdarzeń, na które nie są gotowi. Właśnie ten chłopak skomplikuje, jej plan, który wydawał się taki idealny.

-Co ukrywa przed wszystkimi Bianca?
–Czy uda się dziewczynie plan zemsty?
-Co zrobi, Bianca jak odkryje, kim tak naprawdę jest Alan?
-Czy związek Alana i Bianki ma jakąś szansę na przetrwanie?
-Czy w ich świecie uczucia są czymś zakazanym?
-Czy dziewczyna odsłoni prawdziwą twarz?
-Czy zbliży się Alana i do rodziny De Luca?
-Czy wymierzy karę osobie, która przyczyniła się di jej krzywdy, bólu i cierpienia?
-Czy Alan będzie gotów poświęcić wszystko i wszystkich dla Bianki?

Polecam ❤️❤️❤️.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-12-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zemsta, jak miłość, odbiera rozum. A gdy zaczną się że sobą przeplatać, można spodziewać się jednego - niemożliwego"
Książka Ani Szafrańskiej mnie zaskoczyła. Po okładce spodziewałam się jednak lekkiego romansu New adult, a tu oprócz tego motywu spotkamy się również z innymi, dosyć głębokimi i trudnymi, np z wątkami mafijnymi, zemstą czy traumą. Bardzo dynamiczna akcja czasem potrafi wprawić w niemałe osłupienie. Jednak te przeskoki w dynamice dla mnie były momentami zbyt szybkie, tym samym nie pozostawiając dużego pola do refleksji i emocji. Nie mniej jednak nieprzewidywalność akcji bardzo mi się podobały. Dzięki temu czytało się to bardzo szybko i z pewnym napięciem. Bardzo polubiłam bohaterów. Złożoność ich psychiki sprawiały wrażenie autentyczności w ich odbiorze. Ich kreacja opiera się na pewnym elemencie zaskoczenia, zarówno ze strony Bianci, jak i Alana. I to bardzo mi się podobało. Fajnie czytało się o ich relacji, a ich miłość pozostająca w konflikcie z zemstą, była naprawdę dobrze pokazana i wywoływała wiele emocji. Co jeszcze to znajdziemy? Bardzo dużo, zarówno tych romantycznych, jak i niebezpiecznych scen. Autorka umiejętnie połączyła te dwa światy, stwarzając tym samym bardzo ciekawy, mroczno-uroczy klimat nastoletniej rzeczywistości, naznaczony przeszłością. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. Samo zakończenie jest bardzo dobre i zaskakuje. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko zaprosić was na wieczór z tą lekturą, którą pochłoniecie "na raz".zór z tą lekturą, którą pochłoniecie "na raz".

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-12-13, Przeczytałam,

🔥 „Przeklinam nas” jest mieszanką gatunku young adult z romansem mafijnym.
Początkowo spokojna lektura przeradza się w niebezpieczny świat osób pozbawionych sumienia.

Bohaterowie potrafili zaintrygować od pierwszego spotkania mając swoje dwie strony osobowości:jasną i ciemną.W świetny sposób je kamuflują przed innymi.Choć są nastolatkami to miałam wrażenie jakby byli dużo starszymi osobami.Z biegiem wydarzeń możemy odkrywać ich druga stronę.I ta była znacznie bardziej ciekawsza.

Znajdujemy w tej książce niebezpieczeństwo,bezwzględne posłuszeństwo,skrywane umiejętności oraz zemstę na którą czekało się przez lata.To powoduje,że strona za strona emocje wzrastają,aż do końca!!Wowww!

Powieść zaskakuje swoją treścią,dynamiczną akcją oraz zdarzeniami które nie potrafilibyśmy przewidzieć.Późniejsze zmiany w zachowaniu bohaterów są na plus.
Z cichej dziewczyna jest zmiana na pewna siebie osobę,która wie co robić mimo konsekwencji jaka ją czeka.
Natomiast Alan udawadnia swoją lojalność i miłość.To mnie pozytywnie zaskoczyło

Książka jest warta polecenia,ponieważ bardzo fajnie i przyjemnie się ja czytało.Potrafi niejednokrotnie zaskoczyć swoją treścią i pokazać,że dla prawdziwej miłości zrobi się wiele.Ja Polecam

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-12-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Blanca - ma 18 lat, jest adoptowana i właśnie przeprowadziła się z rodzicami do małej miejscowości pod Saint Louis. Rozpoczyna nową szkołą. Ma dość specyficzne marzenie. Chce zemścić się na kimś, kto bardzo skrzywdził jej bliskich.

Alan - przystojniak, do którego lgną dziewczyny. Syn przedsiębiorcy, a raczej gangstera. Gdy Blanca go poznaje postanawia dla miłości zmienić wszystko.

Książka przeznaczona jest dla młodzieży od 16 roku życia. I raczej bym została przy tej granicy wiekowej. Posiada motyw mafijny. Nie jest on jednak bardzo brutalny, dzięki czemu książkę czytało mi się bardzo dobrze.

,,Przeklinam nas" to powieść, która dostarczy młodym czytelnikom bez wątpienia wielu skrajnych emocji. Potrafi również zaskoczyć, tak jak historia głównych bohaterów. Jest to powieść głównie o relacjach: miłosnych i rodzinnych. Ale również o pokusie zemsty.

Książkę czyta się bardzo szybko. Nie tylko ze względu na lekkie pióro autorki, ale również na świetnie wykreowanych bohaterów oraz klimat.

Jeśli szukasz ciekawego tytułu dla nastolatków to polecam ,,Przeklinam nas".

Bianca przeprowadza się ze swoją rodziną do innego domu, miasta... Zaczynają wszystko od nowa, a jej mama bardzo wierzy w szczęśliwe zakończenie.. Jednak dziewczyna pod przykrywką idealnej córki, siostry i uczennicy skrywa swoje bóle, sekrety i plany!

Przed rozpoczęciem szkoły poznaje Alana, chłopaka, którego zna cała szkoła. Jest szanowany, ceniony, bogaty, cóż... Jednak Alan w dziwny sposób zafascynowany jest nowo poznaną dziewczyną. Oboje nie mają pojęcia jak bardzo ich życie może się teraz skomplikować ...

Och co to była za historia! Przyznam szczerze, że zupełnie się tego nie spodziewałam! Oczywiście, liczyłam na fajną młodzieżówkę i ją dostałam, a dodatkowo wątek mafii, który bardzo lubię!
Jedynym malutkim zgrzytem jaki odczułam to to, że Alan miał swoich ochroniarzy nawet w szkole, i pozwalali oni sobie na dużo... Co już powinno wzbudzić zainteresowanie przynajmniej uczniów, bo nauczyciele na pewno zostali przekupieni ?.

To historia dwojga ludzi, którzy mają zupełnie różne przeżycia i plany, jednak oboje cierpią i pragną żyć jak najlepiej... Szkoda tylko, że już w tak młodym wieku są narażeni na taki stres.. Zakończenie tej historii to mistrzostwo świata ? emocje, dramaty, szybkie bicie serca, łzy i zrozumienie... A jednocześnie Autorka zostawiła sobie furtkę do kontynuacji i nie ukrywam, że ja z przyjemnością bym przeczytała! ?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Widmo grzechu
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Widmo grzechu

Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica, gwiazda szkolnego kółka teatralnego i przewodnicząca szkolnego...

Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Spragnieni, by żyć

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi...