Przygody Pippi

Pippi nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku - ale za to ma bardzo dobre serce!

,,Przygody Pippi" to znane i lubiane opowieści Astrid Lindgren o najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata z oryginalnymi ilustracjami Ingrid Vang-Nyman po raz pierwszy w kolorze! Zawarte w zbiorze wszystkie tomy przygód rudowłosej siłaczki, czyli ,,Pippi Pończoszarka", ,,Pippi wchodzi na pokład" oraz ,,Pippi na Południowym Pacyfiku", to klasyka w najlepszym wydaniu.

Informacje dodatkowe o Przygody Pippi:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-02-12
Tytuł oryginału: Pippi Lngstrump, Pippi Lngstrump i Söderhavet, Pippi Lngstrump gr ombord

Kup książkę Przygody Pippi

Przygody Pippi - opinie o książce

Co jakiś czas z wielką przyjemnością wracam do przygód rudej dziewczynki ze sterczącymi warkoczykami. Gdy byłam dzieckiem czytałam o przygodach Fizi Pończoszanki, w oryginale Pippi Langstrump, lecz gdy kupiłam po latach swoim dzieciom książkę, to już była Pippi Pończoszanka. Moje dzieci znają jej przygody nie tylko z książek, bo oglądały również ekranizacje telewizyjne, a teraz ja postanowiłam zapoznać swoje wnuki z tą zwariowaną dziewczynką.
Pippi jest najsilniejszą dziewczynką na świecie, mieszka w Willi Śmiesznotce  razem z koniem i małpką. Ma walizkę wypełnioną po brzegi złotymi monetami. Jest niegrzeczna, pyskata i nie chodzi do szkoły, bo nie chce i uważa, że nie musi. Jej ojciec jest piratem i afrykańskim królem jednocześnie.
Jej niewiarygodne pomysły ja i ona sama wzbudza wśród dzieci zachwyt ale jej niekonwencjonalne zachowanie jest dla mieszkańców miasteczka sporym wyzwaniem i budzi zgorszenie. Mimo tego, że sami nie chcielibyśmy, żeby dzieci się tak zachowywały jak Pippi, to jej brak umiaru, rozsądku czy prawdomówności wzbudza w nas radość i z pewnością chcielibyśmy mieć taką sąsiadkę. Nie wiem tylko czy w obecnych czasach potrafiłaby się odnaleźć.

Pippi zaprzyjaźnia się z Tommym i Anniką – dziećmi mieszkającymi w sąsiednim domu. Razem przeżywają mnóstwo przygód, gdyż pomysłów im nie brakuje a Pippi jest w stanie wiele rzeczy zorganizować. Nie można się z nią nudzić nawet siedzą w jej Willi lub w ogrodzie lub bawiąc się z małpką i jeździć na koniu. Dzieciom z sąsiedztwa bardzo się podoba czas spędzany z Pippi a ich rodzice również ją zaakceptowali i nie obawiają się już o ich bezpieczeństwo w towarzystwie nieco inaczej zachowującej się dziewczynki.

Jej przygody znają chyba wszyscy, nie ma sensu ich opowiadać a warto zachęcić najmłodsze pokolenie do czytania lub samemu im poczytać o zwariowanych czasem i nieprawdopodobnych przygodach rudowłosej dziewczynki.
Dodam, że to jedna z moich najbardziej ulubionych książek z dzieciństwa. Razem z koleżankami czytałyśmy ją wielokrotnie i próbowałyśmy nawet wykorzystywać niektóre pomysły...

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pippi to dziewczynka która sama mieszka w Willi Śmiesznotce. Ma małpkę Pana Nilsona, oraz konia. Przyjaciółmi Pippi sa Tommy i Annika. Książka opowiada o zwariowanych przygodach Pippi.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2012-10-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2012-05-26, Przeczytałam,
Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?

Czy istnieje książka dla wszystkich? Tak! Niewątpliwie to właśnie ona - ,,Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku" znana również pod tytułem ,,My...

Braciszek i Karlsson z dachu wyd.2007
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Braciszek i Karlsson z dachu wyd.2007

Pierwszy tom z cyklu o Karlssonie z Dachu, który "jest niesłychanie mądrym i w miarę tęgim mężczyzną w najlepszych latach", jak sam mówi. Jest też najlepszym...