Przekroczyć granicę

Ola wydaje się spełnioną trzydziestolatką. Na pozór ma wszystko: dom, dobrą pracę, pieniądze, zdrowie, wspaniałego męża.

Do szczęścia brakuje jej jednego ważnego elementu – udanego życia osobistego, które w tym momencie nie jest usłane różami. Kobieta chciałaby mieć wsparcie rodziny, ale najbliżsi nie interesują się jej problemami, nie pomagają jej, a z czasem nawet o nic nie pytają.

Kiedy więc na drodze Oli staje ten, o którym nigdy nie zapomniała, i obsypuje ją miłością, której niegdyś potrzebowała, traci głowę.

Gdy te cholernie seksowne oczy ponownie spoglądają w głąb niej, ona już wie.

Wszystko w niej ożywa – zatracenie, ślepe pożądanie, ale i prawdziwa miłość.

Z jak trudną rzeczywistością tak naprawdę przyjdzie jej się zmierzyć, by odzyskać to, co straciła?

Informacje dodatkowe o Przekroczyć granicę:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-06-28
Tytuł oryginału: Przekroczyć granicę
Język oryginału: Polski

Kup książkę Przekroczyć granicę

Przekroczyć granicę - opinie o książce

Ola to trzydziestolatka, która na pozór ma idealne życie. Przystojny mąż, piękny dom, dobra praca, pieniądze i zdrowie. Kobiecie brakuje jednak ważnego elementu - udanego życia osobistego. Jej relacja z mężem Przemkiem nie jest bowiem usłana różami, podobnie z resztą jak stosunki z najbliższą rodziną. Dlatego, gdy na drodze Oli staje Kamil -  jej wielka miłość sprzed lat, kobieta postanawia się zatracić w odżywiającej na nowo znajomości.
Z jaką prawda będzie musiała zmierzyć się kobieta? Co stanie Oli na drodze do szczęścia? Który z mężczyzn będzie dla niej tym idealnym, Przemek czy Kamil?
W książce znajdziemy bardzo dużo gorących i namiętnych scen. Seks kipi tu praktycznie z każdej strony. Trochę się też tu dzieje. Sporo, często szokujących, tajemnic i sekretów wychodzi na jaw, a bohaterowie pokazują swoje drugie oblicze. Było kilka momentów, które naprawdę mnie zaskoczyły. Co do samych bohaterów... Hmmm...  Chyba nie do końca się polubiliśmy. Szczególnie z Olą. Było tu chyba trochę zbyt sztucznie jak dla mnie.
Dodatkowo książka porusza istotne życiowe tematy. Problemy małżeńskie, trudności z dogadaniem się z najbliższą rodziną, skrywanie swoich potrzeb i tajemnic.
Zakończenie natomiast sprawiło, że czuje ciekawość co jeszcze może spotkać Olę. Myślę, że w wolnej chwili sięgnę po drugi tom tej serii, żeby zaspokoić swoją ciekawość.
Książkę czyta się dobrze i szybko. Autorka ma naprawdę  przyjemny styl pisania. Generalnie sama nie wiem, kiedy znalazłam się na ostatniej stronie tej historii.
"Przekroczyć granicę" to naprawdę gorący romans pełen scen uniesień. Jeśli lubicie mocno erotyczne książki, to zdecydowanie jest to pozycja idealna dla Was. Polecam sięgnąć po nią i wyciągnąć własne wnioski. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu WasPos oraz Autorce za egzemplarz. ❤️

Książka to debiut autorki a co za tym idzie moje pierwsze spotkanie z autorką. Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia jak ją opisać. Z jednej strony  jest ciekawa historia, z fajnie wykreowaną fabułą z drugiej małe ale, które trochę mi przeszkadzało. Zanim  napisze o tym ale, opisze co mi się w niej  podobało.

Ola to młoda kobieta, która z pozoru ma wszystko. Piękny dom, wspaniałą pracę, przystojnego i zaradnego męża. Uchodzą za dobre małżeństwo ale Oli brakuje czułości, miłości i udanego pożycia małżeńskiego. Jej mąż stroni od zbliżeń, a Ola coraz bardziej ma dość. Kiedy więc na jej drodze staje Kamil, z którym przeżyła coś, o czym nie może zapomnieć a dawne uczucie wraca, kobieta podejmuje decyzje o odejściu od męża. Tylko wtedy wszystko idzie nie tak. W pracy wybucha afera, mąż okazuje się kłamcą, a nad Olą wisi widmo utraty pracy, dobrego imienia, domu nie wspominając o problemie z rozwodem. Co jeszcze może pójść nie tak?

Historia ciekawa, którą czyta się  naprawdę świetnie. Sama fabuła dobrze przemyślana, postacie dobrze wykreowane. Autorka ma świetne pióro ale już na wstępie mamy pewna trudność. Otóż książka pozbawiona jest rozdziałów, napisana ciągiem, bez przerywników . W całej książce pojawiło się może dwa oddzielenie "***" co może stanowić mały problem. Książka nie jest gruba ma ok. 220 stron dlatego można ją pochłonąć dość szybko. Jednak jeśli chcemy zrobić przerwę, ciężko znaleźć ten odpowiedni moment. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z taką formą. Zdarzały się książki bez rozdziałów ale zawsze wątki były od siebie oddzielone wyraźnie. Tu czasem miałam z tym problem. Całość napisana spójnie, choć niektóre wątki się trochę mieszały.

Miłośnicy erotyzmu będą zachwyceni. Dużo pikantnych scen, pełnych namiętności i chemi ale jak dla mnie za dużo obrazowych opisów. Gdyby scenki było odrobinę stonowane, subtelniej opisane byłoby dużo lepiej. Tak mam fajną fabułę z mnóstwem nieoczekiwanych scen i wątków i pełno erotycznych przerywników, które trochę według mnie psuły efekt. I tu może także czytelników zmylic bo wpisana jest w gatunek romans literatura obyczajowa a bardziej pasuje pod gatunek  romans, erotyk. Jak dla mnie tego seksu było dużo za dużo, choć nie tyle za dużo relacja między Olą i Kamilem wciąż się kręciła wokół seksu. I t tez nie byłoby złe co opisy za bardzo obrazowe i trochę przekoloryzowane.

Postacie są dobrze wykreowane. Z główną bohaterką nie do końca się polubiłam. Z jednej strony twarda kobieta z drugiej chwili staje się rozchwianą osobą. Oprócz niej było kilka postaci, które chciałam udusić ale to musicie odkryć sami. Najlepszą postacią jest Kamil, który chyba najrozsądniej myślał z wszystkich bohaterów. Zakończenie zaskakujące choć przewidywalne i kończące się zapowiedzią dalszego ciągu Czy polecam? Ta książka nie jest dla każdego. Żeby ja ocenić, trzeba ją przeczytać. Historia na tyle ciekawa,że z chęcią sięgnę po tom II.

Ta debiutancka książka zapadła mi głęboko w pamięci i chociaż czytałam ją już jakiś czas temu, to często wracam do niej myślami i zastanawiam się jak potoczy się dalej ta historia. Autorka pisząc to dzieło trafiła w punkt i poruszyła ważny temat, który niestety bardzo często obecny jest w naszym życiu, ale zacznę od początku.

Ola to na pozór spełniona i szczęśliwa trzydziestoletnia kobieta, żyjąca w idealnym związku. Jednak rzeczywistość wcale nie wygląda tak kolorowo jak się innym wydaje. Wprawdzie mieszka w pięknym, wygodnym domu, żyje w dostatku, ale brakuje jej bliskości i okazywanej miłości przez męża oraz wsparcia rodziny. Niestety jej wiecznie zapracowany małżonek ma więcej ciepłych uczuć do dokumentów, które ciągle przegląda, a swoją żonę totalnie nie zauważa. Kobieta starała się zrobić wszystko, by w Przemku rozpalić namiętność i czułość, jednak ten wyśmiewał tylko jej wysiłki.

Dlatego, gdy na pewnej ważnej kolacji spotyka dawną miłość z czasów studiów, jej poukładany i bezbarwny świat wywraca się do góry nogami. Kamil na nowo budzi w niej ogień, namiętność i pożądanie.

Dlaczego mężczyzna pojawił się na kolacji? Czy jego zainteresowanie Olą jest prawdziwe bez ukrytych motywów? Jak zachowa się kobieta? Czy ulegnie pragnieniom a może dochowa wierności mężowi? Dlaczego Przemek stał się taki oziębły?

Powiem wam, że zachwyciła mnie ta powieść. Fabuła okazała się bardzo ciekawa, akcja jest dynamiczna pełna intryg, zdrad, zawirowań i niespodziewanych sytuacji oraz liczne wątki, które są spójne tworząc świetną historię. Mocną stroną tej pozycji są genialnie wykreowane postaci, które dla mnie są bardzo realne i charakterne. Zostały one wspaniale przedstawione i doskonale odgrywają swoje role. Czytając książkę czułam się jak obserwator, który na własne oczy widzi to co zawierają zapisane stronice,

Styl autorki jest lekki i przystępny. Pani Aneta pisze treściwie ,dosadnie i niczego nie ukrywa. Sceny zbliżeń są bardzo rzeczywiste i bardzo podnoszą temperaturę otoczenia. Chemia między bohaterami jest bardzo zauważalna i aż czuje się jak między nimi iskrzy.

Po lekturze moją głowę rozsadzał ogrom myśli i pytań.
Zastanawiałam się ile kobiet w samotności i bez wsparcia bliskich cierpi z podobnego powodu. Często miłość szybko się wypala i małżeństwa zamiast żyć ze sobą, mieszkają niby razem, ale raczej obok siebie. Dla mnie to jest przerażające i nie do przyjęcia. Nie wiem jak ja zachowałabym się na miejscu Oli i czy byłabym w stanie postąpić tak jak ona. Nie umiem postawić się na jej miejscu, gdyż żyję w udanym, zgodnym związku i co najważniejsze jestem kochana. Tego i wam wszystkim z całego serca życzę.

Polecam wam przeczytać powieść. Myślę, ze może być pouczająca oprócz tego, że uprzyjemni wam wolny czas. Jestem ciekawa waszych opinii.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę czytałam niedługo po premierze z wypiekami na twarzy.Duża ilość gorących scen powoduje,że momentami zastanawiałam się,czy w życiu realnym jest to możliwe.Jednak w książce fajnie się o tym czyta🫣😀🔥
Ponownie wciągła mnie od samego początku.Zaskakujace zwroty akcji z duża ilością emocji,zaskakują i nie dają ani na chwile odpocząć.
Pomysł na fabułę jest bardzo fajny.Połączenie nudnego męża i byłej miłości zawsze zwiastuje barwna i ciekawa historie,ponieważ bohaterka będzie musiała podjąć rozsądną bądź szalone decyzję.I w tej książce właśnie tak jest-intrygująco i zaskakująco!!!!
Zabrakło szczerych rozmów w związku co przyczyniło się do kłopotów i niedomówień.Z czasem pojawiają się tajemnice i skrywane sekrety,które później ranią…

Odważny debiut autorki,który czyta się jednym tchem.Przeczytanie kolejny raz książki dostarczył mi nie mniej emocji,co przy pierwszym razie.

Patrząc z boku na życie Oli, można by pomyśleć, że jest wspaniałe. Ma piękny dom, dobrze płatną pracę, którą bardzo lubi oraz męża, którego wiele kobiet jej zazdrości. Niestety prawda nie jest taka, jak wygląda to z zewnątrz, a jej małżeństwu daleko do ideału. Przemek unika zbliżeń, a kiedy ona próbuje z nim rozmawiać, twierdzi, że przesadza i to wcale nie jest problemem. Nawet podczas rocznicy ślubu daje, zostawia jej prezent, a sam znika. Ola czuje się nieatrakcyjna, nie rozumie, dlaczego nie pociąga własnego męża, potrzebuje bliskości, której on nie chce jej dać.
Kobieta jest coraz bardziej przytłoczona, na dodatek w jej rodzinie nie jest dobrze, a bliscy twierdzą, że przesadza. Wtedy okazuje się, na kolacji biznesowej, na którą idzie z mężem, przychodzi również Kamil-chłopak, z którym była wiele lat, który ją zranił i zostawił. Okazuje się, że będzie pracował wspólnie z jej mężem przy pewnym bardzo ważnym projekcie. Życie Oli zaczyna się zmieniać, a między nią a Kamilem odżywa dawne uczucie. Niestety nic nie jest łatwe, a kobieta zaczyna odkrywać drugą twarz męża i tajemnice skrywane przez lata. Czy kobieta postawi wszystko na jedną kartę i odejdzie od Przemka? Jakie tajemnice ukrywa mężczyzna? Czy to, co zaczyna ją łączyć z Kamilem, ma szansę na ciąg dalszy?

Zacznę od tego, że książka nie jest dla każdego i trzeba to brać pod uwagę, zanim po nią sięgniemy. Jest pełna namiętności, dość odważnych i dokładnie opisanych scen seksu, których nie jest mało. Osobiście lubię takie niegrzeczne książki.
Jeśli chodzi o fabułę, moim zdaniem zarówno pomysł, jak i wykonanie było dość dobre. Historia Oli mnie się podobała, a podczas czytania wywoływała emocje. To historia o kobiecie, która potrzebuje bliskości, a jej nie dostaje (i według mnie jest to problem, nie czarujmy się, to dość ważny aspekt w każdy małżeństwie), o tajemnicach, sekretach, niedomówieniach. Książkę czyta się szybko.

Jeśli chodzi o bohaterów mamy Olę, Przemka i Kamila. Niestety męskie postacie musicie odkryć sami, natomiast Ola jest bohaterką, którą zdecydowanie polubiłam. To kobieta z jednej strony przebojowa, odważna wie, co chce, z drugiej uczuciowa, potrzebująca miłości i bliskości, pomagająca innym w potrzebie.

Jeśli lubicie gorące pozycje, to ta książka jest dla was. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ola jest nieszczęśliwa mężatką. Można by pomyśleć na odwrót ponieważ ma kochającego męża, piękny dom, stala pracę i pieniądze. Ale w jej życiu brakuje namiętności , uniesień miłosnych i dużo seksu . Każdy do okola powtarza że takie problemy to nie są żadne problemy . Ale w życiu kobiety pojawi się dawny kochanek który będzie działał na nią jak kiedyś a tajemnice męża zaczną wychodzić na świat dzienny .

Książkę na początku ciężko mi się czytało ponieważ jest ona napisana ciagem a dawno takich książek nie czytałam. Nie mamy podziału na osoby ani na rozdziały. Ale gdy zaczęłam poznawać bohaterkę bliżej oraz całą fabułę wciągnęłam się bez opamiętania. Nawet nie wiem kiedy przeczytałam całą książkę bo już byłam na końcu, a moja mina to było jedno wielkie zaskoczenie . Ta książka jest bardzo dobra, debiut warty przeczytania ale trzeba wziąść pod uwagę że jest on również bardzo hot . Mamy mnóstwo scen erotycznych wręcz seks wypływa z książki więc kto nie przepada za mocną erotyką książka go wymęczy. Ale dla niegrzecznych czytelniczek będzie strzałem w dziesiątkę. Pomiędzy miłosnym uniesieniami mamy super wykreowaną fabułę, a emocji nie zabraknie .

Czy są tu fanki pikantnych historii? Wiem, że są ? Nie wstydźcie się tylko chodźcie na spotkanie z Olą, bohaterką książki "Przekroczyć granice".

Ola to młoda i wydawać by się mogło spełniona kobieta, piękna, z pasją, uwielbiająca swoją pracę, mająca męża. Jednak w tym małżeństwie nie ma tej iskry, kobieta bardzo stara się zwrócić na siebie uwagę męża, jednak to wcale nie jest takie proste.. Mężczyzna jest nieczuły, oschły i nie zwraca uwagi na potrzeby kobiety.. Wszystko się zmienia, gdy w ich życiu pojawia się Kamil dawna sympatia kobiety i choć początkowo Ola ma pewne obawy, to jednak ulega pokusie i w szybkim czasie wybucha między nimi namiętność, jakiej pozazdrościć może najlepsze małżeństwo!
Jednak czy Kamil ma czyste zamiary wobec kobiety? I co tak naprawdę kryje się za zachowaniem męża Oli? Tego wszystkiego dowiecie się już z książki.

Ja ze swojej strony zapewniam Was o dużej ilości pikanterii, namiętności i czułości, czasami nawet już zbyt dużej co nie każdemu może odpowiadać ?, ale jednocześnie Autorka porusza tutaj bardzo ważne kwestie takie jak problemy rodzinne, małżeńskie i dawne niedopowiedzenia.. do tego jest też pewna bardzo ciekawa intryga.. ? Książkę czyta się naprawdę jednym tchem, jest też krótka, ale za to bardzo treściwa! A już niedługo kolejny tom, więc jeśli jeszcze nie czytaliście to bardzo gorąco zachęcam do nadrobienia tej pozycji, bo wiem że znajdą się fani takich lektur ? Sama jestem ciekawa dalszych losów bohaterów, a Autorce gratuluję pomysłu ?

Przekroczyć granicę. Tom II
Aneta Sołopa0
Okładka ksiązki - Przekroczyć granicę. Tom II

Po wielu niepowodzeniach Ola i Kamil zostają szczęśliwym małżeństwem. Otrzymują również prezent od losu – okazuje się, że Ola zachodzi w upragnioną...

Za wszelką cenę
Aneta Sołopa0
Okładka ksiązki - Za wszelką cenę

Laura jest na zakręcie życiowym. Jej pozornie poukładana codzienność w jednej chwili zamienia się za sprawą tajemnicy, którą matka wyznaje jej na łożu...