Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera

o    Ludzie porzucają ludzi, a nie firmy

o    Wsparcie możesz wypożyczać, lecz nigdy go nie dawaj

o    Gdy trafi cię kopniak w tyłek, wiesz, że jesteś na przedzie

o    Ludzie podsumują twoje życie jednym zdaniem -- zdecyduj teraz, jakie ono będzie

Na końcu każdego rozdziału znajdziesz szczegółowe ćwiczenia oraz ,,Czas mentoringu" - część przeznaczoną dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju z wykorzystaniem tej książki.

Zdobywanie wiedzy na temat przywództwa przypomina odkrywanie złotej żyły. Nie chodzi jednak o gromadzenie nic niewartych kamieni, tylko szlachetnego kruszcu. Znajdziesz go właśnie tutaj.

Każdego roku niezliczone rzesze ludzi proszą o radę międzynarodowego eksperta w dziedzinie przywództwa, Johna C. Maxwella. Jak jeden człowiek może uczyć tak wiele osób rozproszonych po całym świecie? Odpowiedzią jest właśnie ta książka.

Przywództwo. Złote zasady to - jak do tej pory - najbardziej osobista książka Maxwella. Znalazło się w niej wiele historii opisujących porażki i sukcesy; są w niej też ,,złote bryłki" mądrości, które autor zdobył w ciągu swojego życia. John Maxwell chce się tym wszystkim z tobą podzielić. Każdy rozdział przypomina indywidualną sesję, w której mentorem jest człowiek uznany przez portal Leadershipgurus.net za Największego Światowego Guru Przywództwa.

,,Od lat chciałem napisać tę książkę. Przyrzekłem sobie jednak, że nie powstanie ona, dopóki nie przekroczę sześćdziesiątki - mówi Maxwell. - Pragnąłem opisać w niej najtrudniejsze lekcje przywództwa, jakie otrzymałem od życia, by można je było wykorzystać do rozwoju liderów. Przesiałem wiele piachu, by dokopać się do złota".

Początkującym liderom przydadzą się podstawy zawarte w Złotych myślach przywództwa. Liderzy doświadczeni wykorzystają bardziej zaawansowane idee Maxwella. Przywódcy, którzy są również mentorami, posłużą się tą książką, by wychowywać kolejne pokolenia liderów. Wszyscy mogą skorzystać z zawartej w niej mądrości.

O AUTORZE

John C. Maxwell jest znanym na świecie ekspertem w dziedzinie przywództwa, mówcą i autorem książek, które sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Jego organizacje przeszkoliły ponad 2 miliony liderów w wielu różnych krajach. Dr Maxwell jest założycielem EQUIP i INJOY Stewardship Services.

Każdego roku wygłasza on przemówienia skierowane do ludzi w firmach z listy Fortune 500, przywódców rządowych, ambasadorów Narodów Zjednoczonych. Zapraszają go organizacje tak różne, jak United States Military Academy w West Point czy National Football League.

Jego książki zostały uznane za bestsellery przez ,,New York Times", ,,Wall Street Journal" i ,,Business Week". John Maxwell został uznany przez portal Leadershipgurus.net za Największego Światowego Guru Przywództwa. Był także jednym z zaledwie dwudziestu pięciu autorów i artystów, którzy znaleźli się w Galerii Sław Amazon.com, stworzonej z okazji dziesięciolecia istnienia portalu. Każda z jego trzech książek - The Irrefutable Laws of Leadership, Developing the Leader within You i The 21 Indispensable Qualities of a Leader - osiągnęła wynik ponad miliona sprzedanych egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-02-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera

Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera - opinie o książce

Możesz wpływać na bieg spraw
John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Możesz wpływać na bieg spraw

W książce "Możesz wpływać na bieg spraw" Maxwell obala rozpowszechniony mit na temat postawy- co może ona uczynić dla ciebie, a czego nie. Pokazując...

Kształtowanie liderów. Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał
John C. Maxwell0
Okładka ksiązki - Kształtowanie liderów.  Jak pomóc innym w pełni wykorzystać własny potencjał

Dlaczego niektórzy ludzie osiągają wielkie sukcesy osobiste, ale nigdy nie udaje im się odnieść sukcesu w budowaniu firmy czy kształtowaniu swojej...