Przemilczane tajemnice

Każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie żyje, skrywa pewne tajemnice. Czy zatem komukolwiek można ufać?

Petra (Pimlico, Londyn) - jest po sześćdziesiątce i od dawna samotna. Czy może przyjąć miłość, którą zsyła jej los, w postaci Jeremy'ego, dawnego znajomego i - niestety - męża przyjaciółki?

Beverley i Jeremy (Afryka Zachodnia) - ich małżeństwo jest jednym pasmem przygód i szczęścia. Tak przynajmniej twierdzi Bev, zamieszczając wpisy i zdjęcia w sieci. Ale czy można jej wierzyć? A Jeremy'emu?

Li Jing (Chiny) - młoda żona bogatego biznesmena, dowiaduje się, że nie mogą mieć dzieci. Usiłuje odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, próbując też odkryć tajemnicę dziwnych podróży służbowych męża do Afryki. Czy w jej życiu wkrótce zajdą nieodwracalne zmiany?

Lorrie (Teksas, Stany Zjednoczone) - żona i matka, pada ofiarą internetowego oszustwa i traci wszystkie oszczędności. Wtedy postanawia wziąć udział w największej mistyfikacji swego życia. Ale czy okaże się, że było warto?

Świetna powieść, pełna humoru, trafnych spostrzeżeń i egzotycznych smaków. - ,,Daily Mail"

Przemilczane tajemnice zabierają czytelnika w ekspresyjną podróż, nie pozwalając się oderwać ani na chwilę. Pełne zaskakujących zwrotów akcji i momentów napięcia, wywołują to wzruszenie, to znów niepohamowane wybuchy śmiechu. - ,,Daily Telegraph"

Informacje dodatkowe o Przemilczane tajemnice:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2017-08-29
ISBN: 9788380620230
Tytuł oryginału: Something to Hide
Tłumaczenie: Maja Justyna

Kup książkę Przemilczane tajemnice

Przemilczane tajemnice - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Spotyka się kogoś, kto przyczyni się do zmiany biegu życia, i od tego momentu zaczyna powstawać opowieść o przyszłości."

Satysfakcjonujące, przyjemne i w ciepłych barwach zaczytanie. Fantastycznie stworzony klimat, przyznam, że nie mogłam oderwać się od stron książki. Wzruszająco przedstawione fragmenty ludzkich losów, wypełnionych ciążącymi tajemnicami i sekretami, burzliwymi zawirowaniami i zamętami, dramatycznymi decyzjami i wyborami. Mieszanka pomyślnych i niesprzyjających okoliczności, nie zawsze szczerych uśmiechów przeznaczenia, barwnych odcieni nieustannej walki o szczęście i spełnienie. Niezwykle urzekająca powieść, odwołująca się do istoty pragnień, wyzwalającej siły marzeń i poszukiwania radości w rutynie codziennego dnia. Pięknie oddana bliskość relacji, z jednej strony niedoskonałość i skazitelność, a z drugiej potęga i wszechmoc.

Przyglądamy się motywom zachowań, próbujemy zrozumieć kryjące się za nimi tęsknoty potrafiące wyzwolić znaczące zmiany. Obserwujemy mozaikę mniej lub bardziej intensywnej samotności. Dawne wspomnienia przypominają o sobie, domagają się uwagi, nakłaniają do dokonywania życiowych rozliczeń, odnawiania zapomnianych kontaktów, weryfikowania zamierzeń i celów. Spojrzenie na młodość i miłość z szerszej panoramy, z bardziej dojrzałych perspektyw. A może na przestrzeni dziesiątek lat wcale nie ulegamy wielkim osobowościowym przeobrażeniom? Pozostawienie w spokoju niewybranych kiedyś dróg, gdyż dziwnie byłoby zaczynać wszystko od nowa, od początku, mieć zupełnie inne życie. Bo czyż naprawdę jest to możliwe? Wyzwolenie odwagi na poznawanie nowych miejsc, które zaczynają tworzyć w świadomości własną tożsamość. To także zmierzenie się z przemijaniem w godny i świadomy sposób.

Podobnie jak podczas poprzednich spotkań z książkami Deborah Moggach ("Tulipanowa gorączka", "Hotel Marigold"), podziwiam wyraziste kreacje bohaterów, za każdym razem mocno do mnie przemawiają. Poprzez postawy, bolączki i wyzwania stają się bliscy sercu, emocjonalnie nawiązują do doświadczeń życiowych czytelników. Dojrzałe postaci powieści, w których każdy znajdzie echa czegoś z siebie. Wspaniała podróż czytelnicza, nie zabrakło dobrego humoru, zdejmującego ciężar z dramatyzmu wydarzeń. Przebijająca się nadzieja, wiara i optymizm. Mistrzowsko oddana obyczajowa otoczka, perfekcyjnie trzymanie w napięciu, umiejętne podgrzewanie zainteresowania i chęci poznania dalszego ciągu opowiadanej historii. Afrykańskie nuty, chińska mentalność, angielskie temperamenty i amerykańskie ideały. Mnóstwo wnikliwych społecznych obserwacji i trafnych spostrzeżeń odnośnie natury człowieka. Niby wszystko już było, ale w takim wydaniu chętnie znów się na to kusimy i jak bardzo nam smakuje.

bookendorfina.pl

Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Hotel Marigold
Deborah Moggach0
Okładka ksiązki - Hotel Marigold

Czy w jesieni życia można zacząć wszystko od nowa? Odważyć się całkowicie zmienić sposób bycia? Czy warto? Na te poważne egzystencjalne pytania...

Była sobie sierota
Deborah Moggach0
Okładka ksiązki - Była sobie sierota

Russell Buffery to wielokrotnie obrączkowany stary aktor o cudownym głosie, "organie, na którym najbardziej może polegać, jeśli chodzi o kobiety"...