Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788381541954
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: A Good Girl

Ocena: 6 (1 głosów)

Sprawa jest zamknięta. Pięć lat temu uczennica Andie Bell została zamordowana przez swojego chłopaka - Sala Singha. Policja wie, że to był on. Wszyscy w mieście to wiedzą.

Ale dorastająca w tym samym miasteczku Pippa Fitz-Amobi nie jest tego taka pewna. Kiedy wybiera tę sprawę jako temat swojego ostatniego rocznego projektu w szkole, zaczyna odkrywać tajemnice, które ktoś w mieście desperacko chce pozostawić w ukryciu. Wkrótce szkolne zadanie przeradza się w śmiertelne zagrożenie.

Mrożący krew w żyłach i uzależniający thriller dla młodych dorosłych. Pełen czarnego humoru, w porywającym tempie wciąga w wir tajemnic, uprzedzeń i sekretów.

Tagi:

Kup książkę Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Jeśli książka, której szkielet opiera się na zasadach stosowanych w tworzeniu kryminałów, kierowana jest do nastolatków, a do tego bez reszty pochłania również dorosłego czytelnika i wciąga go w wir wydarzeń rodem z thrillera, możemy mieć pewność, że autor wykonał kawał dobrej roboty. Właśnie takie skojarzenia nasuwają się po lekturze Poradnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki Holly Jackson. Opowiedziana przez pisarkę historia od pierwszych stron intryguje, a znakomicie poprowadzona fabuła i perfekcyjnie sportretowani bohaterowie sprawiają, że powieść plasuje się na szczycie listy najlepszych książek dla młodzieży wydanych w tym roku. Pippa to ambitna, pracowita i bardzo inteligentna siedemnastolatka. Dziewczyna angażuje się w szkolny projekt i wybiera nietypowy temat pracy. Postanawia jeszcze raz przeprowadzić śledztwo w sprawie kryminalnej sprzed pięciu lat. Wtedy zaginęła i, prawdopodobnie, została zamordowana nastolatka, Andie Bell. Sprawcą tej zbrodni miał być Sal Singh, jej chłopak, który w następstwie tego czynu popełnił samobójstwo. Małym miasteczkiem, Little Kilton, wydarzenia te mocno wstrząsnęły. Jednak – jak utrzymują władze – sprawę udało się zamknąć, a jej efektem jest jedynie wykluczenie rodziny Sala poza nawias społeczeństwa. Pippa nie wierzy jednak w winę chłopaka. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do swojego projektu i wraz z każdym nowym odkryciem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
100 pytań o jedwabiu
praca zbiorowa;
100 pytań o jedwabiu
Pokaż wszystkie recenzje