Psy i my

Alexandra Horowitz, autorka bestellerowego poradnika Oczami psami, powraca z kolejnym tytułem. Tym razem znana badaczka i popularyzatorka wiedzy o psach przygląda się relacji pies - człowiek. W najnowszej książce Horowitz uświadamia, poucza i przybliża nam świat naszych najwierniejszych towarzyszy.

Jak ludzie zmieniają się przez relacje z psami? Kiedy podjęliśmy decyzję o udomowieniu psów, nieświadomie nadaliśmy nowy kierunek rozwojowi naszego gatunku. Decydując się na adopcję i wychowanie psów, decydujemy się na wyprowadzanie, karmienie i opiekowanie się nimi. Wszystko to sprawia, że po latach wspólnego życia, stajemy się zupełnie kimś innym.

W Psy i my Horowitz przygląda się wszystkim aspektom tej wyjątkowej międzygatunkowej relacji. Sięgając po badania na temat psów oraz interakcji pies-człowiek, stara się zrozumieć złożoność zjawiska, które wpływa na obydwie strony. Analizując ten związek na poziomie indywidualnym i społecznym, autorka po raz kolejny pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć psy.

Informacje dodatkowe o Psy i my:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Hobby
Tytuł oryginału: Our Dogs, Ourselves

Kup książkę Psy i my

Psy i my - opinie o książce

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Książka "psy i my" to książka nad recenzją, której dość długo myślałam. Jak to napisać aby było dobrze. Szukałam plusów książki, no, ale niestety. Ja ich nie widzę. Dla mnie to jest garść suchych faktów.... Spisane jeden po drugim. Lubię od czasu do czasu czytać jakieś na przykład reportaże, ale to wszystko musi być przyjemnie napisane. Tutaj niestety tego nie otrzymałam. Jest cała masa informacji, wszystko drobniutka czcionką, ale czułam się jakbym czytała jakiś raport, zestawienie... 🙈🙊

Niemniej i takie książki trzeba przeczytać aby bardziej docenić te świetne prawda? Męczyłam przeokrutnie tą książkę, nie wiem ile mi zajęło przeczytanie jej, ale to był ciężki czas 🤭🤣

Kocham psy ? Nie wyobrażam sobie, aby w moim domu nie było zwierzaka, a tym bardziej psiaka… Wiernego, kochającego przyjaciela, który nigdy się na Ciebie nie wyprze i będzie zawsze, gdy tylko go potrzebujesz.

„Psy i my” to książka dr Alexandry Horowitz, która jest badaczką od lat zgłębiającą psychikę i zdolności poznawcze moich ukochanych czworonogów - psów. Dzięki tej książce możemy lepiej poznać relację pomiędzy psem, a człowiekiem. Pomimo, że jest to skarbnica wiedzy naukowej to całość została napisana w przestępny i zrozumiały dla czytelnika sposób. Nie tylko nas poucza, ale i bawi. Jest także niezwykle wciągająca, dzięki czemu nie mogłam się od niej oderwać. Całość podzielona została na tematyczne rozdziały, z których moim ulubionym jest „Czy mój pies mnie kocha?”. Chyba nie trzeba nikomu mówić, że oczywiście że TAK! Oczywiście o ile dobrze go traktujecie i sami dajecie mu wiele miłości… a wierzę, że tak jest ? Autorka przybliża nam także nasze wewnętrzne uczucia związane z potrzebą posiadania psów, nadania mu imienia oraz opowiada jak to się stało, że udało nam się udomowić te słodziaki.

Sięgnijcie po tę książkę jeżeli lepiej chcecie poznać naszych czworonożnych przyjaciół. Wierzę, że dzięki niej jeszcze lepiej będę się „dogadywać” z moją kochaną Daisy ? Pamiętajcie - pomimo tego, że pies nie potrafi mówić słowami to jego zachowanie oraz oczy wyrażają więcej niż tysiąc słów… Pozbądźcie się także stereotypów dotyczących psów zabójców, kundelków i „rasowców”. Każdy z nich je wyjątkowy i zasługuje na miłość.

Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów
Alexandra Horowitz0
Okładka ksiązki - Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów

Alexandra Horowitz, autorka głośnego bestsellera ,,Oczami psa", w swojej nowej książce objaśnia nam, w jaki sposób psy postrzegają świat za pomocą...

Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują
Alexandra Horowitz0
Okładka ksiązki - Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują

O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę - człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się...