reklama

Przygoda w Greenglass House


Tom 1 cyklu Greenglass House
Ocena: 5 (1 głosów)

W zajeździe Greenglass House nic się nie dzieje, bo nadeszła zima. O tej porze roku nawet przemytnicy nie pojawiają się w hotelowych progach. Dlatego dwunastoletni Milo, syn gospodarzy, planuje spędzić ferie na cudownym nicnierobieniu. Ale już pierwszej nocy niespodziewanie dzwoni hotelowy dzwonek. Potem kolejny raz. I jeszcze raz. Wkrótce w hotelu roi się od dziwnych gości, pozornie ze sobą nie związanych, a historia każdego z nich, w jakiś tajemniczy sposób łączy się z zajazdem. Kiedy zaczynają ginąć przedmioty, a nastroje eskalują, Milo i Meddy, córka kucharza, muszą odszyfrować wskazówki i rozwikłać sieć pogłębiających się tajemnic, aby odkryć prawdę o Greenglass House i o nich samych.

Informacje dodatkowe o Przygoda w Greenglass House:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788381410847
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: Greenglass House

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Przygoda w Greenglass House

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Przygoda w Greenglass House - opinie o książce

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2021-07-18,

Macie czasem takie przeczucie, gdy patrzycie na daną książkę i po prostu wiecie, że to będzie dobra lektura? Ja miałam tak ostatnio, choć przyznam, że budziło to mój sceptycyzm. W końcu, jak można ocenić książkę tylko na podstawie tytułu czy okładki? No cóż, można i mnie się to jakimś cudem udało. Tak więc pozwólcie, że dzisiaj opowiem Wam o powieści Kate Milford, która ostatnio zawróciła mi w głowie.


Greenglass House jest zajazdem, w którym na czas zimy raczej nie dzieje się za dużo. Nawet znani przemytnicy nie przekraczają jego progu. Milo, syn właścicieli tego miejsca, zamierza spędzić swoje ferie na odpoczynku i błogim lenistwie. Jednakże niespodziewanie zajazd zostaje odwiedzony przez kilku dość specyficznych gości. Każdy z nich ma swoją historię i pewne tajemnice, o których raczej wolałby nie mówić - nawet wówczas, gdy są one związane z Greenglass House i jego przeszłością. Wkrótce zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, a pewne przedmioty znikają. Milo i Meddy córka kucharki, będą musieli rozwikłać tę zagadkę. Co takiego odkryją?


Kiedy chwyciłam tę powieść do rąk i otworzyłam na pierwszej stronie, raczej nie oczekiwałam cudów. W końcu to dopiero początek i wstęp mógł mnie odrobinę znużyć. Jakie było moje zdziwienie, kiedy już od tej pierwszej strony poczułam się niezwykle wciągnięta i zainteresowana tą historią! Odczuwałam silną i realną potrzebę zaspokojenia swojej ciekawości, bo w końcu nie zawsze czytam tak tajemnicze książki.


Milo to główny bohater tej powieści. Jest to postać, którą da się lubić - głównie za inteligencję, spryt i niezwykłą rezolutność, z jaką chłopiec podchodzi do życia. Może chwilami był zbyt ciekawski w stosunku do gości zajazdu, ale w tym przypadku okazało się to w pełni uzasadnione. Dzięki temu właśnie udało mu się pozyskać pewne elementy układanki, którą musiał na końcu poskładać w zgrabną całość. Uważam go za bohatera bardzo dobrze wykreowanego i z ciekawością będę poznawać jego kolejne przygody.


Meddy to w zasadzie druga bardzo ważna postać, choć bliżej jej już do drugiego planu. Jej z początku nie polubiłam, ponieważ wydała mi się taka zarozumiała i wszechwiedząca - wiecie, czasem zdarzają się tacy ludzie. Dopiero z czasem, gdy sama zaczęłam rozumieć, na czym polega cała sprawa, odkryłam, że Meddy to naprawdę sympatyczna bohaterka, która zdecydowanie nadała tej historii dynamizmu.


Kate Milford ma bardzo dobry styl piania, a jej pióro sprawia, że przez tę powieść po prostu się płynie. Tę książkę czyta się przyjemnie, lekko i naprawdę szybko, więc jeśli ktoś nie ma za dużo czasu na lekturę, to ta pozycja może okazać się zbawienna. Sama historia, która opiera się głównie na Greenglass House – jego tajemnicach i burzliwej przeszłości bardzo wciąga i sprawie, że po prostu trzeba dowiedzieć się, jak to wszystko się skończy. Ponadto autorka poruszyła tutaj wątek adopcji i wszelkich odczuć z tym związanych, co uważam za szalenie ważne i interesujące.


Pierwszy tom serii Greenglass przyniósł mi mnóstwo radości i takiego relaksu, ponieważ wchodząc w tę historię, całkowicie oderwałam swoje myśli od wszelkich stresów i trosk. Jestem niesamowicie wdzięczna za to, że mogłam poznać pióro Kate Milford oraz Milo. Z pewnością będę sięgać po kolejne tomy, bo muszę wrócić do tego świata raz jeszcze.

Link do opinii
Inne książki autora
Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House
Kate Milford0
Okładka ksiązki - Bluecrowne. Opowieść o Greenglass House

Powrót do świata bestsellerowego Greenglass House! Lucy Bluecrowne zaczyna nowe życie na lądzie ze swoją macochą i przyrodnim bratem, choć jest...

Złodziejski węzeł. Greenglass House
Kate Milford0
Okładka ksiązki - Złodziejski węzeł. Greenglass House

Marzana i jej najlepsza przyjaciółka się nudzą. Mimo że mieszkają w Wolnej Strefie, mieście, w którym nie obowiązują ogólnie przyjęte...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy