Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 4

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud będzie próbować wysłać kalifa dywanem w nieznane, wystawić tygrysowi na pożarcie, namówić do gry w klasy, spryskać perfumami zapomnienia, a nawet zamknąć w pułapkotapczanie! A wszystko po to, żeby spełnić swoje marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel? To trzeci tom z cyklu ,,Przygody wielkiego wezyra Iznoguda". Zawiera nieopublikowane do tej pory po polsku tomy: ,,Magiczny dywan", ,,Zawzięty Iznogud", ,,Turecki puzzel Iznoguda" i ,,Bajeczka Iznoguda". Postać głównego bohatera wymyślili dwa legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny (,,Asterix", ,,Lucky Luke", książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary (,,Corrine et Jeannot"). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze powstały serial animowany i film fabularny.

Informacje dodatkowe o Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 4:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

ZOSTAĆ KALIFEM... ZA WSZELKĄ CENĘ

Na polskim rynku jest całe zatrzęsienie komediowych serii komiksowych. Mamy tu rzeczy dla dzieci i dorosłych, klasyki i nowe, komiksy europejska, amerykańskie i mangi... ,,Iznogud" to bezwzględnie jeden z najlepszych z nich. coś absolutnie rewelacyjnego, doskonałego dla czytelników w każdym wieku i tak świetnie wykonanego, że niewiele jest serii - nawet tych, nad którymi pracował Goscinny - które mogłyby się z nim równać.

Wezyr Iznogud marzy o jednym - by zostać kalifem w miejsce kalifa. Jako zausznik władcy Bagdadu ma ku temu wiele dobrych okazji, ale nawet wspierany przez wiernego Pali Bebecha, ciągle źle kończy. Jakie tym razem metody pojawią się w jego kręgu zainteresowań? Wyobraźcie sobie, że oto na horyzoncie pojawia się... duch niszczący tylko kalifów. Co tu mogłoby pójść źle? Albo dlaczego nie wywołać skandalu? Magiczne figury woskowe to też niezły sposób. Ale czy któraś z tych opcji ma szansę powodzenia?