Zmiana klimatu to najpilniejszy i najpoważniejszy problem, z jaki ludzkość kiedykolwiek miała do czynienia. Sposób, w jaki zajmiemy się nim w ciągu następnych dziesięciu lat, określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom.

Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac - którzy prowadzili negocjacje podczas historycznego porozumienia paryskiego w 2015 roku - napisali ostrożną, ale optymistyczną książkę o zmieniającym się klimacie świata i losie ludzkości.

Autorzy przedstawiają dwa możliwe scenariusze dla naszej planety. W jednym z nich opisują życie na Ziemi do 2050 roku, jeśli nie uda nam się osiągnąć paryskich celów klimatycznych. Z drugiej pokazują, o ile wiele lepiej będzie się żyć w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, regenerującym się świecie. Argumentują za bezpośrednim stawieniem czoła kryzysowi klimatycznemu, z determinacją i optymizmem. Przyszłość zależy od nas przedstawia nasze opcje i wskazuje, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli odeprzeć katastrofę.

Jedna z najbardziej inspirujących książek, jakie w życiu czytałem.

Yuval Harari

Nie mogło być ważniejszej książki.

Richard Branson

To może być najważniejsze wezwanie do przebudzenia naszych czasów.

prof. Klaus Schwab, CEO World Economic Forum

Porozumienie paryskie było punktem zwrotnym dla ludzkości. W tej ważnej i aktualnej książce dwóch głównych twórców tego porozumienia pokazuje nam, dlaczego i jak możemy teraz zrealizować jego obietnicę.

Jane Goodall

Jesteśmy w krytycznym momencie dla przetrwania ludzi i reszty życia na Ziemi. Ta książka wyjaśnia, co musimy zrobić, aby ochronić naszą wspólną przyszłość.

Leonardo DiCaprio

Informacje dodatkowe o Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-02-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Future We Choose: Surviving the Climate Crisis

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów

Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów - opinie o książce

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;