Bądź moją gwiazdą. Besties forever, część 1

Życie siedemnastoletniej Antoniny kręci się wokół nauki. Wymagający rodzice oczekują, że dziewczyna dostanie się na medycynę. Tylko że przejęcie ich prywatnej kliniki to wcale nie jest szczyt marzeń Tośki.

Ona chciałaby w końcu się zakochać. Za namową przyjaciółki instaluje aplikację randkową Time2Love. Wkrótce dostaje wiadomość od 01greenapple01. Pod tym nickiem kryje się Patryk. Nastolatka świetnie się z nim dogaduje.

Pewnego dnia dziewczyna zostawia w autobusie zeszyt. Oddaje jej go obłędnie przystojny Wiktor Markos - aktor grający w jej ulubionym serialu. Kiedy proponuje jej spotkanie, Tosia nie może uwierzyć w swoje szczęście. Chłopak stawia tylko jeden warunek: ich randki muszą być utrzymane w tajemnicy.

Kto zdobędzie serce dziewczyny: tajemniczy nieznajomy z apki czy crash wielu nastolatek?

#pierwszamiłość #girlpower #spełniajmarzenia

Opinie o książce - Bądź moją gwiazdą. Besties forever, część 1

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Dzisiaj przychodzę z tą ślicznotką, która dedykowana jest dla młodzieży już od 13 roku życia.   Pomijając to, że lubię czasem takie książki czytać to mam nastoletnią siostrę, która dzięki takim ciekawym perełkom zaczęła czytać książki.   Przyznam, że mnie też lektury zniechęcały a odmienił los czytelniczy G.Masterton.   Bądź moją gwiazdą @annaszafranskaauthor to lekka i przyjemna historia o miłości ale nie tylko.   Bohaterowie muszą się zmagać także z wyzwaniami i trudami dorosłego życia, następstwami sławy oraz utrzymaniem przyjaźni.   Muszę pochwalić autorkę za to, że poruszyła temat przerzucania niespełnionych ambicji na dzieci a także oczekiwań w stosunku do nich przez zamknięte środowiska lekarskie, prawnicze etc.   Ileż to razy dorośli naciskają młodzież, wymagają, zabierają im czas i wolność w imię nauki, chęci posiadania, nagród.   Często tzw. elity liczą na to, że ich dzieci pójdą w te same ślady a dzieci wtedy czują się zaszczute, nierzadko mając kompletnie inne umiejętności i zainteresowania.   Antonina jest taką osobą, poza nauką niemalże nie ma miejsca na nic innego a rodzice lekarze oczekują od niej pójścia w ich ślady. Jej pasją, o której praktycznie nikt nie wie, jest rysowanie.   Dziewczyna próbuje luzować trochę śrubki przez nich nakręcone i poprzez przypadek poznaje chłopaka albo i dwóch... Od tej pory zaczynają się schody a Antosia robi wszystko, by uszczknąć nieco wolnego czasu. Nawet kosztem
Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Autorce udało się stworzyć barwne i urocze postaci. Rozterki, problemy, dylematy Tosi są przedstawiane autentycznie, przez co niejedna nastolatka może się nią utożsamić. Fajna, miłą, sympatyczna Tosia ma dwie przyjaciółki - Maję i Lenę,. które również są barwnymi i charyzmatycznymi postaciami, przykuwającymi uwagę czytelnika. Wiktor - ideał, nie dość, że przystojny, to jeszcze taki dobry i opiekuńczy dla naszej Tosi i pomimo że popularny, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. "Bądź moją gwiazdą" to urocza, ciepła i delikatna powieść o nastolatkach, ich problemach, uczuciach, relacjach... Tytuł godny polecenie, i to nie tylko nastolatkom. Przy niej można odpocząć i przywołać wspomnienia. Miło spędziłam z czas z Tosią i jej przyjaciółkami, oraz Wiktorem. Polecam
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po młodzieżówki 13+ nie sięgam bardzo często,to tą historię pokochałam całym sercem.Wszystko to za sprawą ważnych tematów poruszanych w tej powieści.Niesie ona przesłanie nie tylko dla młodych czytelników,ale także dla rodziców i przyjaciół.
🌟Obserwujemy przyjaźń,która powinna zawsze nieść ze sobą szczerość i nie ukrywanie żadnych tajemnic,pomimo prośby innej osoby.
🌟Kolejnym ważnym elementem jest relacja dziecka z rodzicami.Zawsze powinna być szczera oraz nieść pomoc dziecku w rozwijaniu jego pasji.
🌟Muszę tu zwrócić uwagę na znajomość internetową i szczerość w czasie komunikowania się.Może być to fascynująca podróżą w celu poznania nowej,wartościowej osoby,ale także ogromnemym zagrożeniem.
💫Mogłabym tak wymieniać i wymieniać,ponieważ ta książka jest cudowna.Uczy,przestrzega,pokazuje szarą rzeczywistość osoby mało lubianej w szkole,jak również obrazuje początek znajomości,która może być bardzo wartościowa dla osoby wchodzącej w dorosłość.

💫Jest to książka idealna dla nastolatków(i nie tylko),która zabiera czytelnika w świat młodej bohaterki pragnącej się zakochać.Czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem i przekazuje ją mojej nastoletniej córce,by poznała Tosię,pokazując świat nastolatki,która zmaga się z wieloma problemami.
💫Z całego serca polecam książkę

Szkoła, nauka, korepetycje. Tak właśnie wygląda codzienność Antosi. Dziewczyna stara się sprostać wymaganiom rodziców, którzy chcą by w przyszłości przejęła ich klinikę. Czuje ogromną presję i przez to nie ma życia towarzyskiego. Musi też ukrywać swoje pasje i marzenia.

Tosia poznaje Majkę i Lenę. Połączyła ich miłość do serialu. Dziewczyny potajemnie spotykają się i oglądają kolejne odcinki. Wszystkie wzdychają do głównego bohatera. Pewnego dnia przyjaciółki wpadły na szalony pomysł i zainstalowały aplikację randkową. Tak Antosia poznaje Patryka, z którym coraz lepiej się dogaduje, a każdego dnia ten chłopak jest jej bliższy. I wtedy dziewczyna wpada na swojego idola - Wiktora Markosa. Początkowo nie może w to uwierzyć. Tym bardziej, że aktor nie kryje tego, że jest nią zainteresowany. I co teraz? Przecież jest jeszcze Patryk. Co zrobi Tosia?

"Bądź moją gwiazdą" to bardzo przyjemna i lekka historia. Czyta się ją błyskawicznie, idealna jest więc na jedno popołudnie. Autorka zawarła w treści dużo ważnych przekazów. Pokazała, że ważne są nasze uczucia, pasje i marzenia. Spełnianie tylko czyichś oczekiwań prędzej czy później się na nas odbije. Tak samo jak prędzej czy później na jaw wyjdą wszystkie kłamstwa. A mogą mieć potężną siłę rażenia. I jeszcze świat celebrytów. Nie wszystko jest takie jak przedstawiają nam to media, a aktor to też człowiek, który na swoje problemy i uczucia.

To świetna historia. Towarzyszymy Tosi w jej rozterkach, a także widzimy jak dziewczyna po raz pierwszy się zakochuje. Miło spędziłam czas z tą książką. Wam również polecam byście sięgnęli po powieść Anny Szafrańskiej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

"Bądź moją gwiazdą" jest pierwszym tomem serii Besties forever. W młodzieżówkach zwykle brak ukazania w przystępny, zgodny z wiekiem tego, jak powinien wyglądać zdrowy związek, relacje i zachowanie. A ta książka to wszystko posiada. Bez problemu więc mogą po nią sięgać dużo młodsi czytelnicy.

Bardzo polubiłam Antosię. Rozumiałam jej nierozważne zachowanie i decyzje, gdyż jest jeszcze młoda, dopiero dojrzewa, zdobywa doświadczenie i musi popełnić kilka błędów, by wiedzieć, co jest dobre, a co złe. Dziewczyna sporo czasu poświeca nauce, ma duże ambicje. Ale czy te ambicje nie są czasem jej rodziców? Co z jej marzeniami i talentem (bo takowy posiada)? Czy pierwszy raz w życiu postawi się rodzicom? A może będą ją wspierać?

"- A jakie ty możesz mieć problemy, dziecko? (...)

- Możesz przestać mnie bagatelizować! (...) Ja żyję! Oddycham! Mam uczucia! I nie jestem tak drętwa jak wy!"

To historia, w której męski bohater zakochuje się pierwszy. Mamy tu także motyw drugiej szansy i ukrytej tożsamości. I zaufanie... Myślę, że dla każdego z nas to bardzo ważny aspekt w związku. W relacji Antosi i Wiktora go zabrakło. Ale tego też trzeba się nauczyć.

To, w jaki sposób Anna Szafrańska przedstawiła nastoletnią przyjaźń... Po prostu kradnie to nasze serca. Za sprawą trzech zwariowanych dziewczyn: Tosi, Leny i Mai bawiłam się wyśmienicie. Ich uwielbienie do serialu Starshine i aktora Wiktora Markosa udzieliło się i mnie.

"A czy to nie jest normalne, że przyjaciele są ze sobą zarówno w tych dobrych, jak i w tych złych momentach?

- Dopiero się uczę, co to znaczy "normalnie"? A raczej mam wrażenie, że dzięki tobie odkrywam to na nowo.

- To chyba za dużo powiedziane. Co ja niby

takiego zrobiłam?

- Jesteś, Antosia. Po prostu jesteś."

W dzisiejszych czasach takie wątki jak czat w aplikacji randkowej dla młodego czytelnika ma funkcję edukacyjną. Nigdy bowiem nie wiemy, kto może znajdować się po drugiej stronie ekranu. Czy mówi o sobie prawdę? Czy nie chce nas skrzywdzić? A Patryk potrafi czarować. Jeśli ja, dorosła kobieta byłam pod jego urokiem, to co dopiero taka nastolatka jak główna bohaterka? Tak łatwo jest dać się nabrać na piękne słowa... Ale jak to się skończy dla samej Tośki?

Zabawna, lekka, urocza - taka powinna być powieść młodzieżowa. "Bądź moją gwiazdą" sprawia, że wracamy pamięcią do naszych pierwszych zauroczeń, miłości i przyjaźni. To książka o dorastaniu, poszukiwaniu siebie, walce o swoją przyszłość. To jedna z tych książek, które pokazują właściwe wzorce, jakimi powinni kierować się nastolatkowie. Rozmowa i wzajemny szacunek przede wszystkim. Polecam ogromnie!

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bądź moją gwiazdą

Książkę dostałam dzięki współpracy z wydawnictwem Yavi! Potrzebowałam takiej lekkiej histori. Książka opowiada o nastolatce która prowadzi dość wymagające życie. Rodzice jej są lekarzami, więc wymagają od niej, aby przejeła po nich klinikę. Dlatego Tosia nie robi nic innego tylko się uczy, no może nie do końca, tylko się uczy, ma też pewno zainteresowanie. Kocha serial "Starshine!", który po kryjomu ogląda z dwójką przyjaciółek kilka dni w tygodniu i każda z nich wzdycha do głównego bohatera serialu. Ponieważ każda z dziewczyn pragnie się zakochać, pewnego dnia postanawiają zainstalować sobie aplikację "Time2Love". To tam Tosia poznaje Patryka, od początku rozmawia im sie cudownie i szybko się zaprzyjaźniają. Dziewczyna zaczyna myśleć o chłopaku coraz poważniej, gdy na jej drodze staje Wiktor Markos. Jej idol z serialu znajduje w autobusie jej zeszyt i postanawia go jej oddać. Teraz Tosia musi zdecydować czy idol i przystojniak będzie dla niej ważniejszy niż Patryk, którego już tak długo zna i jest jej tak bliski.

Książka bardzo mi się podobała. Relacje tych młodych ludzi przypomniały mi o własnych problemach w wieku nastoletnim. Kiedy pierwsze przyjaźnie i miłości są najważniejsze, a najmniejsze kłutnie rosną do skali tragedii. Książka jednak pokazuje bardzo dojrzałych ludzi, fakt popełniają błędy, ale potrafią logicznie je rozwiązać. Niewiem czy nastolatki w tych czasach potrafią tak rozwiązywać spory, ale miło mi się czytało książkę o dziewczynach które, koniec końców, tak mądrze rozmawiają i dzielą się ze sobą swoimi problemami. Oczywiście nie można pominąć relacji miłosnych które są tu najważniejsze, one też są bardzo dojrzałe, fakt mają swoje potyczki, ale niewiem czy aż tak dorośle myślą nastolatki. Jednak to jest książka i jest tak dobrze napisana, że uwierzyłam, że tak jest. Czytając ją byłam przekonana, że właśnie w taki sposób funkcjonują nastolatki i chyba oto właśnie chodzi, bo pokazuje ona młodym ludziom, że można się porozumieć i rozwiązać każdy problem, rozmawiając i się szanując.

Przeklinam nas
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Przeklinam nas

Bianca przeprowadza się wraz z rodziną do małej miejscowości w Saint Louis. Wkrótce ma zacząć naukę w nowej szkole. Zachowuje się jak córka idealna. I...

Once upon a time
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Once upon a time

Prawdziwa miłość istnieje tylko w książkach. I tylko tam można spotkać zakończenie ,,i żyli długo i szczęśliwie". Maja jest bibliotekarką, pasjonatką...