Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa

Tom 2 cyklu Przystanek szkoła

Czy kłamstwo to dobra droga do zamierzonego celu?

Zmiana szkoły to bardzo emocjonujące wydarzenie. Szczególnie jeśli się ma dziesięć lat i już pierwszego dnia wpada w konflikt z klasową gwiazdą. Właśnie taki pech przytrafił się Zuzie, na którą uwzięła się złośliwa Julka. Tymczasem zbliża się organizowany w szkole z okazji Walentynek koncert, podczas którego Julka chciałaby wypaść jak najlepiej. Zrobi wiele, by zyskać uznanie w oczach innych. Jak daleko zdoła się posunąć, by zachować swoją pozycję w klasie? Czy dziewczyny zorientują się w porę, że pozory czasem mylą?

Ciąg dalszy przygód dzieciaków poznanych w książce Lena, teczka i niezwykła nagroda, pierwszej części z serii Przystanek Szkoła.

Informacje dodatkowe o Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa:

Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-03-20,

Uwielbiam książki na rozluźnienie, ale też z przesłaniem. Kocham skupiać się na książkach i czuć wartość z każdego słowa, ale równie kocham lekki język, który poprawia samopoczucie i relaksuje. Nie ograniczam się do jednego gatunku książek, dlatego czasami sięgam po maksymalnie lekkie literatury. Właśnie taka jest książka o której dziś opowiem.

IG: Czytomanka

👉 Zuza po raz kolejny zmienia szkołę i jest już tym zmęczona, za to Julka to gwiazda szkolna, która nie polubiła Zuzy... Ta druga skutecznie uprzykrzy życie szkolne Zuzie. Dzieci, to główni bohaterzy, są niezwykle realistyczni i tym książka mocno zyskuje, ponieważ porusza aktualne problemy dzieci w szkołach. Bardzo wartościowa i szczerze polecam!

👉 Krótka książka, która jest powieścią dla dzieci, a jakże wciągająca nawet dorosłego! Zdecydowanie warto zarażać swoje pociechy tą książką, ponieważ ma w sobie wiele wartości i zwyczajnie wciąga- nawet dojrzałą kobietę! Jako rodzic, mimo 1,5 rocznego syna JUŻ zaczęłam zapoznawać się z literaturą dziecięcą, żeby wiedzieć, które książki są godne uwagi. Ta zdecydowanie do niej należy!

❗Ocena: 8/10

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-03-06,

"Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" to druga część serii "Przystanek szkoła".
Zuzia to dziesięciolatka, która jest nowa w klasie. Zmiana szkoły już była dla niej stresująca, a jakby tego było mało uwzieła się na nią klasowa gwiazda, Julka.
W szkole organizowany jest koncert z okazji Walentynek. Julka chciałaby pokazać się z jak najlepszej strony.
Jak daleko jest w stanie posunąć się by osiągnąć cel?
Czy kłamstwa to właściwa droga?
"Przystanek szkoła" to seria o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy.
Autorka porusza bardzo ważne tematy jak akceptacja, strach przed nieznanym, utrata gruntu czy brak wsparcia.
Problemy z którym przyszło zmierzyć się uczniom może przeżywać niejedno dziecko.
Brak akceptacji to poważny problem.
Bardzo duża rola rodziców, aby budować w dziecku budowanie własnej wartości.
Być może wy jako rodzice zwrócicie większą uwagę na zachowanie dziecka, na to co mówi, a może co przemilcza...
Każdy z nas chodził do szkoły i wie do czego były zdolne dzieci. Pamiętajmy czasy się zmieniły i niekoniecznie na lepsze.

Zuzia jest nową uczennicą w klasie, przed nią pierwszy dzień i jest mocno zestresowana. Niestety już na samym początku podpada Julce – klasowej gwieździe, a ona nie odpuszcza nikomu. Jak skończy się ta sytuacja? Czy Zuzia poradzi sobie z Julką? Czy zostanie zaakceptowana w nowej szkole? Czy znajdzie przyjaciół?

Tom pierwszy był świetną książką, a więc mieliśmy niemałe, oczekiwania odnoście co do drugiego. Jak wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Historia według córki była ciekawa, wciągająca, a przy tym poruszająca ważne tematy.

Bohaterami są dzieci, które mają wady i zalety, przez co są realistyczne.

„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to ciekawa propozycja dla dzieci. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-01-30, 12 książek 2022,

Przystanek Szkoła.
Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa.
Karolina Kwaśnik
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Przystanek szkoła - 2 tom.
Część 1: „Lena, teczka i niezwykła nagroda”

Dla czytelnika 7-11 lat.

"Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" to ciąg dalszy przygód dzieciaków poznanych w książce Lena, teczka i niezwykła nagroda, pierwszej części z serii Przystanek Szkoła.
Nie czytałam pierwszej części, ale byłam bardzo ciekawa serii. Ten tom dotyczy zupełnie innych zagadnień, więc można czytać go jako oddzielną całość. Znajomość pierwszej części nie jest szczególnie wymagana. Przystanek Szkoła to seria książek o młodzieńczych perypetiach dzieci z jednej okolicy.

***
Jak się ma dziesięć lat to zmiana szkoły może być bardzo emocjonującym wydarzeniem. Zuzia - czyli nowa, nie ma łatwo, po raz trzeci musiała zmienić szkołę, zostawiając ukochanych przyjaciół. Zuzia prócz koleżanek już pierwszego dnia w szkole zyskała śmiertelnego wroga. Na biednej dziewczynce uwzięła się "klasowa gwiazda", złośliwa Julka. Ta popularna dziewczyna ma wiele powodów, aby nienawidzić nowej uczennicy. Obwinia ją za wszystkie swoje niepowodzenia, nawet za złe oceny.Tymczasem zbliża koncert, organizowany w szkole z okazji Walentynek. Julka chciałaby wypaść na nim jak najlepiej i zrobi wiele, by zyskać uznanie w oczach innych i zachować swoją popularność w klasie. Ceną tego będzie kilka kłamstw, które jak wiadomo, mają niestety krótkie nogi. Julka „walcząc” ze sławą Zuzi dowie się różnych sekretów nie tylko o nowej uczennicy, lecz także o własnej rodzinie.

„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to świetnie napisana książka dla młodego czytelnika. Opowiada o przyjaźni, rywalizacji, zazdrości oraz uczuciach. Tytułowa bohaterka Julka często nie liczy się z emocjami innych.
Opowieść udowadnia, że warto walczyć o swoje marzenia, jednak nie posuwając się do kłamstw. Nie wolno krzywdzić innych ludzi.
Warto pamiętać, że nie zawsze musimy być we wszystkim najlepsi, nawet jeśli świadomie lub nie takie postępowanie nakładają na nas rodzice. Każdy z nas jest inny, ma różne predyspozycje i dorośli nie mogą oczekiwać od nas, abyśmy byli najlepsi we wszystkich dziedzinach życia, bo tak się po prostu nie da.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Szkolne przygody

Ach, cóż to była za cudowna podróż w czasy mojej młodości. Czytając tę uroczą książeczkę przypomniały mi się dni, kiedy pasjami wypożyczałam z biblioteki i czytałam z zapartym tchem książki dla młodzieży. Przeczytałam ją błyskawicznie i żałuję, że literatury dla starszych czytelników nie czytam tak szybko.

Książka, o której dziś Wam opowiem to drugi tom serii Przystanek Szkoła pani Karoliny Kwaśnik. Moja imienniczka zapewniła mi wyśmienitą lekturę, bowiem nie pamiętam już kiedy tak dobrze bawiłam się przy książce(ostatnio chyba czułam się tak zachwycona jedynie przy lekturze Stanu splątania i Super przypał i Jeszcze większy przypał). W tym tomie poznamy przesympatyczną Zuzę, która w wyniku przeprowadzki, trafia do nowej szkoły, gdzie czeka ją wiele zwariowanych zdarzeń, mniej lub bardziej miłych, pozna klasową gwiazdę, Julkę, z którą znajomość zacznie się raczej niezbyt miło, ale życie potrafi nas zaskoczyć, dlatego ten wątek zaskoczy i Was, jeśli sięgniecie po tę historię(co Wam gorąco polecam), a także wielu wspaniałych nowych przyjaciół. W tomie tym autorka porusza także ważne kwestie jak kłamstwo i jego niezbyt przyjemne konsekwencje oraz zakłócenia na linii rodzic - dziecko, czy zwraca uwagę na problem mało poświęcanego czasu dzieciom przez rodziców, niesłuchanie ich, narzucanie swoich marzeń dzieciom, przy jednoczesnym zamykaniu się na marzenia dzieci, czy zbyt duży nacisk wywierany na pociechy w sprawach nauki.

"Jula, ta nowa i wciągające kłamstwa" to przeurocza, sympatyczna, ciepła opowieść o dzieciach i ich szkolnych, i nie tylko, przygodach. Pióro autorki zachęca do lektury, książkę pochłania się błyskawicznie, a uroku historii dodają prześliczne ilustracje Pauli Krupy. Dla mnie była to fantastyczna podróż w czasie i bawiłam się wybornie przy jej lekturze i chcę więcej ! Muszę przeczytać pierwszy tom, bo nie miałam okazji, i niecierpliwie czekam na kolejne tomy !
Gdy zamknęłam tę książkę naszło mnie takie przemyślenie, że takie książki kocham nawet bardziej niż kryminały i zastanawiam się czemu tak dawno czytałam coś z tego nurtu, dlaczego go porzuciłam ! Muszę koniecznie powrócić do takich książek ! A Wam polecam recenzowaną dziś przez siebie historię ! Będziecie zauroczeni tak jak ja, jestem tego pewna !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję serwisowi nakanapie.pl i wydawnictwu NovaRes, wydawnictwu Zaczytani.

Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda
Karolina Kwaśnik0
Okładka ksiązki - Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda

Jeśli coś dodaje ci skrzydeł, nie pozwól sobie tego odebrać. Mimo że Lena obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym, nie potrafi uwierzyć...

Forget Me Not
Julie Soto