Przyjdzie pogoda na miłość

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-66573-16-1

Pełna emocji historia trzech przyjaciółek, z których marzeń zadrwił los. Młode kobiety zderzają się z brutalnością dorosłego życia. Czy odnajdą w sobie siłę, by podnieść się po bolesnym upadku? Czy potrafią zaufać sobie i innym, kiedy przyjdzie pogoda na miłość?
Joannę opuszcza narzeczony i decyduje się na ślub z inną kobietą.
U Magdy, która spodziewa się dziecka, lekarze diagnozują raka piersi.
Zuzanna marząca o karierze w modelingu wikła się w seksaferę w kręgach władzy.

Wioletta Piasecka w powieści "Przyjdzie pogoda na miłość" zdaje się mówić, że wszystko ma swój czas. Po burzy wychodzi słońce, a więc mimo zawiedzionych nadziei, cierpienia i konsekwencji błędnych decyzji zawsze trzeba szukać nowych szans i walczyć o swoje szczęście.

Jeśli przeżywasz rozterki i rozczarowania, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz otuchy, bo w Twoim życiu się nie układa, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli po prostu masz ochotę na dobrą lekturę, to "Przyjdzie pogoda na miłość" jest idealnym wyborem.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Przyjdzie pogoda na miłość

Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Czy każdy z nas zasługuje na drugą szansę? I czym tak naprawdę jest miłość? Na te pytania w swojej najnowszej książce Przyjdzie pogoda na miłość stara się odpowiedzieć Wioletta Piasecka.  W nowej powieści poznajemy losy trójki przyjaciółek – Joanny, Magdy oraz Zuzanny, które znajdują się na życiowym zakręcie. Joanna od lat tworzyła wspaniały związek z Markiem. Niestety, jego pozycja społeczna – dziedzica rodzinnej fortuny – doprowadza do rozstania, a Joanna zdruzgotana jest kłamstwami, jakimi karmiła ją osoba, której naprawdę ufała.  Zuzanna pragnie spełnić swoje marzenia o sławie i popularności. Niebawem mają one szansę się ziścić, bowiem młoda kobieta dostaje angaż w agencji modelek. Szybko zostaje także zauważona przez pewnego klienta. Zuza przekonuje się jednak, że prawdziwy show-biz znacznie różni się od tego prezentowanego w kolorowych magazynach.  Z kolei życie Magdy całkowicie zmienia się, kiedy w jej małżeństwie z Karolem pojawia się… ktoś trzeci. Kobieta dowiaduje się, że niebawem będzie mieć dziecko. Po początkowych entuzjastycznie przyjętych nowinach przyszła matka zaczyna jednak zmagać się z coraz większymi problemami.  Każda z przyjaciółek musi na nowo ułożyć sobie życie i poradzić z przeciwnościami, pojawiającymi się na drodze do szczęścia. Jednak czy po wszystkim, co zgotował dla nich los, będą w stanie zaufać i pokochać?  Przyjdzie ...

Opinie o książce - Przyjdzie pogoda na miłość

Chciałam zapoznać się z losami trzech przyjaciółek, które borykają się z codziennymi problemami, bo fabuła wydała mi się bardzo kobieca. Wioletta Piasecka jest z wykształcenia polonistką, jak również autorką scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych. Nie tylko opis wydawnictwa mnie zachęcił, ale i sympatyczna osobowość autorki, którą obserwuję w mediach społecznościowych.

Mamy okazje poznać trzy przyjaciółki. Joannę, która opuszcza narzeczonego, bo ten decyduje się na ślub z inną, majętną kobietą. Magda spodziewa się dziecka, ale jej szczęście zakłóca wiadomość o raku piersi. Zuzanna od dziecka marzy o karierze modelki, ale ten świat ją przerasta i zostaje uwikłana w seksaferę.

Każda z kobiet jest inna, wyjątkowa, ale wszystkie marzą o jednym, by być szczęśliwe. Czy to możliwe, gdy los nie jest dla nich łaskawy, a ludzie wkoło po prostu są źli i podstępni? Życie każdej z przyjaciółek jest bardzo ciekawe, ale jednocześnie trudne i pełne problemów. Jak przetrwać te trudne dni, czy miesiące, by nie stracić chęci do życia i nie popaść w depresje?

Fabuła wciąga i nie pozwala się nudzić. Wiele się dzieje, bo są aż trzy bohaterki, których życie owocuje w różne wydarzenia, niekoniecznie wesołe. Dużo bohaterów drugoplanowych wspólnie z narracją trzecioosobową, dostarczają nam ciągłych wrażeń. Jak na karuzeli, nasze emocje szybują w górę i w dół, nie dając wytchnienia i czasu, by odłożyć książkę, choć na chwilę.

Wiele dobrego można wyciągnąć z historii Joanny, Magdy i Zuzanny. Dużo motywacji, pozytywnej energii daje nam autorka. Przyjaźń jest kluczowa w walce z przeciwnościami losu, a pomoc drugiego człowieka nieoceniona. Nie obyło się bez łez wzruszenia, smutku, ale też i uśmiechu, bo nadzieja i radość równoważą te trudne chwile.

Płynnie i lekko napisana historia, a wszystkie wydarzenia doskonale wkomponowane w fabułę. To powieść, po której chce się wstać i ruszyć do przodu. Jesteśmy doładowani pozytywną energią, którą emanuje też sama autorka. Tematy poruszane mogą dotknąć każdą kobietę. Choroba, brak pracy bieda, nieszczęśliwa miłość i smak zdrady. Wartość przyjaźni i rodziny jest bardzo dobrze przekazana i doceniona. To powieść dla kobiet, które nawet nie zdają sobie sprawy, ile siły w nich drzemie i że mogą przezwyciężyć każde niepowodzenie życiowe.

Książka da nam dużą dawkę emocji, łzy wzruszenia, ciekawe wątki i trudne problemy bohaterów. Polubimy trzy przyjaciółki, ale też zaciekawią nas losy tych negatywnych bohaterów. Mądra książka z duszą, a kobiece rozterki aż kipią niczym wulkan w czasie erupcji. Pomysłów autorce nie można odmówić i zadbała, by czytelnik nie nudził się ani przez chwile. Zostaje jeszcze kilka wątków, których rozwiązanie może nastąpić w kolejnej części, na którą może skusi się Wioletta Piasecka, czego bardzo życzę.

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2020-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Przyjdzie pogoda na miłość” autorstwa Wioletty Piaseckiej to niezwykle poruszająca, emocjonalna i wzruszająca historia, która chwyta za serce. Jest to powieść o poszukiwaniu samej siebie, przyjaźni, jakiej chyba każdy z nas chciałby doświadczyć i miłości, która przychodzi nawet po największej burzy. Wystarczy tylko na nią poczekać, a pojawi się w promieniach słońca wyłaniającego się zza chmur. Autorka stworzyła historię, która podnosi na duchu, pokazuje, że nigdy nie warto się poddawać i walczyć o swoje marzenia. Nawet w najtrudniejszym momencie swojego życia, gdy nie ma się sił walczyć wystarczy spojrzeć w niebo, a na pewno znajdzie się tam iskierka nadzieii, która sprawi, że zapragnie się po prostu żyć.

„Przyjdzie pogoda na miłość” to historia trzech przyjaciółek. Joanna szaleńczo zakochana w Marku, dowiaduje się, że ten planuje ślub z inną. To rodzice wybrali mu życie, żonę i dom, w którym nie ma miejsca dla dziewczyny z niższych sfer. Joanna nie może zapomnieć o miłości swojego życia. Ma złamane serce, które ciężko jest jej poskładać w całość. Druga z przyjaciółek, Magda właśnie się dowiedziała, że spodziewa się dziecka. Cała rodzina jest bardzo szczęśliwa, dziewczyna ma przy sobie kochających rodziców i chłopaka, który wydaje się być z nią szczęśliwy. Jednak życie nie jest kolorowe, a Magda będzie musiała zmierzyć się z poważną chorobą. Rąk piersi, taką diagnozę usłyszy kobieta, której życie zmieni się w walkę o życie. Trzecia z przyjaciółek Zuzanna, to ambitna i piękna kobieta, która próbuje swoich sił w modelingu. Niestety dziewczyna trafia na nieodpowiednie osoby i zostaje wkręcona w poważną aferę, na skalę całego kraju. Rodzina się od niej odwraca, zostaje znienawidzona, mimo, że prawda o tym co się wydarzyło jest inna, niż pokazuje telewizja.

W tych trudnych, bolesnych i smutnych momentach ważna będzie przyjaźń i wsparcie, jakim darzą się te młode, silne i pełne nadziei kobiety. Będą musiały się zmierzyć z naprawdę ciężkimi i wyniszczającymi wydarzeniami. Miały swoje poukładane życie, marzenia, ale niestety los ułożył im inny plan. Wszystkie trzy zmierzą się z brutalnym światem, będą musiały dokonywać trudnych decyzji, nie obejdzie się bez bólu i płaczu. Ale jak wiadomo po każdej burzy w końcu wyjdzie słońce. Trzeba tylko wierzyć, że szczęście zawita wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.

Ogólnie rzecz biorąc książka mi się podobała. Autorka ma lekki i przyjemny styl, który sprawia, że czytanie to przyjemność. Wioletta Piasecka wprowadziła do swojej historii wiele drugoplanowych bohaterów, których od samego początku nie lubiłam i bardzo drażniło mnie ich zachowanie. Niektóre wydarzeniami wydawały mi się mało prawdopodobne i zbyt podkoloryzowane. Słownictwo wielu postaci mi przeszkadzało i nie pasowało do całości, ale pomimo tego książka mnie wciągnęła i nie mogłam doczekać się tego, jak zakończy się cała historia. Książkę polecam na oderwanie się od rzeczywistości. Szczególnie osobom, które mają chwilowe problemy i rozterki. Myślę, że „Pogoda na miłość” idealnie wpasuje się na każdą niepogodę życia.

Mała Cyganeczka
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Mała Cyganeczka

Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie...

Włóczęga
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Włóczęga

W pewnej wiosce, gdzieś na końcu świata, była karczma. Stała w środku wsi tuż obok kościoła. Spotykali się w niej ludzie, by się napić wina, a przy okazji...