Psy ras drobnych

Tom 0 cyklu Prozatorska

Bohaterka: pacjentka (lat 28) depresyjna, bezczynna, zalegająca w łóżku, wycofana z relacji towarzyskich, przyjęta do szpitala psychiatrycznego z powodu pogarszania się stanu psychicznego i nadużywania leków. Cechuje ją postępująca apatia, spadek energii z zaleganiem w łóżku, utrata zainteresowań, gorsze skupienie i koncentracja uwagi, unikanie ludzi, płaczliwość z myślami i tendencjami samobójczymi. Pierwszej nocy w szpitalu płacze tak głośno i mruczy tak żałośnie, że pozostałe pacjentki w akcie zbiorowej zemsty okradają ją z gazety i mydła.

Miejsce wydarzeń: szpital w Kobierzynie, antyarka załadowana kobietami przeznaczonymi do wyginięcia, odrzuconymi egzemplarzami cechującymi się fatalną kombinacją genów.

Informacje dodatkowe o Psy ras drobnych:

Wydawnictwo: Korporacja Ha!Art
Data wydania: 2018-09-10
ISBN: 978-8365739-37-7
Język oryginału: Polski

Kup książkę Psy ras drobnych

Psy ras drobnych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Tytuł może być mylący, bo nie jest to w ogóle książka o psach, ale o kobiecie cierpiącej na depresję, która opisuje swój pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Głównie opowiada o innych pacjentkach, ale także o lekarzach, pielęgniarkach i codziennym życiu w psychiatryku. Jest to bardzo smutna lektura i skłaniająca do refleksji. Więźniom kiedyś kończy się wyrok, a pacjentom szpitala psychiatrycznego praktycznie nigdy. Większość z nich wcześniej czy później wróci w to samo miejsce i właściwie nie mają na to żadnego wpływu. Bardzo depresyjna lektura, niemniej jednak polecam, bo trudno mi się było od niej oderwać.

Łyski liczą do trzech
Olga Hund0
Okładka ksiązki - Łyski liczą do trzech

W czeskim Zlinie trwa festyn integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaźni Czesko-Caaakańskiej. Caaakowie to mniejszość narodowa nielubiana...