Przez czas i przestrzeń

Wyobraźcie sobie ciemny, niewyraźny, skłębiony kształt na oślepiająco białym tle. Kształt powoli nabierający głębi, wyrazistości, ostrości. Kształt zmieniający się w sylwetkę szczupłego chłopca.

Wyobraźcie sobie rodzący się w jego głowie Wszechświat.

A potem wyobraźcie sobie jeszcze ograniczające go wymiary.

Czas. I Przestrzeń.

Dla jednego bezbronnego chłopca pokonanie tak potężnych barier to być może zbyt wiele. Ale od czego ma się przyjaciół, jeśli nie od spraw beznadziejnych, właśnie?

Gromada nad wyraz rozmownych czworonogów – we współpracy z nie mniej rozmownym fotelem – rusza na pomoc swojemu zagubionemu Twórcy, by wspólnie z nim stawić czoła galopującej dorosłości.

Informacje dodatkowe o Przez czas i przestrzeń:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Przez czas i przestrzeń
Język oryginału: Polski

Kup książkę Przez czas i przestrzeń

Przez czas i przestrzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-09-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Przez czas i przestrzeń to na swój sposób poruszająca historia, zasługująca na miano uniwersalnej i dającej do myślenia. Autor w bardzo umiejętny sposób dociera do czytelnika, niejednokrotnie zwraca się bezpośrednio do niego, a to wywiera jeszcze większy wpływ na to, co zaczyna się dziać w jego mózgu. Ta analiza, ta chwila zastanowienia się nad tym wszystkim, próba odnalezienia się… To nie tylko metaforyczna opowieść o dorastaniu i ludzkim życiu, ta opowieść pokazuję również siłę wyobraźni, zrozumienia i przyjaźni. Piękna – w swój unikatowy sposób.

Cała recenzja: bookeaterreality.pl

"Często w życiu bywa tak, że to, co obłędne, sprawdza się tam,
gdzie wymięka nawet najtęższy rozum".

Kiedy stałam dziś przy oknie, ubrana w zimowy sweter w maju i słuchałam jak pellet wpadał do grzejącego dom kotła, patrzyłam na szary świat - szary od strug deszczu. Zamknęłam na chwilę oczy i usłyszałam jak spośród listopadowych nut wygrywanych deszczem - przedziera się ptasi śpiew. Jak wsłuchałam się w te melodię to nie słyszałam już tych płynących rzek wody. Widziałam rozwijające się liście drzew, kwitnące drzewa owocowe, latające motyle i poczułam zapach wilgotnego, leśnego runa.
Świat jest takim - jakim chcemy go widzieć...

"Jak ci ludzie, wiedząc to wszystko, co wiedzą, mając tak potężną świadomość,
mogą w ogóle cieszyć się życiem?"

Pewien chłopiec Chłopiec, wraz z psem Psem, kocicą  Kocicą, koniem Koniem i fotel Fotelem żyją w pięknym, kolorowym świecie marzeń. Ich życie wypełnia beztroska zabawa, stwarzanie wszystkiego o czym chłopiec pomyśli. Czas w tym idealnym świecie biegnie nieustannie, chłopiec dorasta, poznaje litery, uczy się, rozwija a w tym wszystkim towarzyszą mu jego najlepsi i bardzo rozmowni przyjaciele, nawet ten tapicerowany. Jak to w życiu większości ludzi bywa, chłopiec poznaje dziewczynę i... i się zakochuje. Przyjaciele są równie szczęśliwi jak on, ale... wkrótce do jego życia wkraczają trzy złe, ciemne postaci i świat utkany z marzeń i snów traci nie tylko barwy...

To przepiękna opowieść o dorastaniu, magiczna nie tylko z powodu nadania jej takiego fantastycznego charakteru przez autora - a z powodu przekazu jaki się pomiędzy wierszami kryje.
Nie kupujcie tej książki dzieciom. Kupcie tę książkę sobie! Tak! Każdy dorosły powinien ją przeczytać, choć może się wydawać, że docelowa grupa wiekowa jest inna.

Kiedy dopadło Was Zwątpienie, kiedy Strach przejął nad Wami kontrolę, a Kłamstwo skaziło uszy i duszę to, tu znajdziecie odpowiedź - w tej krótkiej historii pięciorga przyjaciół i już czas i przestrzeń nie będą ograniczeniem.

"Nic nie jest snem.
I wszystko jest snem.
Nie to jednak, co rozumiemy, a to,  co czujemy, zbliża nas do prawdy".

Avatar użytkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa