Bądź moją gwiazdą. Besties forever, część 1

Życie siedemnastoletniej Antoniny kręci się wokół nauki. Wymagający rodzice oczekują, że dziewczyna dostanie się na medycynę. Tylko że przejęcie ich prywatnej kliniki to wcale nie jest szczyt marzeń Tośki.

Ona chciałaby w końcu się zakochać. Za namową przyjaciółki instaluje aplikację randkową Time2Love. Wkrótce dostaje wiadomość od 01greenapple01. Pod tym nickiem kryje się Patryk. Nastolatka świetnie się z nim dogaduje.

Pewnego dnia dziewczyna zostawia w autobusie zeszyt. Oddaje jej go obłędnie przystojny Wiktor Markos - aktor grający w jej ulubionym serialu. Kiedy proponuje jej spotkanie, Tosia nie może uwierzyć w swoje szczęście. Chłopak stawia tylko jeden warunek: ich randki muszą być utrzymane w tajemnicy.

Kto zdobędzie serce dziewczyny: tajemniczy nieznajomy z apki czy crash wielu nastolatek?

#pierwszamiłość #girlpower #spełniajmarzenia

Kup książkę Bądź moją gwiazdą. Besties forever, część 1

Bądź moją gwiazdą. Besties forever, część 1 - opinie o książce

RECENZJA

„BĄDŹ MOJĄ GWIAZDĄ”

Cykl: Besties forever (tom 1)

AUTOR: ANNA SZAFRAŃSKA
Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: PASCAL
YAVI

„Czułam, że moje policzki płoną żywym ogniem. I przez moment, zaledwie kilka sekund, moje pełne nadziei serce wyrwało się z piersi i wzleciało między przestworza, wysoko, aż do gwiazd. Po czym z głuchym łoskotem upadło na ziemię”.

„Bądź moją gwiazdą” to historia z gatunku New Adult.  Cudowna, świeża, lekka, zabawna, szczera,  przepełniona emocjami i nutką romantyzmu historia, którą pokochałam całym sercem. To naprawdę komfortowa książka, która urzekła mnie swoją treścią, autentycznością. Wciąga  niesamowicie, już od pierwszych stron i przyjemnie spędziłam z nią czas. W dodatku książka została pięknie wydana, a te malowane  brzegami, są po prostu fantastyczne.
Opowieść o dorastaniu, przyjaźni, miłości, relacjach między rówieśnikami, spełnianiu oczekiwań innych, niepewności, tajemnicach, trudnych wyborach, zaufaniu i o tym jak łatwo je stracić.  Autorka ciekawie poprowadziła fabułę książki, przeplataną świetnymi dialogami i intrygującymi zwrotami akcji. Wątek romantyczny interesująco  poprowadzony. A pokazana przyjaźni między Antoniną, Majką i Leną rozczuli i pokaże jej siłę.
Dostajemy obrazowe opisy, dzięki czemu możemy zagłębić się dokładniej w tej historii i poczuć wszystkie emocje, ponieważ autorka bardzo dobrze je przekazuje.
Główne motywy zawarte w tej książce:
Gil Power, pierwsza miłość, siła marzeń, on zakochuje się pierwszy, druga szansa, ukryta tożsamość.
Autorka pokazuje, że szczerość jest bardzo ważna w życiu i może dużo zmienić, gdy tak od serca wyznamy, co w nas siedzi.
Zobaczymy,  jak wywoływana presja przez  rodziców, którzy za bardzo wymagają od swoich pociech, potrafił zaważyć na ich kontaktach z rówieśnikami. Że rodzice w pogoni za bezpieczną przyszłością dziecka, zapominają,  co tak naprawdę jest najważniejsze, czyli o własnym dziecku i jego szczęściu.

„Nieważne, jak i gdzie, ważne, że możemy ze
sobą być, a świat nie musi o tym wiedzieć”.

Książki napisana jest z perspektywy głównej bohaterki Antoniny, dzięki czemu poznajemy ją dokładniej, możemy wejść w jej postać i przeżyć wszystkie jej rozterki, uczucia, emocje, które nią targają.
Bohaterzy świetnie wykreowani, bardzo realnie nakreśleni, różnorodni, barwni, z którymi łatwo się utożsamić. Tosia, Majka i Lena, każda z nich jest inna, dużo ich dzieli, a jednak się uzupełniają, mimo że czasami się nie zgadzają i mają własne zdanie, mogą zawsze na siebie liczyć.

Poznajemy Antosię, nieśmiałą, miłą, empatyczną, troskliwą, dziewczynę, która mierzy się z wieloma problemami, zawsze grzeczna, ułożona i starała się sprostać wymaganiom innych. Niestety ma tyle obowiązków, że na nic nie starcza jej już czasu, tym bardziej, aby znaleźć znajomych, o znalezieniu miłości już nie wspominając. Podobało mi się to, że była naturalna i nie udawała nikogo.

Lena jedna z najlepszych uczennic w szkole, marzy o stażu w jednym z renomowanych domu mody.

Majka miała obłędną intuicję, uwielbiała czytać książki. Twarda i ma głowę na karku.

Wiktor Markos, to  ciekawie poprowadzona postać, mimo że jest popularnym aktorem, zobaczymy jako zwykłego chłopaka, którego przytłoczyły problemy. Jest dobry, inteligentny.

„Nie byłam pewna, czy tego jednego wyjątkowego dnia wszystkie planety i gwiazdy ustawiły się w sprzyjającej mi konfiguracji, ale bez wątpienia ta data przejdzie do historii.
Jak się później miało okazać, był to dzień, który faktycznie zaważył na całej mojej przyszłości”.

Antoniny życie kręci się wokół nauki, szkoły, olimpiad i ściśle powiązanych z nią obowiązków. Rodzice zaplanowali jej przyszłość, tylko że ona skrycie miała, inne marzenia. Jej pasją było malowanie, o której nikt nie wiedział.
Chciała być normalną nastolatką, która ma swoich przyjaciół, zakochać się i zacząć żyć spontanicznie. Tylko jak, gdy nie ma się czasu na nic i żyje się pod dyktando rodziców.
Wiktor Markos to crush każdej nastolatki, w którym się zauroczyła, jego niespotykanym oczach i chłopięcym uśmiechu.
Jedyną anomalią w jej życiu były dwie dziewczyny, które poznała całkiem przypadkiem i połączyła ich właśnie miłość do aktora Wiktora Marcosa. Dzięki nim odkryła, co to znaczy spontaniczność i zaczęła odkrywać prawdziwą siebie.
Za namową przyjaciółki instaluje aplikację randkową Time2Love. Tam poznaje Patryka, który okazuje się być kimś, kto świetnie ją rozumie i osobą, z którą łatwo jej się rozmawia.
Pewnego dnia, gdy wraca, autobusem do domu gubi zeszyt. I ten przypadek sprawia, że poznaje swojej idola, który wywraca jej życie do góry nogami.

-Czy Antosia dowie się, czym jest miłość, o której marzy?
-Czy można pokochać kogoś, kogo się nigdy nie spotkało?
-Czy Tosia ma szansę spełnić swoje marzenia?
-Czy skrywane tajemnice popsują przyjaźń dziewczyn?
–Czy rodzice Antoniny zauważą ją i porozmawiają z nią tak szczerze od serca?
-Czy Antosia dowie się, kim jest tak naprawdę Patryk?
-Jak rozwinie się znajomość Antosi z Wiktorem?
-Czy Wiktor poświęci życie prywatne dla pracy?
-Jak potoczą się losy i zakończy się historia Antoniny?

Polecam.

Avatar użytkownika - asia_czyta_ksiaz
asia_czyta_ksiaz
Przeczytane:2024-05-19,
Antonina Lewandowska prawie siedemnastolatka, wzorowa uczennica i przykładna córka. Rodzice lekarze i jak to bywa w życiu chcą tego samego dla swojej córki. Nastolatka odczuwa presję jaka wywierają na nią rodzice jeśli chodzi o naukę a jej życie towarzyskie po prostu nie istnieje. ~ "Starshine" serial, który wśród nastolatków robi po prostu wielki szum, a aktor w nim grający kradnie każde serce nastolatki. Dzięki temu serialowi Tosia poznaje swoje przyjaciółmi. Dziewczyny chcąc przeżyć w końcu swoją pierwszą miłość zaczynają szukać jej na portalu randkowym Time2Love. ~ Tosia w końcu odkrywa na portalu bratnia duszę Patryka. Los sprawia, że poznaje i zbliża się do Wiktora - aktora z jej ukochanego serialu. Niestety ich randki muszą pozostać tajemnicą. Czy dziewczyna w końcu się zakocha? Kto skradnie jej serce? Kim okaże się tajemniczy Patryk? Co wydarzy się w życiu Tosi? ~ Książka jest przeznaczona właśnie dla nastolatków, ale i starszy czytelnik się w niej odnajdzie. Autorka przytacza odbiorcy z jakimi problemami borykają się nastolatki. Nam się często wydaje, że te problemy to błahostka ale każdy ma jakieś swoje problemy, które z każdego punktu widzenia są na innym poziomie. ~ Niby książka z gatunku new adult, ale mi się ją czytało przyjemnie i szybko. Historia jest tak fajnie przedstawiona, że aż się w niej po prostu płynie. Chociaż mam mieszane uczucia po tej lekturze to mogę ją polecieć dla każdego nastolatka, który zmaga się z pierwszą miłością. ~ Smutne dla mnie było to jak postępowali rodzice dziewczyny, a zawalczą jej mama. Nie rozumiem jak można tak katować ciągle nauką swoje już wybitne i dobrze uczące się dziecko. Trzeba pamiętać, że nie samą nauka człowiek żyje, a w dorosłym życiu natomiast nie samą pracą. Mimo wszytko polubiłam natomiast Wiktora. Niby gwiazda serialu ale skromny chłopak, który w końcu otworzył oczy rodzicom Tosi na jej prawdziwe marzenia. ~ Ta książka będzie idealna dla dorastających dziewczyn, które mają podobne problemy, ale też i dla rodziców a zwłaszcza dla mam, aby chociaż odrobinę poczuć to co nastolatki w okresie dojrzewania. Urocza lektura, która ukazuje prawdziwą przyjaźń, pierwsza miłość oraz codzienne problemy licealistów. Mi się mimo wszystko podobała bo mogłam poczuć sie jak nastolatka i zapomnieć chociaż na chwilę o swoich dorosłych problemach.
Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tytuł : Bądź moją gwiazdą.

Autor : Anna Szafrańska

Wydawnictwo Yavi

Data premiery : 10.04.2024r

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Pewnego dnia dziewczyna zostawia w autobusie zeszyt. Oddaje jej go obłędnie przystojny Wiktor Markos – aktor grający w jej ulubionym serialu. Kiedy proponuje jej spotkanie, Tosia nie może uwierzyć w swoje szczęście. Chłopak stawia tylko jeden warunek: ich randki muszą być utrzymane w tajemnicy.

„Rzeczy niemożliwe zdarzają się na co dzień, a dopiero na cuda trzeba poczekać".

Tosia jest siedemnastolatką, która zwyczajnie chciałaby być sobą i w końcu się zakochać. Na przeszkodzie stoją jej rodzice, którzy zaplanowali przyszłość córki. Ma przejąć ich prywatną klinikę.

Tosia za namową swoich dwóch przyjaciółek instaluje aplikację randkową.

Czy tajemniczy nieznajomy pod nickiem 01greenapple01 z aplikacji skradnie jej serce?

Pewnego dnia dziewczyna gubi w autobusie zeszyt, jakie jest jej zdziwienie kiedy oddaje jej go Wiktor - aktor z jej ulubionego serialu.

Proponuje dziewczynie spotkanie, pod jednym warunkiem, mają one pozostać tajemnicą.

Tosia jeszcze tak niedawno nie myślała, że zakocha się w najlepszym czasie, a teraz jej marzenia się spełniają a ona musi wybrać między chłopakiem z aplikacji, a przystojnym aktorem.

Kto zdobędzie serce dziewczyny?

Autorka pokazała czytelnikom prawdziwy świat, nie ma tu wyimaginowanej fabuły, która nijak ma się do prawdy. Porusza wiele ważnych tematów, jak presja ze strony rodziców, spełnianie marzeń. Autorka również pokazuje jak ważna jest szczera rozmowa i prawdziwa przyjaźń.

Bohaterowie są dobrze wykreowani.

Lekkie pióro autorki wciąga czytelnika od pierwszej strony.

Piękna, lekka historia, która umili każdy wieczór.

Gorąco polecam.

A teraz przyznać się, która kiedykolwiek marzyła o randce z gwiazdą? 🤭🤔

Dziękuję autorce i wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje

Seria: Besties forever #1

Wydawnictwo: Pascal
@yavi_books

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Nie byłam pewna,czy tego jednego wyjątkowego dnia wszystkie planety i gwiazdy ustawiły się w sprzyjającej mi konfiguracji, ale bez wątpienia tą data przejdzie do historii.
Jak się później miało okazać, był to dzień, który faktycznie zaważył na całej mojej przyszłości..."

"Bądź moją gwiazdą" to powieść młodzieżowa.. Historia lekka, zabawna i wciągająca od początku do końca.. A te malowane brzegi dodają jej jeszcze więcej uroku..

Styl autorki jest naprawdę wciągający i pełen emocji..
Od samego początku czujemy się jakbyśmy byli częścią życia Antoniny.. Opisy są bardzo obrazowe i łatwo sobie wyobrazić wszystkie sytuacje, przez które przechodzi główna bohaterka.. Autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma nas w niepewności co do dalszego rozwoju wątków..

Powieść ma także bardzo dobrze wykreowane postacie, z którymi łatwo się utożsamić.. Antonina jest głęboko przemyślaną bohaterką, a relacje między nią a innymi postaciami są bardzo realistyczne i pełne emocji.. Autorka świetnie oddaje także napięcie między marzeniami Antoniny a oczekiwaniami rodziców..

Powieść jest również pełen różnorodnych emocji, które są bardzo dobrze oddane przez autorkę.. Czuć zarówno radość, jak i smutek, nadzieję i niepewność, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej interesująca.. Autorka umiejętnie balansuje pomiędzy różnymi tematami, takimi jak miłość, marzenia i relacje rodzinne..

" - Jesteś, Antosia. Po prostu jesteś.
Zapomniałam, jak się oddycha. Jedyne, co czułam, to delikatne wargi Wiktora składające całusa na moich palcach..."

Antonina ma siedemnaście lat i jej życie jest skoncentrowane głównie na nauce.. Jej rodzice są bardzo wymagający i chcą, żeby Antonina poszła na medycynę, ale to nie jest to, czego ona naprawdę pragnie.. Ona marzy o miłości i zakochaniu się.. Dlatego postanawia z przyjaciółkami zainstalować aplikację randkową, żeby spróbować znaleźć tę szczególną osobę..

Tosia poznaje Patryka, który pisze do niej na aplikacji.. Szybko okazuje się, że świetnie się dogadują i mają wiele wspólnych zainteresowań..

Pewnego dnia Antonina zostawia swój zeszyt w autobusie, ale na szczęście obłędnie przystojny aktor, Wiktor Markos, znajduje go i oddaje jej.. To spotkanie sprawia, że Antonina nie może uwierzyć w swoje szczęście.. Jednak Wiktor proponuje, że ich randki muszą być utrzymane w tajemnicy..

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Dzisiaj przychodzę z tą ślicznotką, która dedykowana jest dla młodzieży już od 13 roku życia.

Pomijając to, że lubię czasem takie książki czytać to mam nastoletnią siostrę, która dzięki takim ciekawym perełkom zaczęła czytać książki.

Przyznam, że mnie też lektury zniechęcały a odmienił los czytelniczy G.Masterton.

Bądź moją gwiazdą @annaszafranskaauthor to lekka i przyjemna historia o miłości ale nie tylko.

Bohaterowie muszą się zmagać także z wyzwaniami i trudami dorosłego życia, następstwami sławy oraz utrzymaniem przyjaźni.

Muszę pochwalić autorkę za to, że poruszyła temat przerzucania niespełnionych ambicji na dzieci a także oczekiwań w stosunku do nich przez zamknięte środowiska lekarskie, prawnicze etc.

Ileż to razy dorośli naciskają młodzież, wymagają, zabierają im czas i wolność w imię nauki, chęci posiadania, nagród.

Często tzw. elity liczą na to, że ich dzieci pójdą w te same ślady a dzieci wtedy czują się zaszczute, nierzadko mając kompletnie inne umiejętności i zainteresowania.

Antonina jest taką osobą, poza nauką niemalże nie ma miejsca na nic innego a rodzice lekarze oczekują od niej pójścia w ich ślady.

Jej pasją, o której praktycznie nikt nie wie, jest rysowanie.

Dziewczyna próbuje luzować trochę śrubki przez nich nakręcone i poprzez przypadek poznaje chłopaka albo i dwóch...

Od tej pory zaczynają się schody a Antosia robi wszystko, by uszczknąć nieco wolnego czasu.

Nawet kosztem swoich jedynych przyjaciółek.

Czy to będzie miłość?

Czy uda się zachować tajemnicę?

Co zrobi znany aktor, gdy prawda wyjdzie na jaw?

Czy miłość jest ważniejsza od przyjaźni?

Bardzo przyjemnie się czytało historię Antosi, była pełna humoru a czasami i smutku.

Morał także można z niej wyciągnąć i uważny czytelnik dostrzeże nie jeden.

Ja jestem młodą duchem, bo ciało już nie te i naprawdę doceniam talent autorki, której twórczość nie raz widzieliście u mnie na profilu, która podjęła się napisania książki YA.

Takich książek jest mnóstwo jednak każda inna i Bądź moją gwiazdą zasługuje na mocne 8/10 gwiazdek ode mnie.

Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorce udało się stworzyć barwne i urocze postaci. Rozterki, problemy, dylematy Tosi są przedstawiane autentycznie, przez co niejedna nastolatka może się nią utożsamić. Fajna, miłą, sympatyczna Tosia ma dwie przyjaciółki - Maję i Lenę,. które również są barwnymi i charyzmatycznymi postaciami, przykuwającymi uwagę czytelnika. Wiktor - ideał, nie dość, że przystojny, to jeszcze taki dobry i opiekuńczy dla naszej Tosi i pomimo że popularny, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. "Bądź moją gwiazdą" to urocza, ciepła i delikatna powieść o nastolatkach, ich problemach, uczuciach, relacjach... Tytuł godny polecenie, i to nie tylko nastolatkom. Przy niej można odpocząć i przywołać wspomnienia. Miło spędziłam z czas z Tosią i jej przyjaciółkami, oraz Wiktorem. Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po młodzieżówki 13+ nie sięgam bardzo często,to tą historię pokochałam całym sercem.Wszystko to za sprawą ważnych tematów poruszanych w tej powieści.Niesie ona przesłanie nie tylko dla młodych czytelników,ale także dla rodziców i przyjaciół.
🌟Obserwujemy przyjaźń,która powinna zawsze nieść ze sobą szczerość i nie ukrywanie żadnych tajemnic,pomimo prośby innej osoby.
🌟Kolejnym ważnym elementem jest relacja dziecka z rodzicami.Zawsze powinna być szczera oraz nieść pomoc dziecku w rozwijaniu jego pasji.
🌟Muszę tu zwrócić uwagę na znajomość internetową i szczerość w czasie komunikowania się.Może być to fascynująca podróżą w celu poznania nowej,wartościowej osoby,ale także ogromnemym zagrożeniem.
💫Mogłabym tak wymieniać i wymieniać,ponieważ ta książka jest cudowna.Uczy,przestrzega,pokazuje szarą rzeczywistość osoby mało lubianej w szkole,jak również obrazuje początek znajomości,która może być bardzo wartościowa dla osoby wchodzącej w dorosłość.

💫Jest to książka idealna dla nastolatków(i nie tylko),która zabiera czytelnika w świat młodej bohaterki pragnącej się zakochać.Czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem i przekazuje ją mojej nastoletniej córce,by poznała Tosię,pokazując świat nastolatki,która zmaga się z wieloma problemami.
💫Z całego serca polecam książkę

Zwyczajna nastolatka, której życie kręci się wokół nauki i wysokich wymagań ambitnych rodziców, tajemniczy przyjaciel, poznany przez aplikację randkową zaproponowaną przez koleżanki oraz serialowy przystojny idol, którego los stawia niespodziewanie na drodze dziewczyny, a wszystko to  nakreślone tak błyskotliwym piórem, iż lektura przybiera formę niemal namacalnego, odurzającego doświadczenia, jakim chciałoby się delektować jak najdłużej! Bezsprzecznie, Anna Szafrańska nakreśliła nadzwyczaj przyjemną i angażującą opowieść, która podbije wiele czytelniczych serc. Płynęłam po kolejnych słowach otumaniona oraz zafascynowana i z zapartym tchem śledziłam losy starannie nakreślonych bohaterów, którzy momentalnie stali mi się wyjątkowo bliscy.

Na ogromne brawa zasługuje przede wszystkim misternie nakreślone, stopniowo rozwijające się uczucie, jakiego żadne z naszych bohaterów początkowo się nie spodziewał. Spory bagaż doświadczeń i niełatwe okoliczności ukształtowały ich charaktery, zmusiły do noszenia masek. Na co dzień, będąc pośród znajomych, udają, stworzyli sieć pozorów, w rzeczywistości są  poturbowani, samotni, skazani na emocje, z jakimi nie potrafią sobie poradzić. I choć mogliby stać się dla siebie wybawieniem, mogą być również wzajemnym upadkiem, bo przecież pochodzą naprawdę z dwóch odległych światów...

Pisarka stworzyła naprawdę wyjątkowe, nietuzinkowe, wyraziste postacie, których nie sposób nie pokochać. Zyskali moją sympatię już od pierwszych stron, dlatego kibicowałam im całym sercem, zdawałam sobie jednak sprawę, iż w tym wypadku co rusz będą pojawiać się kolejne, nietypowe komplikacje, których przecież nie da się pokonać, jeśli bohaterowie nie będą ze sobą szczerzy.

,,Bądź moją gwiazdą" jest zachwycającą, angażującą, otulającą niczym ciepły koc powieścią, którą pochłania się z zapartym tchem. To nie tylko pasjonująca, misternie skonstruowana historia o pierwszym uczuciu, które już od samego początku wystawione zostało na wielką próbę, lecz także refleksyjna opowieść o niebezpiecznej grze pozorów, tajemnic, niedomówień oraz ich konsekwencjach. Polecam całym sercem!

Tosia to siedemnastolatka, który cały swój czas przeznacza na naukę. Rodzice dziewczyny oczekują, że dostanie się na medycynę i w przyszłości przejmie ich prywatną klinikę. Niekoniecznie jest to marzenie Antoniny. Przyjaciółki namawiają ją do założenia konta na portalu randkowym i tam zaczyna pisać z pewnym Patrykiem. Przypadkiem też poznaje przystojnego aktora Wiktora Markosa, z którym zaczyna się spotykać. Niestety chłopak stawia jej jeden ważny warunek, ich randki muszą zostać tajemnicą. Jak potoczą się dalsze losy nastolatki?

Przyznam szczerze, że po tę książkę sięgnęłam, aby się zrelaksować i nie za bardzo myśleć nad całą fabułą. Chodzi o to, że gdy czytam kryminał to staram się rozwiązać zagadkę razem ze śledczymi. A tutaj miałam nadzieję, że właśnie na spokojną fabułę, której nie będę musiała analizować.

I po części tak było. Z przyjemnością czytałam o pierwszych rozterkach miłosnych Antosi. Ale też zauważałam jak lekkomyślnie i beztrosko się zachowuje. Jakie niebezpieczeństwo mogła na siebie sprowadzić. I dopiero przyjaciółki zwracały jej uwagę na to jak postępuje.

Ale prawda jest taka, że bycie nastolatką ma swoje prawa i niestety nie zawsze widzimy niebezpieczeństwo w aplikacjach randkowych czy dziwnych spotkaniach. Inaczej się patrzy na świat, gdy ma się naście lat, a inaczej, gdy się ma 30... niestety...

Niemniej jednak fajnie spędziłam czas z tą książką. A nastolatkom na pewno ta książka się spodoba.

No i to wydanie jest piękne, to moja pierwsza książka z barwionymi brzegami.

Szkoda, że nie było takich pięknych książek jak miałam 12, 13 lat. Pewnie więcej bym czytała.

Szkoła, nauka, korepetycje. Tak właśnie wygląda codzienność Antosi. Dziewczyna stara się sprostać wymaganiom rodziców, którzy chcą by w przyszłości przejęła ich klinikę. Czuje ogromną presję i przez to nie ma życia towarzyskiego. Musi też ukrywać swoje pasje i marzenia.

Tosia poznaje Majkę i Lenę. Połączyła ich miłość do serialu. Dziewczyny potajemnie spotykają się i oglądają kolejne odcinki. Wszystkie wzdychają do głównego bohatera. Pewnego dnia przyjaciółki wpadły na szalony pomysł i zainstalowały aplikację randkową. Tak Antosia poznaje Patryka, z którym coraz lepiej się dogaduje, a każdego dnia ten chłopak jest jej bliższy. I wtedy dziewczyna wpada na swojego idola - Wiktora Markosa. Początkowo nie może w to uwierzyć. Tym bardziej, że aktor nie kryje tego, że jest nią zainteresowany. I co teraz? Przecież jest jeszcze Patryk. Co zrobi Tosia?

"Bądź moją gwiazdą" to bardzo przyjemna i lekka historia. Czyta się ją błyskawicznie, idealna jest więc na jedno popołudnie. Autorka zawarła w treści dużo ważnych przekazów. Pokazała, że ważne są nasze uczucia, pasje i marzenia. Spełnianie tylko czyichś oczekiwań prędzej czy później się na nas odbije. Tak samo jak prędzej czy później na jaw wyjdą wszystkie kłamstwa. A mogą mieć potężną siłę rażenia. I jeszcze świat celebrytów. Nie wszystko jest takie jak przedstawiają nam to media, a aktor to też człowiek, który na swoje problemy i uczucia.

To świetna historia. Towarzyszymy Tosi w jej rozterkach, a także widzimy jak dziewczyna po raz pierwszy się zakochuje. Miło spędziłam czas z tą książką. Wam również polecam byście sięgnęli po powieść Anny Szafrańskiej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

"Bądź moją gwiazdą" jest pierwszym tomem serii Besties forever. W młodzieżówkach zwykle brak ukazania w przystępny, zgodny z wiekiem tego, jak powinien wyglądać zdrowy związek, relacje i zachowanie. A ta książka to wszystko posiada. Bez problemu więc mogą po nią sięgać dużo młodsi czytelnicy.

Bardzo polubiłam Antosię. Rozumiałam jej nierozważne zachowanie i decyzje, gdyż jest jeszcze młoda, dopiero dojrzewa, zdobywa doświadczenie i musi popełnić kilka błędów, by wiedzieć, co jest dobre, a co złe. Dziewczyna sporo czasu poświeca nauce, ma duże ambicje. Ale czy te ambicje nie są czasem jej rodziców? Co z jej marzeniami i talentem (bo takowy posiada)? Czy pierwszy raz w życiu postawi się rodzicom? A może będą ją wspierać?

"- A jakie ty możesz mieć problemy, dziecko? (...)

- Możesz przestać mnie bagatelizować! (...) Ja żyję! Oddycham! Mam uczucia! I nie jestem tak drętwa jak wy!"

To historia, w której męski bohater zakochuje się pierwszy. Mamy tu także motyw drugiej szansy i ukrytej tożsamości. I zaufanie... Myślę, że dla każdego z nas to bardzo ważny aspekt w związku. W relacji Antosi i Wiktora go zabrakło. Ale tego też trzeba się nauczyć.

To, w jaki sposób Anna Szafrańska przedstawiła nastoletnią przyjaźń... Po prostu kradnie to nasze serca. Za sprawą trzech zwariowanych dziewczyn: Tosi, Leny i Mai bawiłam się wyśmienicie. Ich uwielbienie do serialu Starshine i aktora Wiktora Markosa udzieliło się i mnie.

"A czy to nie jest normalne, że przyjaciele są ze sobą zarówno w tych dobrych, jak i w tych złych momentach?

- Dopiero się uczę, co to znaczy "normalnie"? A raczej mam wrażenie, że dzięki tobie odkrywam to na nowo.

- To chyba za dużo powiedziane. Co ja niby

takiego zrobiłam?

- Jesteś, Antosia. Po prostu jesteś."

W dzisiejszych czasach takie wątki jak czat w aplikacji randkowej dla młodego czytelnika ma funkcję edukacyjną. Nigdy bowiem nie wiemy, kto może znajdować się po drugiej stronie ekranu. Czy mówi o sobie prawdę? Czy nie chce nas skrzywdzić? A Patryk potrafi czarować. Jeśli ja, dorosła kobieta byłam pod jego urokiem, to co dopiero taka nastolatka jak główna bohaterka? Tak łatwo jest dać się nabrać na piękne słowa... Ale jak to się skończy dla samej Tośki?

Zabawna, lekka, urocza - taka powinna być powieść młodzieżowa. "Bądź moją gwiazdą" sprawia, że wracamy pamięcią do naszych pierwszych zauroczeń, miłości i przyjaźni. To książka o dorastaniu, poszukiwaniu siebie, walce o swoją przyszłość. To jedna z tych książek, które pokazują właściwe wzorce, jakimi powinni kierować się nastolatkowie. Rozmowa i wzajemny szacunek przede wszystkim. Polecam ogromnie!

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bądź moją gwiazdą

Książkę dostałam dzięki współpracy z wydawnictwem Yavi! Potrzebowałam takiej lekkiej histori. Książka opowiada o nastolatce która prowadzi dość wymagające życie. Rodzice jej są lekarzami, więc wymagają od niej, aby przejeła po nich klinikę. Dlatego Tosia nie robi nic innego tylko się uczy, no może nie do końca, tylko się uczy, ma też pewno zainteresowanie. Kocha serial "Starshine!", który po kryjomu ogląda z dwójką przyjaciółek kilka dni w tygodniu i każda z nich wzdycha do głównego bohatera serialu. Ponieważ każda z dziewczyn pragnie się zakochać, pewnego dnia postanawiają zainstalować sobie aplikację "Time2Love". To tam Tosia poznaje Patryka, od początku rozmawia im sie cudownie i szybko się zaprzyjaźniają. Dziewczyna zaczyna myśleć o chłopaku coraz poważniej, gdy na jej drodze staje Wiktor Markos. Jej idol z serialu znajduje w autobusie jej zeszyt i postanawia go jej oddać. Teraz Tosia musi zdecydować czy idol i przystojniak będzie dla niej ważniejszy niż Patryk, którego już tak długo zna i jest jej tak bliski.

Książka bardzo mi się podobała. Relacje tych młodych ludzi przypomniały mi o własnych problemach w wieku nastoletnim. Kiedy pierwsze przyjaźnie i miłości są najważniejsze, a najmniejsze kłutnie rosną do skali tragedii. Książka jednak pokazuje bardzo dojrzałych ludzi, fakt popełniają błędy, ale potrafią logicznie je rozwiązać. Niewiem czy nastolatki w tych czasach potrafią tak rozwiązywać spory, ale miło mi się czytało książkę o dziewczynach które, koniec końców, tak mądrze rozmawiają i dzielą się ze sobą swoimi problemami. Oczywiście nie można pominąć relacji miłosnych które są tu najważniejsze, one też są bardzo dojrzałe, fakt mają swoje potyczki, ale niewiem czy aż tak dorośle myślą nastolatki. Jednak to jest książka i jest tak dobrze napisana, że uwierzyłam, że tak jest. Czytając ją byłam przekonana, że właśnie w taki sposób funkcjonują nastolatki i chyba oto właśnie chodzi, bo pokazuje ona młodym ludziom, że można się porozumieć i rozwiązać każdy problem, rozmawiając i się szanując.

Nasze wczoraj
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Nasze wczoraj

Daniel nie spodziewał się, że pojawienie się w jego życiu Łucji, zmieni wszystko.Była dla niego zakazana. Wszyscy to wiedzieli. On, ona i każdy, kto miałby...

Nasze jutro
Anna Szafrańska 0
Okładka ksiązki - Nasze jutro

Drugi tom historii o zakazanej miłości. Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska