Przywództwo. Mity i prawda

Ta prowokująca, skłaniająca do myślenia książka może pomóc uchronić się przed zawodową porażką.

Zbyt wiele złamanych karier, zbyt wiele toksycznych miejsc pracy ? w książce tej autor, opisując organizacyjne praktyki, udowadnia, że brak skromności często pomaga odnieść sukces, autentyczność nie zawsze jest wskazana, a poleganie na wielkoduszności szefa może przynieść opłakane skutki. Te, zdawałoby się, przewrotne tezy znajdują poparcie w wynikach badań z dziedziny psychologii, socjologii i socjobiologii. Autor, bezpardonowo obalając mity o ,,służebnym przywództwie" i zachęcając do poznawania realiów firm i ludzkiej natury, oferuje praktyczne rady i skuteczne lekarstwa na powszechne bolączki zarówno liderów i ich firm, jak i szeregowych pracowników.

W tej lekturze obowiązkowej Pfeffer pokazuje przepaść pomiędzy tym, jak zaleca się nam postępować jako liderom, a tym, co odnoszący sukcesy przywódcy rzeczywiście robią, żeby dostać się na szczyt i na nim utrzymać. Bezkompromisowe podejście Pfeffera do praktyki zarządzania owocuje wnikliwymi analizami i wręcz szokującymi wnioskami. - Keith Ferrazzi, autor Nigdy nie jedz sam z listy bestsellerów ,,New York Timesa"

Informacje dodatkowe o Przywództwo. Mity i prawda:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2017-02-07
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788380620582
Tytuł oryginału: LEADERSHIP B.S.

Kup książkę Przywództwo. Mity i prawda

Przywództwo. Mity i prawda - opinie o książce

Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie
Jeffrey Pfeffer0
Okładka ksiązki - Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie

Władza jest siłą, którą można stosować i wykorzystywać nie tylko dla własnych indywidualnych korzyści, ale również dla dobra organizacji i społeczeństwa...