Język angielski dla dzieci

Jeśli chcesz się dowiedzieć:
 - jak mrówka znalazła się w ryjku mrównika,
 - dlaczego krokodyl połknął słońce,
 - od kiedy żyrafy mają długie szyje,
 - w jaki sposób zapalił się ogon żyrafy
sięgnij po Przygody zwierzaków od A do Z.

26 krótkich historyjek o zwierzętach w wersji angielsko-polskiej, ułożonych według angielskiego alfabetu – od mrówki (ant) do zebry (zebra). Każda historyjka tworzy zamkniętą całość i można ją czytać niezależnie od innych. Każda też – oprócz przepełnionej magią i często zabawnej króciutkiej fabuły – zawiera puentę lub morał.

Poszczególne opowieści mówią o przyjaźni, miłości, dobroci, potrzebie wytrwałości, zaradności, niesienia pomocy, i innych podobnych pozytywnych emocjach. Książka umożliwia naukę języka angielskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Stanowi znakomita pomoc edukacyjną, dając dziecku doskonałą podstawę do nabycia umiejętności czytania angielskich tekstów ze zrozumieniem.

Każda historyjka kończy się zestawem różnorodnych:
 - ćwiczeń językowych,
 - wykreślanek,
 - krzyżówek,
 - ciekawostek językowych i przyrodniczych.

WERSJA AUDIO
Do książki możesz pobrać bezpłatne nagranie. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę.
Historie zwierząt w wersji audio zostały przygotowane w trzech wersjach:
 - nagranie w wersji dwujęzycznej,
 - nagranie w wersji angielskiej,
 - nagranie w wersji polskiej.

Informacje dodatkowe o Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci:

Wydawnictwo: Poltext
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:tak

Tagi: Angielski zwierzęta edukacja

Kup książkę Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci

Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci - opinie o książce

Czytanie, słuchanie, rozwiązywanie łamigłówek, a do tego nauka angielskiego

"Przygody zwierzaków od A do Z. An Alphabet of Animal Adventures w wersji dwujęzycznej dla dzieci" to wspaniała publikacja stworzona dla młodych czytelników. Kinga White zdecydowała się na urozmaicenie dzieciom nauki języka angielskiego poprzez ciekawe historie o zwierzętach i ich niezwykłych przygodach (np. niedźwiedź dobierający się do miodu zostaje uniesiony w powietrze i usunięty z lasu przez armię dzikich pszczół). Młodzi odbiorcy mogą czytać o kolejnych bohaterach (każda litera to inne zwierzę i odrębna przygoda) w języku polskim i angielskim, ale istnieje dodatkowo opcja do odsłuchania (wersja audio gratis), od której warto zacząć chociażby ze względu na wzorzec wymowy i tzw. możliwość osłuchania się z językiem.

Ciekawym i uwielbianym nie tylko przez dzieci elementem publikacji są liczne, kolorowe, zabawne, ale przede wszystkim niezwykle przyciągające uwagę ilustracje stworzone przez samą autorkę. Na tym jednak nie kończą się niespodzianki, ponieważ po każdej literze, a zarazem oddzielnej opowieści znajdują się słowniczki, ciekawostki i rozmaite zadania do samodzielnego wykonania, ale także wyjaśnienia użycia niektórych zagadnień, zwrotów i wyrazów. Wśród łamigłówek są m.in. wykreślanki, rebusy, zdania do uzupełnienia, elementy do dopasowania, krzyżówki.

Moim zdaniem propozycja Wydawnictwa Poltext przypadnie do gustu niemal każdemu dziecku (i nie tylko). Już czterolatki wykazują duże zainteresowanie podczas słuchania nagrania (można wybrać samą wersję angielską, samą polską lub naprzemienne tłumaczenie) przy jednoczesnej możliwości oglądania ilustracji, a tym samym śledzenia losów sympatycznych bohaterów. Starsze dzieci będą miały dodatkową frajdę podczas rozwiązywania ciekawych, atrakcyjnych również graficznie zadań, a słowniczki pozwolą na utrwalenie użytych w tekstach słówek. Moją uwagę zwróciło ciekawe przedstawienie rzeczowników złożonych, ale najbardziej chyba spodobały mi się ciekawostki dotyczące poszczególnych zwierząt.

Uwielbiam książki, które uczą przez zabawę, a to właśnie jedna z takich pozycji. Miałam napisać, że czekam na publikację skierowanego typowo do dorosłych, ale coś mnie skłoniło do szybkiego przeszukania Internetu i okazało się, że Kinga White ma już na swoim koncie (oprócz kilku pozycji dla dzieci) "100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami", z którymi chętnie zapoznam się w przyszłości.

Kinga White0
Okładka ksiązki - 100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami. Monkey Business with English Idioms

Język angielski poziom B1-B2 Idiomy angielskie to ilustrowany zbiór 100 najczęściej używanych idiomów angielskich. Opanowanie znaczenia idiomów...

Horuda i kompas dobrego samopoczucia. Dziennik well-being dla dzieci
Kinga White0
Okładka ksiązki - Horuda i kompas dobrego samopoczucia. Dziennik well-being dla dzieci

Poznaj Horudę, ceramicznego stworka, który pewnej śnieżnej nocy ucieka z bezpiecznej pracowni swojego twórcy i wyrusza w nieznany świat w poszukiwaniu...