Przyjaciel człowieka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-01-15
ISBN: 978-83-7964-523-7

Oto nadciąga czterech jeźdźców, a każdy ma swoją historię.

Wojna zacznie swoją opowieść od niemożliwego - oto doktor Skórzewski, uniewinniony decyzją samego Hitlera, dołącza do nazistowskiej ekspedycji naukowej.
Zaraza szepnie Ci do ucha, jak pozostawiła po sobie tylko zgliszcza starego świata, na których wbrew wszystkiemu wyrasta coś nowego. Bo trudniej jest złamać ludzkiego ducha, niż unicestwić ciało.

Głód pokaże Ci swoje nieoczywiste oblicze. Bo głód wiedzy, tak samo jak głód jedzenia, potrafi zmusić człowieka do szalonych kroków.

Śmierć przypomni Ci, że żywi nie powinni zbliżać się do świata zmarłych, bo za przekroczenie cienkiej granicy przyjdzie im słono zapłacić.

Cztery opowiadania - cztery portrety ludzkiej natury.

Tagi: opowiadania Fantastyka

Kup książkę Przyjaciel człowieka

Opinie o książce - Przyjaciel człowieka

Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2020-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, fantastyka, SF,
Avatar użytkownika - gornmar
gornmar
Przeczytane:2020-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,
Karpie bijem
Andrzej Pilipiuk; 0
Okładka ksiązki - Karpie bijem

Terminator napędzany samogonem powraca! I to w wielkim stylu, bo dzieją się rzeczy nieprawdopodobne. Dowiecie się, jak zamienić Babę Jagę w broń ostatecznej...

Upiór w ruderze
Andrzej Pilipiuk; 0
Okładka ksiązki - Upiór w ruderze

Jak może się skończyć przygoda, w której biorą udział trzy niezbyt rozgarnięte dziewoje i zdobyczna armata Pradziadunia? Wiadomo - wystrzałowo! Ale...