Quantcast

Przemyślny ból

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-03-18
ISBN: 978-83-240-2666-1

James Dyer rodzi się niezdolny do odczuwania bólu. Jest dziwnym dzieckiem, jarmarczną atrakcją, eksponatem w gabinecie osobliwości, wreszcie zostaje genialnym chirurgiem. Jest zimny i bezwzględny, tak jakby niezdolność do cierpienia pozbawiła go empatii.

Dopiero podczas podróży przez śniegi Rosji na wezwanie carycy Katarzyny spotka tajemniczą kobietę, która sprawi, że coś w nim pęknie. I nic już nie będzie takie samo.

Kup książkę Przemyślny ból

Opinie o książce - Przemyślny ból

Avatar użytkownika - Kominek
Kominek
Przeczytane:2015-04-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Książka tygodnia, Mam,
(...) Słowa rzadko, kiedy tworzą coś więcej, niż zbiór zdań, akapitów, rozdziałów, czy w konsekwencji dzieło końcowe, mniej lub bardziej udaną powieść. Słowa będące kwestią przypadku nie są niczym więcej, jak robieniem sztuki dla sztuki, zapełnianiem przestrzeni intelektualnej nic nieznaczącymi frazesami. Na szczęście wśród przeciętności, również wśród książek dobrych zdarzają się też literackie perełki. Literackie dzieła sztuki, a Andrew Miller miał niebywałe szczęście popełnić jedną z nich, magicznych w swej niezwykłości, literackich perełek. 'Dzwony' i 'Pachnidło' wspominałem nie bez powodu. Powieści z mocno zarysowaną dominacją głównego bohatera nad otoczeniem, nad światem, który go otacza. Historie odmalowane wszystkimi możliwymi literackimi barwami, zmysł odnajdywania, odkrywania i zgłębiania zapachów Jana Baptysty i niesamowity w swej niezwykłości głos Mojżesza, a także jego nieprzeciętny słuch. 'Przemyślny ból' zaskakuje i onieśmiela od pierwszej, aż po ostatnią stronę. Andrew Miller podarował nam literackie niebo, podarował historię mężczyzny, którego nie ima się żaden ból. Niczego nie odczuwa, niczego się nie lęka. Ze stoickim spokojem podchodzi do każdego wyzwania. Jednak wraz z bólem odebrano mu również wrażliwość na dobro i zło otaczającego go świata. James Dyer z pokazywanej na jarmarkach atrakcji z biegiem lat przeistacza się w doskonałego lekarza, któremu najbliższa jest specjalność chirurga. Wyprawa do Rosji na wezwanie carycy Katarzyny odmieni jego życie. Nic już nie będzie tak, jak dawniej. Po latach sukcesów i bogactwa nastanie czas pogardy, bólu i upokorzenia. Bólu, którego nigdy wcześniej nie odczuwał... Pełny tekst recenzji dostępny w linku: http://koominek.blogspot.com/2015/04/andrew-miller-przemyslny-bol.html
Oczyszczenie
Andrew Miller0
Okładka ksiązki - Oczyszczenie

„Jeśli podobało się wam »Pachnidło« Patricka Süskinda, ta książka was zachwyci”. Jest 1785 rok, rewolucja francuska wisi w powietrzu...

Opowieść Północna
Szymon Krug