Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

Wspaniała lektura dla każdego miłośnika książek Astrid Lindgren oraz wszystkich zafascynowanych jej niezwykłą osobą. Książka dla małych, średnich i dużych, książka zdecydowanie rodzinna!

Czy chcecie razem z Astrid pobawić się w „nie dotykać podłogi”, spotkać jej najlepszą przyjaciółkę Madikę, wchodzić na dachy, skakać na siano, budować groty w trocinach i poczuć zawrót głowy z powodu olbrzyma Bam-Bama?

Czy chcecie odwiedzić szwedzkie miasteczko Vimmerby i okolice, gdzie wszystko to się działo i gdzie do dziś odnaleźć można ślady pasjonujących światów z książek Astrid Lindgren?

Czy chcecie się dowiedzieć, skąd czerpała pomysły do swoich książek, co wydarzyło się naprawdę i którzy bohaterowie istnieli w rzeczywistości?

Zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po dzieciństwie i książkach Astrid Lindgren!

Informacje dodatkowe o Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren:

Kup książkę Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2021-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Parenting, 52 książki 2021, Mam, Dla dzieci,

Obowiązkowa lektura dla fanów twórczości szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Łatwa w odbiorze dla dzieci przybliża czasy dzieciństwa pisarki w początkach XX wieku. Książkę można podzielić na cztery części. W pierwszej Najduja się wspominki o Astrid i odnośniki ich w pozycjach napisanych przez nią, ponieważ dużo w swoich powieściach zaczerpnęła z własnego życia, bądź życia jej bliskich i przyjaciół. Kolejna część to opis współczesnego Nas i okolicy, która w jakiś sposób trafiła do książek pisarki.

Dalej mamy chronologiczny zapis dorosłego życia pisarki aż do jej śmierci. Bardzo skrótowy, bowiem lektura ta skupia się na latach najwczesniejsych. W końcu zostala skierowana do dzieci.

Na końcu znajduje się spis wszystkich książek tej wybitnej autorki.

Bardzo polecam tą pozycję. O dzieciństwie Astrid z entuzjazmem słuchał nawet mój niespełna czteroletni syn. Ja sama jestem zachwycona, bo opisy psot pani Lindgren zostały świetnie zobrazowane rysunkami Evy Eriksson i uzupełnione zdjęciami przyszłej pisarki oraz jej rodziny, przyjaciół i ówczesnego życia w Smalandii.