Przekroje: owoce i warzywa

Warzywa i owoce są zdrowe! Czyli właściwie jakie? Żeby to zrozumieć, warto poznać ich mieszkańców. Na przykład Pektyna cały dzień uwija się i sprząta. Z kolei Białko roślinne to prawdziwy siłacz, choć czasem zdarza się mu też leniuchować. Magnez jest zawsze w dobrym humorze. Witamina A lubi o siebie dbać, a Witamina B długimi godzinami ślęczy nad książkami. Poza nimi są także Wapń, Potas, Likopen, Witamina E i C oraz wiele, wiele innych. Wszystkie bardzo ważne. To dzięki nim właśnie jedzenie owoców i warzyw wychodzi nam na zdrowie!

Duży format, przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki. Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!

Informacje dodatkowe o Przekroje: owoce i warzywa:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-06-03

Kup książkę Przekroje: owoce i warzywa

Przekroje: owoce i warzywa - opinie o książce

Odkąd mamy tą lekturę w domu, moja Alicja uwielbia do niej zaglądać. Jeszcze nie zapamiętała znaczenia poszczególnych postaci, ale nie ma kłopotu z rozpoznaniem ich na rysunkach. Moja dziecko z przyjemnością śledzi ilustracje i chętnie wspólnie dowiadujemy się co należy zjeść by np. poprawić swoją odporność lub mieć mocniejsze kości! Nie wiem jak ta książeczka wpłynie na dietę mojej córki, ale widzę, że mała chętniej próbuje czegoś nowego. I choć to coś nie zawsze przypadnie jej do gustu to i tak cieszę się, że choć próbuje. I lista lubianych warzyw i owoców w naszym domu pomalutku się powiększa. Kto wie, może dzięki tej lekturze z Natalką nie będzie już tak trudno? Może mój mały głodomorek nie stanie się wkrótce takim niejadkiem jak Ala? Trzymajcie kciuki. I koniecznie zapoznajcie się z tą lekturą. Uważam, ze warto!
Przekroje: owoce i warzywa
Agnieszka Sowińska0